Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AJM] Czy pompowtryskiwacze do wymiany ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Autko zaczęło więcej palić, silnik wpada w wibracje na biegu jałowym, czy pompowtryskiwacze się już kończą czy jeszcze jest ok? Podaje loga z grupy 013.

Grupa: 01-013 - http://vaglog.rtnet.pl/brrunon_18533.html

Pozdrawiam

Opublikowano
  • Autor

Czyli jak rozumiem wszystko jest ok, dzięki.

Znajomy mechanik który sprawdzał mi autko vagiem sugerował coś na temat, że to może być problem z pompowtryskiwaczami. A tak w ogóle to jakie powinny być prawidłowe wartości lub zakresy dla grupy 13 kolego przemik. Z góry dzięki za info.

Opublikowano

Do -3 do +3 mg/H ale im blizej 0 tym lepiej. Generalnie mozna tez przyjac zasade, że jesli dawki są na minusie to są mniejsze powody do niepokoju.

Pozdrawiam

Opublikowano
  • Autor

Czyli nr 1 najwięcej odstaje od normy, chyba narazie sobie daruję wymianę ;-) zwłaszcza, że koszt niemały.

Opublikowano

Czyli nr 1 najwięcej odstaje od normy, chyba narazie sobie daruję wymianę ;-) zwłaszcza, że koszt niemały.

nie musisz wymieniac calych wtryskiwaczy starczy koncowki ja bym to sprawdzil bo masz korekcje na plusie co moze oznaczac ze leja wtryski a to w dalszym uzytkowaniu moze oznaczac dziury w tlokach oczywiscie jest troche zabawy z demontazem ale zaleznie od przebiegu warto tam zagladac okolo 200kkm powinno sie na 100% wymienic koncowki na nowe

Opublikowano
  • Autor

Autko ma przebieg ori 210tys. O co chodzi z tymi końcówkami, bo wcześniej nie słyszałem, trzeba pewnie rozbierać pompowtryskiwacz ? Jaki orientacyjny koszt takich końcówek?

Opublikowano

Do -3 do +3 mg/H ale im blizej 0 tym lepiej. Generalnie mozna tez przyjac zasade, że jesli dawki są na minusie to są mniejsze powody do niepokoju.

Pozdrawiam

Troche przesadziles z 3mg.Juz przy okolo 2mg moga byc wibracje,przy 2.5mg w touaregu 2.5TDI R5 byl dramat,tak walilo buda.Oczywiscie na jednej pompce

Opublikowano

Do -3 do +3 mg/H ale im blizej 0 tym lepiej. Generalnie mozna tez przyjac zasade, że jesli dawki są na minusie to są mniejsze powody do niepokoju.

Pozdrawiam

Troche przesadziles z 3mg.Juz przy okolo 2mg moga byc wibracje,przy 2.5mg w touaregu 2.5TDI R5 byl dramat,tak walilo buda.Oczywiscie na jednej pompce

Przesadziłem ??

To zobacz co VAG podpowiada w nagłówku w grupie 013.

Opublikowano

Do -3 do +3 mg/H ale im blizej 0 tym lepiej. Generalnie mozna tez przyjac zasade, że jesli dawki są na minusie to są mniejsze powody do niepokoju.

Pozdrawiam

Troche przesadziles z 3mg.Juz przy okolo 2mg moga byc wibracje,przy 2.5mg w touaregu 2.5TDI R5 byl dramat,tak walilo buda.Oczywiscie na jednej pompce

Przesadziłem ??

To zobacz co VAG podpowiada w nagłówku w grupie 013.

kolego przemik co vag podpowiada ma sie do raliow jak piesc do nosa! na -+3 bedzie silnik mocno telepal na - chodzi na 3 cylindrach na +jest o wiele gorzej bo kropi zimnym dieslem na rozgrzany tlok i wypala jego powierzchnie

na koncu kazdego pompo/wtrysku jest koncowka ktora sie wymienia bo ona sie zwegla zwlasza przy takim przebiegu

koszt zalezy od 50 do 250zl za sztuke ale przyrost mocy i wyrownanie pracy silnika jest nieporownywalne i warto zrobic przeglad bo mozesz sie bardzo zdziwic po tym co tam zastaniesz

Opublikowano

Autko ma przebieg ori 210tys. O co chodzi z tymi końcówkami, bo wcześniej nie słyszałem, trzeba pewnie rozbierać pompowtryskiwacz ? Jaki orientacyjny koszt takich końcówek?

Mogą to być winne końcówki (iglice) lub nie...takie rzeczy sprawdza się w próbie przelewowej na maszynie do badania m.in ciśnień otwarcia itd.

Mogą też być przetarte oringi.

Pozdr.

Opublikowano

Dokladnie vag sobie moze mowic,jak bedzie 2.9 to bedzie idealnie chodzil a jak 3.0 nierowno??

Mniej wiecej zaklada sie tak

Jak do 1mg to jest OK,jak jest powyzej to silnik juz troche wysluzyl,okolo 2mg i wiecej dramat

Opublikowano
  • Autor

Dziękuję wszystkim za opinie. Czyli jak rozumiem wymiana pierwszego pompowtryskiwacza (lub samej końcówki) powinna pomóc ? Czy raczej myśleć o wymianie 1 i 3 czy może wszystkich ?

Podaje jeszcze logi z grupy 23.

Grupa: 01-023 - http://vaglog.rtnet.pl/brrunon_18538.html

Opublikowano

Dziękuję wszystkim za opinie. Czyli jak rozumiem wymiana pierwszego pompowtryskiwacza (lub samej końcówki) powinna pomóc ? Czy raczej myśleć o wymianie 1 i 3 czy może wszystkich ?

kolego jak sie zaboerasz wymien wszystkie koncowki wymieniajac pojedynczo to jest lekko poroniony pomysl--> szklem du.. nie podetrzesz -- wiec zrob raz a dobrze wszystkie i bedzie ok na nastepne 200kkm albo bynajmiej na 100kkm

Opublikowano

Dokladnie vag sobie moze mowic,jak bedzie 2.9 to bedzie idealnie chodzil a jak 3.0 nierowno??

Mniej wiecej zaklada sie tak

Jak do 1mg to jest OK,jak jest powyzej to silnik juz troche wysluzyl,okolo 2mg i wiecej dramat

Kolego vauxhall95

Sugerujesz, że ten co pisał ten software (VC) jest totalnym laikiem i wziął sobie te dane z kapelusza :)

Bładzisz i to baaardzo bładzisz.

Poczytajcie w necie za co odpowiada i grupa 013 oraz jak ECU realizuje zadanie pod tytułem - Równowazenie obrotów biegu jałowego - dodatkowo polecam zapoznać się co ma wpływ na odczyty w tej grupie.

Pozdrawiam

Opublikowano

Wartości +/- 2.8 mg/skok w bloku 013 są oficialnymi wartościami podawanymi w zeszytach serwisowych dla silnika PD.Na tej informacji za pewne bazowali twórcy VAG-COM-a podając takie wartości w opisie bloku:)

Opublikowano
  • Autor

Dziękuję wszystkim za opinie. Czyli jak rozumiem wymiana pierwszego pompowtryskiwacza (lub samej końcówki) powinna pomóc ? Czy raczej myśleć o wymianie 1 i 3 czy może wszystkich ?

Podaje jeszcze logi z grupy 23.

Grupa: 01-023 - http://vaglog.rtnet.pl/brrunon_18538.html

Zapytam jeszcze raz, czy jest sens wymieniać pierwszy pompowtryskiwacz ? Max wartości dla pierwszego cyl to 1,2 mh/H. Poprawi to pracę silnika ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.