Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Odpływ ze skraplacza / dezynfekcja.


jacue

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ostatnio mam "nieswiezy" (delikatnie nazwane) zapach z nawiewow.

Mam srodek Wurth'a do dezynfekcji klimy, na ktorym jest napisane aby wprowadzic srodek do przewodu (odplywu) skraplacza, a nastepnie przez 30sek rozpylac.

Gdzie jest jest odplyw ze skraplacza w B7?

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma w żadnym samochodzie.

Jak coś to odpływ z parownika.

Jest od spodu samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rico mam pytanko - też mi śmierdzi gdy wyłączę klimę - miesiąc temu oddałem do zakładu, żeby nabili i odgrzybili, smród po wyłączeniu klimy pozostał, było troch lrpirj może przez tyzień a później jeszcze gorzej. Kupiłem więc jakiś środek do odgrzybiana klimy, włączyłem obieg wewnętrzny i nawaliłem tego pod fotel pasażera gdzie zaciąga powierze przy obiegu wewnętrznym - też nie pomogło. Dalej cuchnie :wallbash: Filtr kabinowy wymienam co 12 tyś km (w moim przypadku to co 3 miesiące), może wiesz co trzeba wymienić lub wyczyścić aby wreszcie nie cuchniało w B6? Gzieś coś czytałem o tych parownikach (że się coś wymienia czy coś takiego) gdzie w ogóle jest ten parownik? Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parownik jest schowany, żeby sie dostać trzeba zdemontować schowek. Jest na forum ze zdjeciami opis.

Póżniej ściaga sie taką gumową zaślepkę i widać parownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rico mam pytanko - też mi śmierdzi gdy wyłączę klimę - miesiąc temu oddałem do zakładu, żeby nabili i odgrzybili, smród po wyłączeniu klimy pozostał, było troch lrpirj może przez tyzień a później jeszcze gorzej. Kupiłem więc jakiś środek do odgrzybiana klimy, włączyłem obieg wewnętrzny i nawaliłem tego pod fotel pasażera gdzie zaciąga powierze przy obiegu wewnętrznym - też nie pomogło. Dalej cuchnie :wallbash: Filtr kabinowy wymienam co 12 tyś km (w moim przypadku to co 3 miesiące), może wiesz co trzeba wymienić lub wyczyścić aby wreszcie nie cuchniało w B6? Gzieś coś czytałem o tych parownikach (że się coś wymienia czy coś takiego) gdzie w ogóle jest ten parownik? Z góry dzięki za odpowiedź.

Nic tam się nie wymienia tylko trzeba odgrzybić.

Ja odgrzybiałem różnymi środkami i efekty były zazwyczaj kilkudniowe( dopóki zapach środka nie wywietrzał).

Najlepszy według mnie jest właśnie środek wurtha, bo nie ma żadnych dodatków zapachowych ( troszkę śmierdzi po użyciu), ale przynajmniej u mnie zapach smrodu zniknął.

Ja połowę tego preparatu zużyłem sikając w kanał po wyjęciu wentylatora (wężyk włożyłem maksymalnie w stronę parownika i tam posikałem. Następnie zamontowałem s powrotem wentylator i włączyłem na kilka minut.

A drugą część preparatu zużyłem sikając przez ten otwór pokazany na zdjęciu z linka kolegi lemak.

I tak zostawiłem samochód na cała noc by środek mógł zadziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj pojechalem do swojego serwisu, a tam wstawili na podlodze przed fotelem pasazera skrzynke podlaczona pod 220Volt, skrzynka ta miala kominek skierowany w strone schowka. Przez 15-20 min samochod byl zamkniety (obieg wewnetrzny, temp. 21 bez klimy, 2gi bieg wentylatora) z wlaczonym tym mocno dymiacym urzadzeniem.

Oczywiscie byl rowniez wymieniony filtr kabinowy (jak co druga wymiane oleju).

Jak na razie jestem zadowolony z tego zabiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj pojechalem do swojego serwisu, a tam wstawili na podlodze przed fotelem pasazera skrzynke podlaczona pod 220Volt, skrzynka ta miala kominek skierowany w strone schowka. Przez 15-20 min samochod byl zamkniety (obieg wewnetrzny, temp. 21 bez klimy, 2gi bieg wentylatora) z wlaczonym tym mocno dymiacym urzadzeniem.

Oczywiscie byl rowniez wymieniony filtr kabinowy (jak co druga wymiane oleju).

Jak na razie jestem zadowolony z tego zabiegu.

Ten zabieg to odgrzybienie parownika ozonowaniem. Niestety na bardzo duże zagrzybienie parownika ( duży smród ) nie daje rady :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...