Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Problem z adaptacją przepustnicy i jeszcze pare.


Misior

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wiem ze o adaptacji i o problemie podobnym do mojego bylo juz pare razy ale nie było sensownej odpowiedzi wiec pytam.

Sprawa wyglada tak ze wypucowałem na błysk przepustnice i teraz niechce sie zaadoptowac, a dokladnie jak odepne i podepne wtyczke to ten nastawnik słychac cały czas i nie przestaje brzęczec.

Druga sprawa to to, ze zauwazylem ze mi wolno z obrotow schodzi silnik (wiem ze o tym tez bylo ale...) ale nie zawsze. Czasem ladnie spada na wolne, czasem z tys obrotow ladnie i potem wolno. Czy mozna jakos temu poradzic czy konieczna bedzie wizyta na vagu czy moze zupelnie to wina czegos innego?

Z góry dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli odpinałeś wtyczkę od "nastawnika" na włączonym zapłonie to na dzień dobry musisz zapiąć vag-a i skasować błędy. Dopiero potem możesz, także vag-iem, zrobić adaptację przepustnicy! Samo wypucowanie nie wystarczy, niestety :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpinałem na wyłączonym zapłonie oczywiscie. Potem jak odpiałem i podpiąłem wtyczke zpowrottem to właczałem zapłon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale przy temacie adaptacji było opisane ze pobrzęczy i cyknie jakby przekaznik i przestanie. A u mnie brzęczy cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze długo brzęczy. Podepnij VAGa i zaadaptuj przepustnicę programowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myslisz ze to cos pomoze na te obroty nierówno spadające?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myslisz ze to cos pomoze na te obroty nierówno spadające?

Jeżeli jest coś nie tak, to VAG powinien to wykryć. Przy okazji sprawdzisz błędy w sterownikach w twoim aucie i porządnie zaadaptujesz przepustnicę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, to ma brzeczec za kazdym razem jak odpalam samochod czy nie??? Chce tylko wiedziec jak jest u was???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, to ma brzeczec za kazdym razem jak odpalam samochod czy nie??? Chce tylko wiedziec jak jest u was???

U mnie zawsze brzęczy, to normalny objaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dobrze wiedziec.

Nie pozostaje mi nic innego jak jechac na tego vaga

Dzieki panowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vaga i vaga ciagle slysze. a co to jest vaga? komputer do zdiagnozowania usterki ktory sie podpina pod samochod tak? z tych wypowiedzi wnioskuje. a gdzie sie z tym udac i ile to kosztuje bo mi tez te obroty faluja i nie wiem co zrobic. kazdy mowi o czym innym i wkoncu nie wiem co jest przyczyna tych falowan obrotow :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...