Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak podwyższyć kosztorys naprawy auta - poradnik


Rekomendowane odpowiedzi

ostatnio miałem zdrapkę, z OC sprawcy wycenili mi szkode na 860 wiec oddałem grata do ASO

faktura na 2750 plus auto zastepcze na 5 dni :facepalm:

wszystko na koszt sprawcy bo spie...ił :decayed:

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, marcin_o23 napisał:

mam wrażenie, że teraz specjalnie dają mega niskie kwoty i sprawiają wrażenie, że nie obawiają się, że klient pójdzie do warsztatu,

Ubezpieczyciele od zawsze szukali oszczędności zaniżając wartości szkód. Oni mają swoich prawników, którzy w pismach do poszkodowanych dość "radośnie" interpretują przepisy prawa. I tak np art 362 kc "Jeżeli poszkodowany przyczynił się do powstania lub zwiększenia szkody, obowiązek jej naprawienia ulega odpowiedniemu zmniejszeniu stosownie do okoliczności, a zwłaszcza do stopnia winy obu stron", wysnuli wniosek, że poszkodowany ma naprawić swoje auto jak najtaniej. Dlatego też w ich wycenach szkód są informacje, że ich warsztaty partnerskie stosują stawkę rbg 54,50, że mają tańsze części zamienne (bo z naliczonym rabatem), oraz udzielają zniżki od całości kosztów naprawy. Ostatnio oferują także samochody zastępcze z wypożyczalni partnerskich, gdzie dobowe stawki za najem są o połowę niższe, niż u konkurencji. Z tym też można wygrać, bo warunki umowy najmu są praktycznie nie do zaakceptowania. 

12 godzin temu, Dev napisał:

wszystko na koszt sprawcy bo spie...ił

 

3 godziny temu, marcin_o23 napisał:

tu sprawczyni na szczęście została więc pod tym względem spokój

Tu kolega Dev miał na myśli, że kosztami naprawy zostanie obciążony bezpośrednio sprawca, a nie ubezpieczyciel (ucieczka z miejsca zdarzenia daje ubezpieczycielowi prawo do regresu). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

To i ja chciałbym prosić o jakieś wskazówki do dyskusji z TU.

Szkoda naprawiana z AC (musze przejzec OWU bo nie pamietam jakie byly zapisy odnosnie AC)

 

Przygoda na autostradzie i przyklejenie sie do bandy betonowej.

Załączone zdjecia i opis a takze  wycena z TU (wycena tylko na podstawie zdjec i opisu bez fizycznych ogledzin auta)

W wycenie brak wzmianki o zawieszeniu.

 

Uszkodzone:

- 2 felgi (przednia i tylna) od strony kierowcy numer OEM: 8K0 601 025 D

- opona przednia  Hankook Venus S1 evo 245/40/R18

- opona tylna Dębica Presto UHP2  245/40/R18

- błotnik przedni lewy

- zderzak przedni

- drzwi lewe kierowcy

- drzwi lewe pasażera

- mikro pęknięcia klosza lampy przedniej lewej przy błotniku lewym

- uszkodzone zawieszenie przednie lewe (przy kołach ustawionych na wprost koło lewe wystaje w lewa stronę, ramiona kierownicy nie są w poziomie jak wcześniej - załączone zdjęcie).

- podejrzenie uszkodzenia piasty i łożyska strona lewa przednia

- podejrzenie uszkodzenia piasty i łożyska strona lewa tylna

- prawdopodobne uszkodzenie półosi lewej przedniej

 

 

drzwi_przednie.jpg

Felga_przednia_a.jpg

felga_przednia_b.jpg

felga_przednia_c.jpg

Felga_tyl_a.jpg

felga_tyl_b.jpg

Felga_tyl_c.jpg

Felga_tyl_d.jpg

Felga_tyl_e.jpg

IMG20220801124839-k1.jpg

IMG20220802101938-k1.jpg

IMG20220802104534-k1.jpg

IMG20220802104554-k1.jpg

prog_przod.jpg

prog-tyl_a.jpg

prog-tyl_b.jpeg

reflektor.jpg

Resized_20220804_164241.jpeg

zderzak_przod_blotnik_przod_a.jpg

zderzak_przod_blotnik_przod_b.jpeg

Zderzak_tyl.jpg

Wycena_p1.JPG

Wycena_p2.JPG

Wycena_p3.JPG

Wycena_p4.JPG

Wycena_p5.JPG

Wycena_p6.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Sensor77 napisał:

Szkoda naprawiana z AC (musze przejzec OWU bo nie pamietam jakie byly zapisy odnosnie AC)

Mogłeś przynajmniej napisać, czy masz rozliczenie szkody w trybie serwisowym, czy też wariant kosztorysowy. W tym drugim przypadku jesteś zdany na "radosną", twórczą inicjatywę ubezpieczyciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.08.2022 o 15:03, hak64 napisał:

Mogłeś przynajmniej napisać, czy masz rozliczenie szkody w trybie serwisowym, czy też wariant kosztorysowy. W tym drugim przypadku jesteś zdany na "radosną", twórczą inicjatywę ubezpieczyciela.

Tak mam w polisie

 

Polisa.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wariant partnerski", to wiele wyjaśnia. Przy rozliczeniu szkody, ubezpieczyciel wyliczy Ci koszt naprawy w ich warsztacie partnerskim (mają wynegocjowane ceny części i usług, z naliczonymi rabatami). W zasadzie niczym się to nie różni od wariantu kosztorysowego.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć ze na ta chwile nie wiele mogę ugrać poza oddaniem do warsztatu celem sprawdzenie i wycenienia dodatkowo uszkodzeń zawieszenia (obecnie brak w wycenie) i innych ukrytych uszkodzeń (uchwytow zderzaka, lampy, zatrzaskow itd.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale dokładnie tak. Dodatkowe uszkodzenia możesz zgłosić samodzielnie, przesyłając ubezpieczycielowi fotki ujawnionych uszkodzeń, nie uwzględnionych w wycenie szkody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.08.2022 o 11:18, hak64 napisał:

Ubezpieczyciele od zawsze szukali oszczędności zaniżając wartości szkód. Oni mają swoich prawników, którzy w pismach do poszkodowanych dość "radośnie" interpretują przepisy prawa. I tak np art 362 kc "Jeżeli poszkodowany przyczynił się do powstania lub zwiększenia szkody, obowiązek jej naprawienia ulega odpowiedniemu zmniejszeniu stosownie do okoliczności, a zwłaszcza do stopnia winy obu stron", wysnuli wniosek, że poszkodowany ma naprawić swoje auto jak najtaniej. Dlatego też w ich wycenach szkód są informacje, że ich warsztaty partnerskie stosują stawkę rbg 54,50, że mają tańsze części zamienne (bo z naliczonym rabatem), oraz udzielają zniżki od całości kosztów naprawy. Ostatnio oferują także samochody zastępcze z wypożyczalni partnerskich, gdzie dobowe stawki za najem są o połowę niższe, niż u konkurencji. Z tym też można wygrać, bo warunki umowy najmu są praktycznie nie do zaakceptowania. 

 

Tu kolega Dev miał na myśli, że kosztami naprawy zostanie obciążony bezpośrednio sprawca, a nie ubezpieczyciel (ucieczka z miejsca zdarzenia daje ubezpieczycielowi prawo do regresu). 

odnośnie mojej sprawy, czy mogę kupić wszystkie nowe części w ASO, przedstawić dowody zakupu za części i koszty za malowanie + auto zastępcze i wszystko to wysłać do ubezpieczyciela??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem też, że dla ubezpieczalni paragon wystarczy?? chociaż nie jest to dokument imienny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.08.2022 o 20:21, marcin_o23 napisał:

odnośnie mojej sprawy, czy mogę kupić wszystkie nowe części w ASO, przedstawić dowody zakupu za części i koszty za malowanie + auto zastępcze i wszystko to wysłać do ubezpieczyciela??

Tak. Masz szkodę likwidowaną z OC sprawcy, więc nie interesują Cię oszczędnościowe życzenia ubezpieczyciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...