Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Skrzynia biegów


miroy511

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Mam pytanko :)

Jakieś 7 miesięcy temu padła mi całkowicie skrzynia CPC wymieniłem na DHL i tydzień temu po raz drugi posypała mi się skrzynia :( Wszystko ładnie pięknie chodziło, a nagle jeden zgrzyt podczas wbijania 3 biegu i po chwili zaczęło blokować 1,3,5 :(

Zapewne nie ma sensu naprawiać skrzyni, dlatego już szukam nowej :(

Tylko że mam problem skrzyni DHL nie mogę nigdzie złapać, czytałem że podejdzie skrzynia DHF. I tu moje pytanie, czy zna się ktoś kto udzieli mi pomocy czy ta skrzynia będzie normalnie pracwała po silnikiem 1Z ? Nie ważne jakie będą osiągi auta, najważniejsze byle dobrze i płynnie wchodziły biegi.

Tu podaję link do typów skrzyń:

http://www.dieselschrauber.de/GKB.html

I drugie pytanie, przy zakupie skrzyni, chcę wymienić olej na nowy, podobno castrol będzie najbardziej odpowiedni, tylko dokładnie jaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej do skrzyni kup sobie lepiej w ASO,nie ma co na tym oszczędzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje na olej nie będę się szczypał, zakupie w servisie VW

A co do skrzyni, to zaryzykowałem i kupiłem DHF lada dzień kurier powinien mi ją dostarczyć (mam cykora czy wszystko będzie ok)

I jeszcze jedno pytanko, czy podczas wymiany skrzyni, powinienem kupić jakieś uszczelki itd??

I czy dam rade sam wymienić skrzynię??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz kanal albo podnosnik i jakiegos kumpla to bez problemu wymienisz sam, zadnych uszczelek itp nie musisz kupowac tylko dobry zestaw kluczy i tyle, jak cos mam do sprzedania sprawna skrzynie biegow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ta skrzynia DHF to co to za skrzyni od czego ile stopni...??

tylko od benzyniaka nie załóż...

korzystając z okazji zapytam się w twoim temacie - skrzynia z 6cioma biegmi do przodu od 1.9TDI na PD czy od AFB 2,5TDI podejdzie bez do AFN'a bez przeróbek ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary ja dbam o swoje auto jak mało kto. Nie szaleje nim, żadnego świrowania, ruszania z piskiem opon itd. Do każdego auta które mam bardzo się przywiązuję i mam wielki sentyment.

Głównym powodem rozwalonej skrzyni prawdopodobnie było zalanie niewłaściwego oleju przez mechaników naprawiających moje cacko. Bo od samego początku biegi dziwnie wchodziły (zwłaszcza jak był zimny) jak przez ząb (ciężkawo) tłumaczyli się że tak musi być, bo nie jest to orginalnie montowana skrzynia i winą są różnice w przełożeniach.

Dlatego nie popełnię teraz tego samego błędu i sam z pomocą forumowiczów wymienię skrzynię i zaleję olejem zakupionym w servisie VW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary ja dbam o swoje auto jak mało kto. Nie szaleje nim, żadnego świrowania, ruszania z piskiem opon itd. Do każdego auta które mam bardzo się przywiązuję i mam wielki sentyment.

Głównym powodem rozwalonej skrzyni prawdopodobnie było zalanie niewłaściwego oleju przez mechaników naprawiających moje cacko. Bo od samego początku biegi dziwnie wchodziły (zwłaszcza jak był zimny) jak przez ząb (ciężkawo) tłumaczyli się że tak musi być, bo nie jest to orginalnie montowana skrzynia i winą są różnice w przełożeniach.

Dlatego nie popełnię teraz tego samego błędu i sam z pomocą forumowiczów wymienię skrzynię i zaleję olejem zakupionym w servisie VW

Jak już kupisz olej w serwisie to wrzuć informacje z jego normami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, nie ma sprawy. Dziś kurier dostarczył mi skrzynię, więc jutro albo po jutrze kupuję olej i zaczynam wymiane :)[br]Dopisany: 02 Sierpień 2010, 20:33_________________________________________________Olej kupiony w serwisie VW

2,5 litra za 290zł :wallbash:

Nie bardzo wiem o jakie parametry chodzi więc przepiszę to co jest na etykiecie:

Teile-Nr: G 052 911 A2

Mat-Nr: G 052 911 3H

o to chodziło?[br]Dopisany: 04 Sierpień 2010, 19:44_________________________________________________No dziś zabrałem się za wymianę skrzyni biegów. Panowie bez dobrych kluczy nic nie zdziałacie. Myślałem że trochę szybciej to zejdzie a tu niestety, trochę czasu trzeba poświęcić. Zmordowaliśmy dziś tylko wywalenie uszkodzonej skrzyni na zewnątz. Jutro natomiast zabieramy się za wkładanie nowej :)

Ma ktoś jakieś rady, na co uważać przy zakładaniu nowej skrzyni?

Wyczytałem też gdzieś na forum, aby cały układ zalać najlepiej płynem DOT5.1. CZy to prawda? Jeśli tak to zakupie takowy płyn, i zaleje cały układ na nowo.

Do środy chce się uporać ze skrzynią, a w drugiej połowie tygodnia, chce wymienić klocki, oraz zacisk bo przy zaciągniętym ręcznym, wycieka mi płyn ;/ Po za tym do naprawy został mi jeszcze jeden przegub, i auto będzie odpicowane :)[br]Dopisany: 09 Sierpień 2010, 22:27_________________________________________________Panowie skrzynia wymieniona. Dziś zaleje tylko układ płynem DOT i wszystko odpowietrzę i zobaczymy jak się będzie wszystko sprawowało.

Jak ktoś ma czas i kilka dobrych kluczy to spokojnie może z kolega zabrać się za wymianę skrzyni, nic trudnego. trochę cierpliwości spokoju i w ciąggu 7 godzin da się wymienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na opakowaniu z olejem są jedynie numery, które podałeś? Żadnych norm nie spełnia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ori oleju nie ma żadnych specyfikacji. ten olej co kolega kupił jest do wszystkich manualni... z każdego rocznika. ten sam kupowałem do golfów. audi, seata,skody...

najgorsze jest to ze nie mogę u siebie oleju zmienić bo nie mam takiego klucza do korka. 12katowy torks 16tka z czepieniem... po co te geje tam taki korek włożyli...ja pierniczę...

do żadnego warsztatu mojej Auduśki nie dam nawet na zrobienie czegoś takiego bo ku**som nie wierze. jak zrobię sam to przynajmniej będę spokojny...serce mnie boli jak auto daje na geometrie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Castrol chyba nie ma oleju do a4 bo chciałem wymienić na warsztacie to powiedział że nie zaryzykuje i swojego castrola mi nie zaleje[uczciwy] bo na stronie castrola nie znalazł info o tym oleju do a4?

Klucza szukaj w dobrym sklepie z narzędziami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ori oleju nie ma żadnych specyfikacji. ten olej co kolega kupił jest do wszystkich manualni... z każdego rocznika. ten sam kupowałem do golfów. audi, seata,skody...

Kolego grubo się mylisz, do skrzyni hipoidalnych stosuje się inny olej.. więc nie leje się tego samego oleju do skrzyni w A4 co w A3. [br]Dopisany: 12 Sierpień 2010, 17:44_________________________________________________

Castrol chyba nie ma oleju do a4

CASTROL TAF-X 75W-90 GL-4 GL-5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wymianą skrzyni to nie tak długo ja jutro zakładam bo wczoraj kupiłem i to mi zajmie góra 2.5h a wyjęcie zajeło 2h ale fakt że klucze nie byle jakie mam.

Czyli łaćznie zajmie Ci to około 5 h :tongue4:

Mi zajeło trochę więcej, bo pierwszy raz w życiu wymieniałem sam skrzynię, i robiłem sobie to powoli, w końcu nigdzie mi suię nie śpieszyło :)

Wszystko sie udało, i skrzynia pracuje idealnie

spetsnaz.......na opakowaniu nie było nic innego jak to co napisałem wyżej. W salonie VW z dowodu wbili do kompa numer nadwozia i wyskoczył im jaki olej, ale że skrzynia którą teraz zamontowałem była DHF, a orginalnie była montowana CPC, to poszukali mi innego oleju. Wpisali symbol skrzyni, z którego rocznika i pokazał się inny olej niż ten do skrzynmi CPC.

Czyli jednak muszą czymś się różnić. Nie wiem ja się nie znam.

Mimo wszystko teraz jestem spokojny, bo wiem co i jak założyłem i jaki olej zalałem. Dlatego jak kolega wyżej pisał, lepiej samemu się pomęczyć, ale potem spać spokojnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...