Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Elektryka lusterek, Kilka pytań na temat Niuni


kozikron

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowym użytkownikiem tego forum.

Mam pytanie odnośnie elektryki tego samochodu. Pewnego dnia przestało mi działać lusterko od strony kierowcy. Od strony pasażera działa bez problemu. Składanie elektryczne lusterek działa bez zarzutów. Rozebrałem lusterko i sprawdzałem napięcia zasilające silniki, co się okazało, że napięcie do niego nie dochodzi. Gdzie mogę szukać przyczyny. Czy jest możliwość sprawdzenia tego układu za pośrednictwem Vag. Mam jeszcze jedno pytanie. Jak zdjąłem lusterko ujrzałem tam 3 przewody. Domyślam się, że jeden to grzanie lusterek, drugi zasilanie silników elektrycznego lusterka i 3 jest nie podłączony co to może być. Pozdrawiam i proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowym użytkownikiem tego forum.

Mam pytanie odnośnie elektryki tego samochodu. Pewnego dnia przestało mi działać lusterko od strony kierowcy. Od strony pasażera działa bez problemu. Składanie elektryczne lusterek działa bez zarzutów. Rozebrałem lusterko i sprawdzałem napięcia zasilające silniki, co się okazało, że napięcie do niego nie dochodzi. Gdzie mogę szukać przyczyny. Czy jest możliwość sprawdzenia tego układu za pośrednictwem Vag. Pozdrawiam i proszę o radę.

Jest możliwość sprawdzenia VAGiem. Powinno wykazac gdzie lezy problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam tych kabli jest przynajmniej kilka, możliwe że akurat ten jeden się przerwał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś by mi wytłumaczył jak zrobić diagnozę za pośrednictwem VAG, bym był wdzięczny. Posiadam programy Polski VAg 4,9 i Vag com 409 i Vag Com 0.81 Alpha[br]Dopisany: 04 Sierpień 2010, 12:21_________________________________________________Sprawdziłem Vagiem i wyrzuciło mi takie błędy co one mogą oznaczać

939 silniczek lusterka lewego v149 brak osprzętu/nie związany ze sprzętem

1560 Drzwi pasażera nie otwarte/zamknięte nie autoryzowane

1561 lewe tylnie dzwi nie otwarte/zamknięte nie autoryzowane

1562 Prawe tylne drzwi nie otwarte/zamknięte nie autoryzowane[br]Dopisany: 05 Sierpień 2010, 14:48_________________________________________________Co oznaczają te logi

[br]Dopisany: 09 Sierpień 2010, 13:40_________________________________________________Jaki numer katalogowy ma silniczek lusterka z lewej strony. Błąd w vagu 939 silniczek lusterka lewego v149 brak osprzętu/nie związany ze sprzętem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sie podepne pod temat aby nie robic nowego zamieszania.

podgrzewanie lusterek zewnetrznych dziala automatycznie?

jak tak to wjakich warunkach sie zalaczaja a w jakich sie wylaczaja?

dzieki za odpowiedz i sory za ot!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sie podepne pod temat aby nie robic nowego zamieszania.

podgrzewanie lusterek zewnetrznych dziala automatycznie?

jak tak to wjakich warunkach sie zalaczaja a w jakich sie wylaczaja?

dzieki za odpowiedz i sory za ot!!!

Podgrzewanie lusterek włączasz przyciskiem od grzania tylnej szyby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj chyba mam cos nie tak bo jak odpalam auto to z lusterek para idzie jak sie odmrazaja,

a tylnie ogrzewanie szyby mam wylaczone :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sie podepne pod temat aby nie robic nowego zamieszania.

podgrzewanie lusterek zewnetrznych dziala automatycznie?

jak tak to wjakich warunkach sie zalaczaja a w jakich sie wylaczaja?

dzieki za odpowiedz i sory za ot!!!

Podgrzewanie lusterek włączasz przyciskiem od grzania tylnej szyby :)

To raczej masz coś nie tak lub układ przerobiony. Ostatnio przerabiałem ten temat i lusterka grzeją cały czas nawet w lecie. Moim zdaniem powinno załączać się gdy temperatura spada poniżej jakiegoś poziomu, ale nie mogłem znaleźć takiego powiązania.

Jest tylko bezpiecznik i przekaźnik reagujący na włączenie kluczyka nic po drodze nie widziałem (chodzi mi o zabezpieczenie temperaturowe)[br]Dopisany: 21 Grudzień 2010, 13:21_________________________________________________

Domyślam się, że jeden to grzanie lusterek, drugi zasilanie silników elektrycznego lusterka i 3 jest nie podłączony co to może być. Pozdrawiam i proszę o radę.

Żeby było zasilanie muszą być 2 przewody do jednego źródła, czyli (ogrzewanie 2 kabelki, silniczek góra dół 2 kabelki i silniczek prawo lewo 2 kabelki) w sumie 6. Jednak często masę puszcza się jednym wspólnym przewodem i to może być masa dlatego nic nie działa, bo nie ma obwodu zamkniętego na każdym z tych trzech elementów. Nie mam przed sobą schematów ale ja stawiam że jest to masz (jaki kolor jest wiszącego przewodu, jak jakiś ciemny to na 99% jest to masa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i wychodzi następująca diagnoza, silniczek lusterka jest sprawny. Najwidoczniej jest problem z przewodami. Czy posiada ktoś jakiś schemat samej elektryki lusterek.

Jesli masz lusterka:

grzanie i regulacja to idzie 6 przewodów

grzanie, regulacja i skladanie to 8 przewodow

grzanie, regulacja, składanie i fotochrom to 10

grzanie, regulacja, skladanie, fotochrom i pamiec ustawien to 14

ja bym ci radzil sciagnac boczek i do kostki od lusterka podpiac pod przewod różowy miernik i zobaczyc czy jest prad , a przy rozkladaniu prad jest podawany na przewod niebieski jest to 12v wiec moze byc tez jakas zarówka, ewentualnie wykrec głosnik ulatwi sprawe..wykrec lusterko i sprawdz wiazke do lusterka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do silnika sterowania wychyleniami lusterka dochodzą 3 kabelki (masa i 2 plusy na silniczki), jeśli piszesz że masz wolny jeden koniec to może przewód wysunął się z konektora przyłączeniowego do silika (może to być akurat masa i silnik nie będzie działał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj przejrzałem wszytskie przewody odnośnie sterowania lusterkami. Przewody są OK. Silniczek jest sprawny bo podłączałem go na krótko. Vag cały czas wykazuje błąd 939 silniczek lusterka lewego v149 brak osprzętu/nie związany ze sprzętem. Co jest już nie mam siły gdzie szukać przyczyny. Co to za błąd i jak sprawić aby mieć sterowanie lusterkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że problem leży w przełączniku lub gdzieś na złączach elektrycznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

kiedy częściowo umarła mi elektryka drzwi, okazało się, że problem leży w tej wtyczce z wajchą w boczku (chyba niebieska)

brak styku. Pomógł WD plus kilkukrotne zapinanie i odpinanie "czyszczące".

te same wtyczki są w zegarach i ten sam problem i to samo rozwiązanie...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jest możliwość sprawdzenia działania przełącznika, na prawe drzwi wszystko działa ok, składatnie też. Tylko brak sterowania lewym lusterkiem.[br]Dopisany: 17 Lipiec 2011, 16:13_________________________________________________czy jest możliwość sprawdzenia i regulacji lusterek za pomocą vaga

---------- Post dopisany 07-09-2012 at 15:21 ---------- Poprzedni post napisany 14-09-2011 at 09:01 ----------

Czy winą może być przełącznik. Czy sam moduł sterujący znajdujący się w drzwiach.Kable i silniczek lusterka jest sprawny na 100procent. Problem robie albo przełącznik albo sam sterownik. Proszę o pomoc bo powili mnie to męczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...