Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Zgubilem jeden kluczyk. Co teraz z Auto Casco?


Wojtek_A4

Rekomendowane odpowiedzi

Corka bawila sie kluczykami zapasowymi no i sie posialy... :wallbash:

Oczywiscie moze byc tak, ze sie znajda za tydzien albo i nie.

Jak teraz wyglada sprawa z AC?

Oczywiscie musze dorobic kluczyk ale slyszalem przypadki, ze w przypadku kradziezy auta ubezpieczalnia sprawdza autentycznosc kluczykow pod wzgledem wlasnie ich dorabiania.

W pojedynczych przypadkach byla odmowa wyplaty ubezpieczenia.

Dla mnie to absurd bo przy zawieraniu umowy moge nie miec swiadomosci, ze ktorys z kluczykow byl dorabiany.

Moze ktos z Was wie co robic w takim przypadku?

Ile kosztuje dorobienie kluczyka w Aso?

Ile u kowala w sklepie?

Bede wdzieczny za kazda pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że jak zgłosisz to u agenta który Ci ubezpieczał, to nie będzie problemu :) Przecież przy ubezpieczaniu podajesz ilość kluczyków jakie masz :) Równie dobrze możesz powiedzieć że masz tylko jeden ;) Zgłoś to i dowiedz się czy będą wystawiać aneks umowy i w umowie zmienią liczbę kluczyków czy dopiero przy następnej umowie zmienią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że jak zgłosisz to u agenta który Ci ubezpieczał, to nie będzie problemu :) Przecież przy ubezpieczaniu podajesz ilość kluczyków jakie masz :) Równie dobrze możesz powiedzieć że masz tylko jeden ;) Zgłoś to i dowiedz się czy będą wystawiać aneks umowy i w umowie zmienią liczbę kluczyków czy dopiero przy następnej umowie zmienią :)

Przeczytalem tez gdzies, ze jak zglosze zgubienie kluczyka to musze wymienic wszystkie zamki i potwierdzic to na papierze.

W innym przypadku daje mozliwosc potencjalnej osobie, ktora znajdzie kluczyk kradzież auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To równie dobrze ubezpieczanie samochodu nabytego z jednym kluczykiem nie ma sensu :) Bo powiedzą że kluczyki były u potencjalnego złodzieja... Poza tym jak udowodnią Ci że masz nowy zamek albo ten co był wcześniej? Jakaś tam faktura to nie problem... Zadzwoń na infolinię ubezpieczyciela i czysto teoretycznie dowiedz się jak to jest. Jak faktycznie jest tak jak mówisz to dorobisz kluczyk i po problemie ;)

Fotka kluczyków była robiona przy pierwszym ubezpieczaniu autka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszysko zależy od ubezpieczyciela. Niejednokrotnie wystarczy powiadomienie na piśmie. Rozwiejesz wątpliwości pytając agenta.

Myślę, że wymiana zamków okaże się zbędna. Ostatecznie możesz rozwiązać umowę na AC i zawrzeć nową już z jednym keyem, czy ile Ci tam zostało, bo ja w sumie mam 4 szt. Nie wiem też (jeśli palnę głupstwo, to sorki) ale można chyba wyłączyć immo na brakującym kluczyku jeśli to nie warsztatowy, albo awaryjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile u kowala w sklepie?

Ostatnio dorabiałem kluczyk do innego samochodu z immobilajzerem i zapłaciłem 160zł tylko tyle że to od razu widać że dorabiany bo nie ma logo marki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile u kowala w sklepie?

Ostatnio dorabiałem kluczyk do innego samochodu z immobilajzerem i zapłaciłem 160zł tylko tyle że to od razu widać że dorabiany bo nie ma logo marki

Ale Ty kolego dorabiales pewnie do B5.

Ja do B7 wiec pewnie pare zl wiecej.

Musze podjechac do ASO.

MOze akurat bedzie znosnie finansowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno w ASO rejestrują ilość kluczyków.. jeśli dorobisz w Aso to do konta samochodu dojdzie kolejny klucz, a ubezpieczyciel tez to może sprawdzić. tu masz tel do kumatego gościa z Katowic 501338073, powinien coś zaradzić zeby był i klucz ori i bez problemów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ASO dorobienie nowego kluczyka + kodowanie wychodzi koło 600 PLN jak dobrze pamiętam ( przynajmniej scyzoryk do B6 byl w takiej cenie ) :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ASO dorobienie nowego kluczyka + kodowanie wychodzi koło 600 PLN jak dobrze pamiętam ( przynajmniej scyzoryk do B6 byl w takiej cenie ) :hi:

Sporo.

Kodowanie sam sobie moge zrobic.

Ciekawe ile sam pilot z grotem.

Moze troche taniej.

Dzisiaj pojade zobaczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ASO dorobienie nowego kluczyka + kodowanie wychodzi koło 600 PLN jak dobrze pamiętam ( przynajmniej scyzoryk do B6 byl w takiej cenie ) :hi:

Sporo.

Kodowanie sam sobie moge zrobic.

Ciekawe ile sam pilot z grotem.

Moze troche taniej.

Dzisiaj pojade zobaczyc.

niestety w ASO gdańsk nie sprzedaja klucyka bez uslugi kodowania.

niby ze tak bezpieczniej ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczytaj nr fabryczny swojego kluczyka , kup taki kluczyk na allegro,dorobienie grota to grosze , immo i skonfigurowanie centralnego zamka też nie będzie problemem dla mądrego elektronika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj warunki ubezpieczenia AC lub zadzwoń do Ubezpieczyciela.. Po co gdybać i kombinować ?

U mnie jest tak, że fakt muszę zgłosić, co za tym idzie, prawdopodobnie wymieniać zamki.. prawdopodobnie..

Jeśli jutro ukradną Ci samochód - pokażesz ubezpieczycielowi jeden kluczyk - to zapomnij o pieniądzach..

Chyba, że dorobisz sobie, żeby nie było lipy..

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwon do swojego ubezpieczyciela, w firmie tez mi zgineły klucze do caddego, pismo do Generali no i do 2 tygodni chcieli potwierdznie że zostały zmienione zamki i stacyjka, na szczescie sie znalazły w trawie przed firmą. a klucz do B7 u mnie w ASO cos koło 750zł i zamawiają po Vinie jak sie okaże że było coś majstrowane poza ASO z zamkami to na bank nie bedzie pasował bo przyjdzie dopasowany grot do ori stacyjki i zamka.

We Wrocławiu jest gość co robi takie rzeczy i ma to w małym palcu, nawet sie na allegro wystawia

Tu przykładowa jego aukcja http://allegro.pl/item1183806874_klucz_scyzoryk_vw_skoda_seat_z_programowaniem.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:kox:Kluczyki się znalazły w quadzie malej psotnicy :evil:

Wszystkim dzięki za odpowiedzi.

Może komuś kiedyś ta wiedza się przyda.

Ja już schowałem tak, ze córa nie znajdzie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...