Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Fabryczna navi w B6 - czy jest z tego pożytek w PL?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy gdy sprowadzę sobie B6 z wbudowaną nawigacją w konsoli srodkowej to czy to będzie działać dobrze w Polsce? Czy da się tam wgrać np. Auto Mapę?

Pytam, gdyż mam dylemat czy szukać takiej Audi z navi czy lepiej bez tego i kupić taką navi doczepianą do szyby, np. firmy Navroad 5 cali za 700zł.

Pozdrawiam,

Tom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zy da się tam wgrać np. Auto Mapę

nie

Czy gdy sprowadzę sobie B6 z wbudowaną nawigacją w konsoli srodkowej to czy to będzie działać dobrze w Polsce?

z nową mapą tak

ale lepiej szukać nawigation (RNSD) plus lub tym bardziej RNSE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jakie Navi jest w tej Audi!

Niemcy wymieniają swoje navi na wielofunkcyjne takie do których można wgrać automapę lub np. TomTom-a

A wyglądem te nawi nie różni się niczym od RNS-E

tn15r.jpg

[br]Dopisany: 15 Październik 2010, 09:21_________________________________________________Jeżeli takie trafisz to będziesz miał i oryginalny wygląd i całą mase funkcji niespotykanych w RNS-E np. ekran dotykowy. A same radio oddzielnie kosztuje sporo bo 629 Euro

Tu masz link do eBay-a:

http://cgi.ebay.de/Audi-A4-NAVI-GPS-RADIO-DVD-NAVI-DVB-TV-USB-IPOD-/150473632684?pt=Technik_Auto_Hi_Fi_Navigation_Einbau_Navigationssysteme&hash=item2308ed6bac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jakie Navi jest w tej Audi!

Niemcy wymieniają swoje navi na wielofunkcyjne takie do których można wgrać automapę lub np. TomTom-a

A wyglądem te nawi nie różni się niczym od RNS-E

tn15r.jpg

[br]Dopisany: 15 Październik 2010, 09:21_________________________________________________Jeżeli takie trafisz to będziesz miał i oryginalny wygląd i całą mase funkcji niespotykanych w RNS-E np. ekran dotykowy. A same radio oddzielnie kosztuje sporo bo 629 Euro

Tu masz link do eBay-a:

/150473632684?pt=Technik_Auto_Hi_Fi_Navigation_Einbau_Navigationssysteme&hash=item2308ed6bac'>http://cgi.ebay.de/Audi-A4-NAVI-GPS-RADIO-DVD-NAVI-DVB-TV-USB-IPOD-

/150473632684?pt=Technik_Auto_Hi_Fi_Navigation_Einbau_Navigationssysteme&hash=item2308ed6bac

Znasz kogoś kto ma zamontowane to urządzenie? Ja bym tam szukał już autka z koszem 2DIN i później montował RNSe. A najlepiej już z navi w srodku. A jak nie to ci oni zamontują http://www.nawigacje.bydgoszcz.pl/audi_a4_b6.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jakie Navi jest w tej Audi!

Niemcy wymieniają swoje navi na wielofunkcyjne takie do których można wgrać automapę lub np. TomTom-a

A wyglądem te nawi nie różni się niczym od RNS-E

tn15r.jpg

[br]Dopisany: 15 Październik 2010, 09:21_________________________________________________Jeżeli takie trafisz to będziesz miał i oryginalny wygląd i całą mase funkcji niespotykanych w RNS-E np. ekran dotykowy. A same radio oddzielnie kosztuje sporo bo 629 Euro

Tu masz link do eBay-a:

http://cgi.ebay.de/Audi-A4-NAVI-GPS-RADIO-DVD-NAVI-DVB-TV-USB-IPOD-/150473632684?pt=Technik_Auto_Hi_Fi_Navigation_Einbau_Navigationssysteme&hash=item2308ed6bac

Dość ciekawa opcja ! wreszcie ktoś wpadł na pomysł, żeby zrobić coś co funkcjonalnością bije na głowę RNS. Za cenę niewiele większą od RNS dostajemy kombajn, który nie potrzebuje dodatkowych urządzeń, żeby zapewnić podstawowe funkcje urządzenia (BT, tuner). I w dodatki pasuje idealnie do wnętrza. Ciekawe czy wyświetla na FIS... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filutek To co piszesz to jest 100% ori i jest na pewno ok! Ale też napisz o kosztach! Taki zestawik to ponad 6000 zł bo do RNS-E trzeba dokupić tunerTV, zmieniarkę płyt CD, Blututh,i wiele wiele innych rzeczy które są b. kosztowne takich jak anteny GPS, kable itp. No i trzeba fachowca który to zamontuje i zVAGuje.

Ten zestawik na niemieckim eBayu jest już wyposażony w te wszystkie rzeczy a ponad to ma wiele wiele więcej np. odtwarzacz płyt DVD, Tuner TV naziemny-cyfrowy,Bluthut, anteny, ekran dotykowy, zestaw głośnomświący itp i nie trzeba żadnego fachowca aby go zainstalować

Jedynym minusem tego sprzętu to produkcja made in China! Ale co w naszych czasach tam nie jest produkowane?[br]Dopisany: 15 Październik 2010, 11:36_________________________________________________Jest tych navi bardzo dużo np. takie trochę tańsze za 599 Euro

uW0K0.jpg

[br]Dopisany: 15 Październik 2010, 11:41_________________________________________________Wszystkie te navi prezentowane przeze mnie są do A4 B6 i mają pełną współpracę z oryg. Fisem naszych aut. Wyświetlają komunikaty między zegarami liczników. Możemy wgrać punkty POI do navi czyli np. ostrzeżenia o radarach oraz możemy wgrać dowolną mapę drogową.

TomTom, Automapa, Garmin itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

devastation te kombajny multimedialne można do każdego Audi kupić na niemieckim eBayu jest wiele takich do A4 B5 ale ceny są podobne!

No ale za mnogość funkcji trzeba płacić! Np. czytnik kart lub łącze USB!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawy temat z tymi zamiennikami :good: tylko te ceny odstraszają.zeby koszt sięgał 300-400 euro to bym sie nie zastanawiał :kox:

Dokładnie za trochę więcej masz RNSe zamontowane.

Żartujesz sobie teraz chyba. Zbuduj zestaw na bazie ori elementów o takiej samej funkcjonalności to zobaczysz jaki to koszt! Za te pieniądze o których tu mowa masz golusieńki RNS. A co sobie zrobisz z samym RNS??? przecież nawet czytnika mapy nie masz!!! dołóż do tego lepszy moduł BT, tuner tv i co tam jeszcze.

Już kiedyś wypowiadałem się na podobny temat na forum...RNS jest dobry dla ortodoksów nastawionych na ori napis na froncie urządzenia. Stosunek ceny do funkcjonalności dla RNS jest na żenująco niskim poziomie.[br]Dopisany: 15 Październik 2010, 13:52_________________________________________________

ciekawy temat z tymi zamiennikami :good: tylko te ceny odstraszają.zeby koszt sięgał 300-400 euro to bym sie nie zastanawiał :kox:

Patrząc na funkcje urządzenia jakie nam jeden z kolegów tutaj zaprezentował to powiedziałbym, że cena jest rewelacyjna a nie odstraszająca. Jeżeli wolisz zapłacić 400 euro za RNS, to trudno cię posądzić o pragmatyzm. Będziesz miał radio z odtwarzaczem CD/MP3 z dużym ekranem i jeśli dopłacisz do czytnika następne euroki to będzisz miał również marną nawigację z mapami za cięzkie pieniądze. Inne funkcje oferowane przez nie-ori kombajn aby były dostępne w RNS będziesz musiał naprawdę zainwestować dość sporo, przynajmniej dwa razy tyle co w sam RNS. Więc chyba warto pomyśleć o zamienniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańszy kombajn multimedialny A4 jest za 527,99 Euro w tym przesyłka gratis do całej europy podaje link:

http://cgi.ebay.de/Audi-A4-DVD-Player-Navi-GPS-Ipod-TV-Bluetooth-DVB-T-FM-/300470313345?pt=CE_Auto_Hi_Fi_Autoradios&hash=item45f56d2181

A ori gołe RNS-E kosztuje 620 Euro

http://cgi.ebay.de/Audi-A4-Navi-Plus-RNS-E-MMI-Navigation-MP3-DVD-Bj-2009-/260674551222?pt=Technik_Auto_Hi_Fi_Navigation_Einbau_Navigationssysteme&hash=item3cb169fdb6[br]Dopisany: 15 Październik 2010, 14:28_________________________________________________Ja osobiście w swoim aucie mam oryginalne RNS-D Navigation plus z TV tunerem i zmieniarką CD na 6 płyt. Dokupiłem kierownice wielofunkcyjną ze sterowaniem radia z kiery i nie działa mi lewa rolka. A po za tym nawigacja ta jest tak uboga że mnie ponosi! Więc wpadłem na pomysł aby wymienić TE ARCHAICZNE BADZIEWIE na taki kombajn multimedialny z powyższych linków. Tym bardziej że sprzęt ten jest zintegrowany z wyświetlaczem między zegarami, moja kierownica go obsłuży i w końcu będę miał normalną nawigację z dotykowym wyświetlaczem Zgłaszającym punkty POI i dającym się modyfikować.

Po obliczeniach wyszło mi że jak sprzedam: RNS-D, Tv tuner, Zmieniarkę CD, Moduł Blututh, Kable łączące na eBayu i kupieniu tego sprzętu chińskiego zostanie mi jeszcze trochę kasy. [br]Dopisany: 15 Październik 2010, 14:37_________________________________________________Właśnie zakupiłem taki model i mam obiecany polski język menu i najnowsze mapy europy wschodniej i centralnej z 2010 r firmy Tomtom[br]Dopisany: 15 Październik 2010, 14:39_________________________________________________Czekam aż dotrze do mnie z Hong Kongu i jak go zamontuje to opisze wszystko krok po kroku[br]Dopisany: 15 Październik 2010, 14:40_________________________________________________Na razie pisałem do zadowolonych właścicieli na eBayu którzy taki zestaw już zakupili i przetestowali. Wszyscy są zachwyceni!

I co zachwyca wszystko pasuje do instalacji oryginalnej i nic nie trzeba przerabiać.[br]Dopisany: 15 Październik 2010, 14:43_________________________________________________Rozdzielczość wyświetlacza i wielkość 7" pozwala oglądać filmy DVD bardzo płynnie tak jak na domowym TV SprzęT MA SWóJ Twardy Dysk na którym można nagrać film z tunera TV i ma funkcję obraz w obrazie oraz pilota do sterowania[br]Dopisany: 15 Październik 2010, 14:46_________________________________________________A tak wygląda ten sprzęt od kuchni:

ud9u9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili na niemieckim eBayu nie ma żadnego ogłoszenia dla A4 B5 ale było bo je wcześniej przeglądałem. Jak coś znajdę to do ciebie napisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawy temat z tymi zamiennikami :good: tylko te ceny odstraszają.zeby koszt sięgał 300-400 euro to bym sie nie zastanawiał :kox:

Dokładnie za trochę więcej masz RNSe zamontowane.

Żartujesz sobie teraz chyba. Zbuduj zestaw na bazie ori elementów o takiej samej funkcjonalności to zobaczysz jaki to koszt! Za te pieniądze o których tu mowa masz golusieńki RNS. A co sobie zrobisz z samym RNS??? przecież nawet czytnika mapy nie masz!!! dołóż do tego lepszy moduł BT, tuner tv i co tam jeszcze.

Już kiedyś wypowiadałem się na podobny temat na forum...RNS jest dobry dla ortodoksów nastawionych na ori napis na froncie urządzenia. Stosunek ceny do funkcjonalności dla RNS jest na żenująco niskim poziomie.[br]Dopisany: 15 Październik 2010, 13:52_________________________________________________

ciekawy temat z tymi zamiennikami :good: tylko te ceny odstraszają.zeby koszt sięgał 300-400 euro to bym sie nie zastanawiał :kox:

Patrząc na funkcje urządzenia jakie nam jeden z kolegów tutaj zaprezentował to powiedziałbym, że cena jest rewelacyjna a nie odstraszająca. Jeżeli wolisz zapłacić 400 euro za RNS, to trudno cię posądzić o pragmatyzm. Będziesz miał radio z odtwarzaczem CD/MP3 z dużym ekranem i jeśli dopłacisz do czytnika następne euroki to będzisz miał również marną nawigację z mapami za cięzkie pieniądze. Inne funkcje oferowane przez nie-ori kombajn aby były dostępne w RNS będziesz musiał naprawdę zainwestować dość sporo, przynajmniej dwa razy tyle co w sam RNS. Więc chyba warto pomyśleć o zamienniku

kolego pisze tu o ogólnym braku kaski na takie zbytki :wink4:

myślałem o rnse ale bez kitu wymięka przy tym sprzęciku.jak znajde wolnego grosza to bez mrugnięcia okiem będzie mój :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisuje sie zeby sledzic sprawe , jakby ktos to ew. bedzie instalowal u siebie.

Jesli to naprawde porzadnie wspolpracuje z wyswietlaczem miedzy zegarami to opcja warta uwagi !!, szczegolnie ze kombajn jest konkretny i napewno ciekawszy od RNS-E . Co prawda u siebie bym juz tego nie zmienial ale mozna kupowac A4 bez Navi i dokupic sobie takiego skurczybyka. :good: :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam aż dotrze do mnie z Hong Kongu i jak go zamontuje to opisze wszystko krok po kroku...

Trzymam za słowo.

Zastanawiałem się, na co wymienic swojego Concert'a. Teraz już chyba wiem... :>

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porzo jak tylko radyjko dojdzie wszystko obfotografuje. I każdy etap montażu udokumentuje! Sam nie mogę się doczekać!

No to będę czekał na ta chwile. Bo mam taki sam sprzęt jak ty navi ,tv tuner i zmieniarkę oraz graty do montażu kiery multifunkcyjnej. I dopiero jak skompletowałem graty to wyczytałem ze będzie cyrk z ta rolka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukacie gdzieś na eBayu tych funkcjonalnych zamienników. Później będziecie kombinować jak to spolszczyć bo jednak język niemiecki nie brzmi znajomo. Nie lepiej w Polsce i po Polsku na polskim WinCE np:

http://www.xsonic.pl/radia-samochodowe-radia-nawigacja-gps-c-8_78_80_312.html?osCsid=9e0da229a2e057cf571e2c23fa73959f

albo na Allegro. Jest tego cała masa najróżniejszych producentów.

Co do funkcjonalności - zainstalować tu można praktycznie każdy system nawigacyjny Automapa, TomTom, IGO, Garmin itp. Przykładowe dane techniczne:

Wyświetlacz

- Typ: LCD-TFT, HD Digital

- Rodzaj: Dotykowy (Touch-Screen)

- Przekątna: 7"

- Format obrazu: 16:9

- Rozdzielczość: 800 x 480 pikseli

- Menu: Wielopoziomowe OSD

Odtwarzacz DVD

- Odtwarzane płyty: DVD, DVD-R, VCD, CD, CD-R, CD-RW

- Odtwarzane formaty: MP3, WMA, MPEG-4, JPEG

- Obsługa napisów: DivX, XviD

- ID3 Tag: Tak, dla MP3

- Equalizer: Pop, Rock, Classic, Flat

- System antywstrząsowy: Elektroniczny ESP (bufor danych)

Tuner TV

- Rodzaj tunera: Analogowy

- Dodatkowo: Złącze na antenę zewnętrzną

- Funkcja PIP: Tak (możliwość podglądu wybranego kanału telewizyjnego podczas oglądania telewizji)

Tuner FM

- Rodzaj: Analogowy

- Zakresy: FM, AM

- Programowanie stacji: Tak

- Systemy: RDS z PI, PS, AF, TP, TA, EON, PTY

- Wyszukiwanie stacji: Automatyczne, Ręczne (AUTO/MANUAL)

Bluetooth

- Funkcje: wybieranie numerów, odbieranie rozmów, zestaw głośnomówiący (funkcje dostępne z panelu użytkownika i z pilota)

- Dodatkowo: Możliwość skopiowania kontaktów z telefonu na pamięć urządzenia

Nawigacja GPS

- Moduł: Wbudowany

- Odbiornik: Wbudowany z możliwością podłączenia zewnętrznej anteny (w zestawie antena na magnes)

- System operacyjny: Microsoft Windows CE 5.0

- Mapy: brak w zestawie (możliwość instalacji dowolnej mapy)

- Certyfikaty: Certyfikat zgodności z AutoMapą

Ogólne

- Moc wyjściowa: 4 x 50W

- Wzmocnienie dźwięku: Tranzystory MOSFET

- Gniazda rozszerzeń: 2 x slot na karty pamięci SD (1 x mapy do nawigacji, 1 x multimedia)

- Złącza: wyjście AV RCA, gniazdo na zewnętrzną antenę GPS, złącze mikrofonu do Bluetooth

Specyfikacja modułu GPS

- Procesor: 400MHZ

- CMOS chip model No: Samsung S3C2440A-40

- Pamięć: 64 MB

- Pamięć zewnętrzna: do 4 GB

- Obsługiwane karty: SD

- System operacyjny: WIN CE 5.0 CORE

Magistrala CAN

- Obsługa wyświetlacza na desce rozdzielczej

- Pełne sterowanie z kierownicy

- Obsługa systemu BOSE

Dedykowane do samochodów AUDI

- A4 od 2002 do 2004 r.

- A4 od 2004 do 2007 r.

Zawartość zestawu

- Radio V&S AUDI-BOSE

- Pilot

- Przyłącza Przewodów

- Wewnętrzny odbiornik GPS

- Oryginalne opakowanie

- Instrukcja

- Gwarancja 12 m-cy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...