Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Woda pod dywanikiem - POMOCY


bykua4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Prosze pomóżcie mi.

Zauważyłem, że ostatnio zbiera mi się woda pod tylnim prawym dywanikiem i to dość mocno.

Cały dywanik nasiąknięty. Po odgięciu wykładziny wysuszyłem i narazie jest dobrze ale nie mam pojęcia skąd się ta woda wzięła. Zaznaczam, że na pewno nic się nie wylało, ani nie ma dziury od spodu, bo podnosiłem autko i wszystko jest ok.

Zauważyłem, że mogła lecieć od przodu tam gdzieś pod fotelem pasażera koło wylotów powietrza, ale nie wiem skąd. Raczej nie jest to płyn od spryskiwacza, bo nie czuć zapachu tylko zwykła woda. Może ktoś miał taki problem???

Może to coś z klimą??? Nie mam pojęcia.

Pozdrawiam i proszę o pomoc.

:a4fan:1.9 TDI AFN AVANT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie przez obudowe filtra przeciwpyłkowego sprawdz tam ;)

urzyj opcji szukaj bylo pelno o tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega miał podobny przypadek.Zamknąłem się w samochodzie a on polewał samochód wodą z węza i co sie okazało?Jak wymieniali szybe w niemczech to po prostu nie dokleili szyby.Było jedno miejsce pod szybą gdzie brakowało około o,5cm kleju z ka sączyła się woda do środka podczas deszscu lub podczas mycia auta.Akurat miałem klej śrubokręcikiem wcisnąłem w brakujące miejsce klej i jak ręką odjął teraz ma sucho w autku.Sprawdź też i Ty.Pozdrawiam Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze oczywiście lecieć przez obudowe filtra pyłkowego ale jest jeszcze jedna opcja jeżeli masz klime to mógł Ci się zatkać odpływ z parownika i woda wylewa się z obudowy prze taką gąbeczke w lewym dolnym rogu strony pasażera tu masz link do fotki o jaką gąbke chodzi http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7a9353f275592f3d.html mi sie tak mocno lało że aż na tylnym dywaniku miałem wode ale najwięcej wody to było pod całą wykładziną 2,5 tygodnia suszenia tego gnoju żeby nie śmierdziało w autku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy. Już chyba rozwiązałem problem a pomógł mi w tym deszcz który lał dziś w nocy. Tak mi zalało autko, że jak rano wszedłem do auta to znów miałem powódź i znalazłem pezeciek. Okazało się, że zapchane były otwory pod aku i chyba dlatego tam woda leciała pod gąbeczką pod parownikiem. Wyciągnąłem wszystko, wyczyściłem, przy okazji wymieniłem filterek kabinowy i uszczelniłem go troche i ..............chyba jest ok, bo lałem wodę wiadrami na niego i nic się już nie pojawiło. Teraz czeka mnie suszenie środka heh.

Jeszcze raz dzięki za pomoc wszystkim. Fajnie, że pomogliście.

:a4fan::a4fan::a4fan:[br]Dopisany: 24 Sierpień 2007, 11:01 _________________________________________________a ha chciałem dodać, że przy rozbieraniu schowka posłużyłem się instrukcją opisem i zdjęciami z forum i poszło mi to w mgnieniu oka.

Jeszcze raz dzięki......

:audi:BYKU :a4fan:INOWROCŁAW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów.

Ja mam taki problem że wodę mam za siedzieniem kierowcy, i nie mam pojęcia skąd sie tam zbiera po każdym deszczu,

Jezeli ktoś miał podobny problem to proszęo radę.

Jak po stronie kierowcy masz wode to zobacz bo obudowa ECU może byc nieszczelna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Norbi TDI

Sprawdzę napewno to dziś , na nocce, wydaje mi sie że w 100% jest to przyczyna moich zmartwień, i jeszcze jedno samochód mam zagazowany, a oni tam przeciągali przewody , więc może i oni mi to sp......li. muszę sprawdzić

Wielkie dzięki kolego.

ps. wiem że wiekszość tematów tu jest , ale młody :wink4: zawsze sie mota wieć chyle :hi: za pomoc. pozdrawiam [br]Dopisany: 10 Wrzesień 2007, 09:26 _________________________________________________Witam.

Sprawdziłem tak jak mówiłeś ECU było wilgotno,wiec zasilikonowałem.

Ale główny powód moich zmartwień był ,tak jak przypuszłem ( jak mnie naprowadziłeś Norbi ) wejscie przewodu linki od maski i innych przewodów przechdzących, miedzy komorą silnikia a kabiną.

Tak jak mówiłem gazownicy przeciągając przewód do sterowania sekwecją, zdjeli a własciwie wepchneli ją do środka, a otwór niestaranie zasilikowali, woda sobie nią kapała po kazdym deszczu i sukcesywnie zalewała mi środek.

Pianka z tyłu siedzienia jest dużo mniejsza niż pianka pod nogami kierowcy, więc woda tam wybijała ( a ja głupi szukałem przyczyny przy szybie tylnych drzwi).

Jak wyciągłem siedzienie i podniosłem piankę to sie załamalem, ile tam wody było ;( więc jestem bardzo pozytywnie do tych facowców nastawiony :rant:, tylko czekam na odpowiedni czas aby tam podjechać.

wielkie dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...