Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Stukanie w silniku (cykanie)


artio2

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam wielki problem, niedługo czeka mnie wyjazd około 900km. Odpaliłem dzisiaj swoje autko i słyszę cykanie w silniku, tak jak by coś lekko pukało, dźwięk ten jest lekko metaliczny przypomina cykanie .

Co to może być?

Nie jestem jakimś mechanikiem, ale zastanawia mnie rozrząd, jak sprawdzić w szybki i prosty sposób czy pasek jest prawidłowo założony (pasek był wymieniany jakieś 30 tyś km temu, i do tej pory było wszystko ok)?

Jeszcze interesują mnie wtryskiwacze, jak by się zachowywały jak by któryś padł?

Dodam jeszcze że autko pędziło 200km/h i się mocno zagrzało (powyżej 90 stopni), po ostygnięciu przejechało około 300km i stało w garażu przez 3 tygodnie, fura była odpalana kilka razy i było wszystko OK a dzisiaj jak odpaliłem to pojawił się wyżej opisany problem.

Czego szukać, na VAGu nic nie pokazuje żadnych błędów.

Proszę o pomoc i jakieś sugestie

Autko to A4 B5 AFN 1,9TDI 110KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej jeden z popychaczy zaworów. Wchodzi też w grę wydmuchana uszczelka z pod kolektora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej jeden z popychaczy zaworów. Wchodzi też w grę wydmuchana uszczelka z pod kolektora.

Jeden z popychaczy, czyli co to znaczy? czy mógł przeskoczyć pasek o jeden ząb, no bo chyba nic się nie mogło urwać.

Jak to sprawdzić? czy jak wykręcę wtryskiwacz to coś zobaczę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w dziale warsztat. Jest tam dokładnie opisana wymian popychaczy, ale czytając Twoje ostatnie pytanie... może lepiej odstaw furę do mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy autko w tym stanie da rade przejechać 900km żeby wrócić do domu? Oczywiście przy rozsądnej jeździe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo co to jest dokładnie przyczyn cykania może być wiele. Nikt z opisu na 100% nie powie Ci czy to faktycznie popychacze najprawdopodobniej ale nie napewno. Nikt chyba tez nie da Ci gwarancji, że silnikowi nic nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odpaliłem autko dalej ten sam objaw, autko pochodziło trochę aż osiągnęło 90stopni przejechałem się kawałek i jak by to "cykanie" ucichło, wsłuchiwałem się dość dokładnie i nic nie słychać.

Co sądzicie o tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobne objawy, cos po odpaleniu cyka, przegazuje tak do 3tys i przestaje ucicha poprostu znika, to raczej popychacze u mnie tez sa ale oliwki ubywa w normie i silnik tez normalnie pracuje wiec jakos sie tym nie stresuje, objaw mam od kiedy kupilem auto i przejechalem jakies 22tys km i nie przejmuje sie tym zbytnio w tym momencie, w grudniu jak bede mial okazje to skonsultuje sie z moim mechaniorem i poczne co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie łożysko, ewidentnie dobiega z silnika, gdzieś między 2 a 3 tłokiem, nie wiem czy to w głowicy czy w cylindrze ale obstawiam popychacze. Jeszcze muszę tylko dla pewności sprawdzić rozrząd.

Ktoś się orientuje ile kosztują popychacze w serwisie?

Ewentualnie jakieś sklepowe ale co wybrać, jakie polecacie?

Dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na początek kolego to sprawdz sobie poziom oleju ...popychacze zawsze stukają w TDI po uruchomieniu a jak oleju mało to juz w pełni pokazują swoje mozliwosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam AFN'a :hi: i stukanie po odpaleniu, pogra chwile i cichnie. Popychacze były wymieniane jakieś 8kkm temu bo na starych tak trzaskało ze z daleka było wiadomo ze to ja się zbliżam :kox:

AFN'y chyba już tak mają :chytry:

Tak jak przedmówca mówi, sprawdz poziom oleju, jak mało to dolej :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...