Skocz do zawartości
IGNOROWANY

PLAZMA, LCD czy LED ? jaki telewizor ?


Rekomendowane odpowiedzi

A ja Panowie przesiadłem się niedawno z LCD SHARP'a na plazmę Panasia TX-P42S20E i powiem szczerze - NIEBO A ZIEMIA

Trzeba na początku oko przyzwyczaić do stonowanych i naturalnych barw, po przesiadce z przejaskrawionego LCD, ale ogólne wrażenia na wielki + na korzyść Panasia :good:

Obraz czyściutki, kanały HD rewelacja, znacznie lepszy obraz od LCD na gorszej jakości sygnale.

Do tego to tak strasznie krytykowane ssanie prądu na poziomie ~250W (dokładnie nie pamiętam) przy białym rozświetlonym ekranie, co raczej się nie zdarza - myślę, że nie ma tragedii.... :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dales porownanie takie jak "przesiadlem sie z starego opla na nowa bmw" niebo a ziemia....

LCD Sharp'a kolego to wyższa półka w tej chwili wśród TV....Nie napisałem jaki model LCD, więc nie wiem na jakiej podstawie wyśniłeś sobie, że przesiadłem się z padliny na coś lepszego? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale Koval ta plazma nie jest rewelacyjna TX-P42S20E , do G jej brakuje o V nie wspomne. Ale moze to zalezy od warunkow pojowych i konkretnego modelu .

A to coś w takim razie ja nie załapałem:D Mea culpa :naughty: Bardzo możliwe, że mam takie a nie inne odczucia w danym umiejscowieniu TV, ale jak dla mnie jest bardzo duża poprawa na plazmie względem LCD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie rozwazam plazme Samsunga modele C550 C6500 i c7000 wszystko PS50, czy ktos moze ktoregos modelu jest posiadaczem ?i moze sie podzielic opinia.

Generalnie wiem ze bzycza ...prawie wszystki samy , ale tez pojawia sie efekt migotania . czy ktos cos moze napisac w tym temacie. Na Panasa v50 mnie nie stac a szkoda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam PS50 i moim zdaniem za***ista jakość w tej cenie. Mam podłączoną ta plazmę pod N-kę oraz Tvix. Świetnie radzi sobie zarówno z sygnałem SD jak i HD.

Jedyny minus to głośniki ale dla mnie nieistotny bo dźwięk mam puszczony przez wzmacniacz i zewnętrzne głośniki.

Bzyczenia słychać tylko na wyciszonym dźwięku (mute) i jak stoisz na prawdę blisko ekranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkuję PS50C550 już kilka miesięcy i na prawdę za tą cenę uważam ten zakup za bardzo udany. Efekt migotania występował, ale całkowicie eliminuje go wyłączenie kontrastu dynamicznego w opcjach TV. Dobrze jest też wgrać nowy firmware. Co do bzyczenia, to faktycznie występuje, ale po krótkim czasie przestałem na to zwracać uwagę. W dużej mierze efekt potęguje gładka ściana za odbiornikiem, która odbija ten dźwięk, ale moim zdaniem nie ma tragedii. Musi być na prawdę cicho ustawiony dźwięk, żeby to było słyszalne.

Obraz z Cyfry jak i z Blu-Ray jest świetny. TV bez większego problemu odtwarza też materiały po LAN z serwera DLNA (np. serviio).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Panowie :notworthy: , juz wiem ze to bedzie ps50 na 100% teraz mam dylemat czy warto doplacic do C6500(800zl wsumie nie tak duzo) czy kupic jednak c550 , ew ... C7000 :kox:

czy c550 radzi sobei z m2ts ? bo mkv'y odtwarza to napewno.

a i jeszcez jedno czy c550 ma 100Hz motion ? jak z plynnoscia?

a tak BTW gdyby ktos potrzebowal cos do 40cali to polecam EX500 ktory sam posiadam , naprawde fajny TV a jesli cos bardziej multimedialnego to UE40C6000 choc tu denerwuja mnie plamy na ekranie :( ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Panowie :notworthy: , juz wiem ze to bedzie ps50 na 100% teraz mam dylemat czy warto doplacic do C6500(800zl wsumie nie tak duzo) czy kupic jednak c550 , ew ... C7000 :kox:

czy c550 radzi sobei z m2ts ? bo mkv'y odtwarza to napewno.

a i jeszcez jedno czy c550 ma 100Hz motion ? jak z plynnoscia?

a tak BTW gdyby ktos potrzebowal cos do 40cali to polecam EX500 ktory sam posiadam , naprawde fajny TV a jesli cos bardziej multimedialnego to UE40C6000 choc tu denerwuja mnie plamy na ekranie :( ...

Czy c6500 byłby lepszy, to już niestety trzeba poszukać w necie jakichś testów. To są zapewne bliźniacze modele, ale czym się dokładnie różnią, to nie wiem.

C550 nie odtwarza m2ts z pendrive-a - w ogóle nie widzi plików. Sprawdziłem przed momentem.

C550 ma coś co na stronie Samsunga nazywają 600 Hz Subfield Motion, ale czy to coś daje i nie jest tylko chwytem marketingowym o nie wiem, moim zdaniem obraz jest płynny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie Panowie...jak sie prezentuja mecze na tej plazmie? i jak ogolnie sport wyglada? Nie rozmazuje pilki ? jak z plynnoscia ?

Ogladalem dzis skroty meczow z pen'a na C6500 i troche rozmazywalo ale jakosc nie byla za dobra tych filmikow takze nawet na kompie byly delikatne smugi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu do LCD, którego miałem wcześniej, to jest przepaść na korzyść plazmy, ale daje się mimo wszystko zauważyć niewielki cień za poruszającymi się obiektami. Na jednych transmisjach nie ma ich praktycznie wcale, a na innych są. Wynika to pewnie z samego materiału, a nie charakterystyki telewizora. Nie nie przepadam za futbolem i z kanałów sportowych HD mam tylko Eurosport, tu transmisje z zimowych zawodów wyglądają bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i kupilem PS50C6500 ... poki co podpinalem tylko pen'a ale obraz jest b. dobry (zreszta bylem na to gotowy , katowalem go w sklepie pare razy :naughty:) , mkv wiadomo zyleta :decayed: . Brzeczenie jest dosc ciche , jak chodzilem po menu to cos tam slyszalem z 2 m (sluch mam b dobry ) .

dzieki Panowie za pomoc w wyborze, jak pouzytkuje troche to napisze jakas lepsza opinie dla potomnych ;-)

p.s. dzwiek bardzo na plus , chociaz i tak bedzie kino.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopię troszeczkę temat. Zamierzam kupić jakiś TV. Najchętniej Samsunga, ale będzie podłączony do zwykłej anteny naziemnej.

Na razie mam antenę metalową starego typu(wieszak, nawet nie tzw. siatka). Jaki TV w rozmiarze ok. 32 cale byście polecali, aby obraz był ok. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...