Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] W jakim stopnniu przepracowany olej osłabia wspomaganie?


ujasak

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem. W moim aucie zauważyłem spadek wydajności wspomagania i jednocześnie wiem, ze olej był już dawno nie wymieniany. Czy sama wymiana oleju na nowy (zamierzam skorzystać z oryginalnego płynu w ASO) może rozwiązać problem? Nadmieniam, że pompa nie wydaje nienormalnych odgłosów, co mogłoby świadczyć o jej niesprawności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy sama wymiana oleju na nowy może rozwiązać problem?

no oczywiscie ze tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zasady powinno się płyn w układzie wspomagania kierownicy wymieniać co około 90 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bez problemów wymienić płyn i jak to zrobiłem .Biorę sporą strzykawkę ,zakładam wężyk taki np. do paliwa na strzykawkę i ściągam ze zbiorniczka .Do dalszej zabawy potrzebna jest druga osoba która kręci kierownicą w lewo i w prawo (nic przyjemnego) oczywiście przy zgaszonym silniku ,w tym czasie ściągam to co wlatuje do zbiorniczka .Trochę zabawy z tym jest ale idzie to zrobić . Jak już nic się nie udaje ściągnać ,zalewam nowym płynem i znowu kręcenie kierownicą (nadal nie zapalam silnika).Uzupełniam płyn do max. i jak już nie ubywa zapalam silnik ,kręcę kierownicą w obydwie strony .Płyn będzie trochę z bąblami ale za chwilę bąble znikną .Gaszę silnik i ponawiam cały proces z wyciąganiem płynu i nalewaniem nowego .Daje to pewność że wymieniliśmy praktycznie cały płyn .Po wymianie płynu na nowy kiera dużo lżej chodziła .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wymiany i sposobu masz tutaj http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=123551.0;highlight=przew%F3d+powrotny+ten+cie%F1szy ja robiłem sposobem kolegi - robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...