Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Pompa wtryskowa cieknie


trezor4

Rekomendowane odpowiedzi

to chyba cie zmartwie bo mi pompiarz powiedział że trzeba wyjąć pompe bo miałem w tym samym miejscu wyciek. full opcja, demontaz, robota pompy i montaż 500zł mnie wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba cie zmartwie bo mi pompiarz powiedział że trzeba wyjąć pompe bo miałem w tym samym miejscu wyciek. full opcja, demontaz, robota pompy i montaż 500zł mnie wyszło

no jest tam mokro i śmirdzi ropą, tylko dzisiaj rano odrazu po odpaleniu świeciłem latarką w to miejsce pompy i nie wyleciało nic :mysli:[br]Dopisany: 04 Październik 2011, 08:13_________________________________________________sprawa wygląda tak, rano po odpaleniu, nie widać zeby gdzies ciekło z pompy, jednak kapie, leci po śrubie spustu oleju z miski, w czasie jazdy w korkach śmierdzi ropą. Czy u was było ewidentnie widac wyciek z pompy??? Może mi poszło coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli śmierdzi ropą i jest tam mokro to ja w 99,99% stawiam na jakąś uszczelkę w pompie chyba że nie zauwazyłes i z jakiegoś wężyka cieknie co też jest możliwe. jeżeli posprawdzasz wężyki i czy węże ciśnieniowe do wtrysków są szczelne to tam tylko pompa może cieknąć. jak jest silnik rozgrzany to tej ropy praktycznie nie zauważysz bo szybko paruje ale właśnie czuć jej zapach nawet w samochodzie. Podjedź do jakiegoś kumatego pompiarza i niech to zbada. bo pod nastawnikiem to jeszcze wymienisz sam ale jak trzeba całość rozebrać to nie dasz rady bo potem trzeba wszystko poustawiać itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli śmierdzi ropą i jest tam mokro to ja w 99,99% stawiam na jakąś uszczelkę w pompie chyba że nie zauwazyłes i z jakiegoś wężyka cieknie co też jest możliwe. jeżeli posprawdzasz wężyki i czy węże ciśnieniowe do wtrysków są szczelne to tam tylko pompa może cieknąć. jak jest silnik rozgrzany to tej ropy praktycznie nie zauważysz bo szybko paruje ale właśnie czuć jej zapach nawet w samochodzie. Podjedź do jakiegoś kumatego pompiarza i niech to zbada. bo pod nastawnikiem to jeszcze wymienisz sam ale jak trzeba całość rozebrać to nie dasz rady bo potem trzeba wszystko poustawiać itp.

dzięki za info, powiedź mi jeszcze tylko czy te wężyki ciśnieniowe dochodzą bezposrednio do pompy? co to za wężyk z środkowej foty powyzej, bo one też są już podjechane, czy wymieniając je nic mi sie nie zapowietrzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten na focie 2 to nie jest ciśnieniowy. Ciśnieniowe to sa te które ida do wtrysków metalowe. Czasami lubi się coś poluzowac po jakimś czasie jesli nie były dobrze dokręcone. Ale jakbys dokręcał to z czuciem żeby nie urwać. Te gumowe wężyki możesz śmiało wymieniać nic sie nie zapowietrzy. Kiedy wymieniałeś filtr paliwa? bo jak dawno to wymień od razu będziesz miał spokój. Tylko jak wymieniasz filtr paliwa to zalej go najpierw paliwkiem bo będziesz musiał bardzo długo kręcic rozrusznikiem żeby odpowietrzyć i zanim naciągnie z baku paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten na focie 2 to nie jest ciśnieniowy. Ciśnieniowe to sa te które ida do wtrysków metalowe. Czasami lubi się coś poluzowac po jakimś czasie jesli nie były dobrze dokręcone. Ale jakbys dokręcał to z czuciem żeby nie urwać. Te gumowe wężyki możesz śmiało wymieniać nic sie nie zapowietrzy. Kiedy wymieniałeś filtr paliwa? bo jak dawno to wymień od razu będziesz miał spokój. Tylko jak wymieniasz filtr paliwa to zalej go najpierw paliwkiem bo będziesz musiał bardzo długo kręcic rozrusznikiem żeby odpowietrzyć i zanim naciągnie z baku paliwa.

dziękuje kolego za pomoc, byłem u pompiarza, cieknie gdzieś od tyłu, uszczelni bez wyciagania pompy za 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten na focie 2 to nie jest ciśnieniowy. Ciśnieniowe to sa te które ida do wtrysków metalowe. Czasami lubi się coś poluzowac po jakimś czasie jesli nie były dobrze dokręcone. Ale jakbys dokręcał to z czuciem żeby nie urwać. Te gumowe wężyki możesz śmiało wymieniać nic sie nie zapowietrzy. Kiedy wymieniałeś filtr paliwa? bo jak dawno to wymień od razu będziesz miał spokój. Tylko jak wymieniasz filtr paliwa to zalej go najpierw paliwkiem bo będziesz musiał bardzo długo kręcic rozrusznikiem żeby odpowietrzyć i zanim naciągnie z baku paliwa.

dziękuje kolego za pomoc, byłem u pompiarza, cieknie gdzieś od tyłu, uszczelni bez wyciagania pompy za 200zł

aha no to luz. ja jak pojechałem do mojego to stwierdziłem że jak robic to już fullk żeby za jakis czas nie wyszło znowu coś. Ale jak tak powiedział to super. Daj znac jak już zrobi czy będzie efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak robić to całą raz a dobrze i nie płacić dwa razy za robotę bo jak żadne uszczelki nie były w niej wymieniane a już trochę latek mają to wymienisz jedną a zaraz pojawi się wyciek z innej(starej) bo ciśnienia nie wytrzyma a w pompie ciśnienie jest nie małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak robić to całą raz a dobrze i nie płacić dwa razy za robotę bo jak żadne uszczelki nie były w niej wymieniane a już trochę latek mają to wymienisz jedną a zaraz pojawi się wyciek z innej(starej) bo ciśnienia nie wytrzyma a w pompie ciśnienie jest nie małe.

wiem o tym, zaryzykuje, dam znac co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cocoo24 - a daj namiary na tego pompiarza bo by mi się też przydał.

poszło na priv, pompa ciekła z tyłu, uszczelnił bez wyjmowania. Póki co jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cocoo24 - a daj namiary na tego pompiarza bo by mi się też przydał.

poszło na priv, pompa ciekła z tyłu, uszczelnił bez wyjmowania. Póki co jest ok

i oby jak najdłużej :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sobotę miałem taką sytuację że po postoju auta przez cały dzień na dworzu nie mogłem odpali. Jakby się auto zapowietrzyło. Zajechało się aku, po chwili podjechało drugie auto aby strzelić z kabli po podładowaniu kablami pokręciłem jeszcze z minutę i odpalił. Gdy wyjechałem z parkingu zobaczyłem plamę wyszedłem pomacać i powąchać - ropa. Co się mogło stać? Którędy podczas kręcenia mogło się sączyć? Od tamtego czasu auto w garażu stoi i co dzień odpala normalnie.

Ps. Przeciągu 6 miesięcy poszły mi już 2 kolanka wodne znajdujące się pod pompą paliwa. Może sączy się z wężyków zasilających ropą wtryski i leci na węże wodne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tulejkach jak i stulejce nie słyszałem... jak cieknie to ci podkładki poleciały, uszczelki, gumki,jak to tam sie jeszcze może nazywac inaczej---> ale zawsze moge sie mylic....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odgrzeję kotleta, Panowie, cieknie trochę z uszczelnienia pompy wtryskowej, auto jedzie na dniach na uszczelnienie pompy i teraz pytanie, gdy pompiarz będzie po uszczelnieniu i zamontowaniu ponownie ustawiał kąt wtrysku poprzez kompa, to czy nie ma to znaczenia, że auto jest chipowane? Nic nie namiesza z tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...