Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Help nie dzialaja tylne glosniki !!!


sivy79

Rekomendowane odpowiedzi

Help!!! Podlaczylem radyjko Sony do ori kabli z tym ze musialem kupic adapter zeby to wszystko podpiac. Dodam ze mam 4 glosniki i trzeba bylo podac sygnal zeby dzialaly.Cos jak wzmacniacz dzialaja.Tzn sa aktywne.I jest ok, ale tylko jak dziala radio(tylne glosniki sie wlaczaja(i nawet fajnie wszystko gra basy sa)) a jak przelacze na CD to tyl sie nie wlacza tak jakby synal nie dochodzil.Czy ktos mial podobny problem.Piszcie :wallbash::a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś już był poruszany ten temat. :bicz: Trzeba poszukać w postach.

Ale i tak wam odpowiem, po prostu ori radio nie daje wzmocnionego sygnału na tylne głośniki, tak jak to jest z przednimi. Tylnie głośniki mają osobne wzmacniacze które wzmacniają sygnał podany z radia. Sygnał na tył z radia jest bardzo słaby dlatego głośniki na nim nie grają i jest potrzebny wzmacniacz. Trzeba pociągnąć nowe przewody i wymienić głośniki z tyłu lub podać napięcie zasilające na wzmacniacze do tylnych głośników i odpowiednio dostroić sobie radio (tzn. żeby ustawić odpowiednią siłę głosu na tylne głośniki). I powinno być wszystko wporządku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba wymieniac tylnych głosnikow tylko trzeba sprawdzic, jaki sygnała jesn na wyjsciu radia podczas przełaczenia na cd, i czy jest napiecie na sterowanie wzmacniaczy w tylnych głosnikach, robiłem juz takie przeróbki kilkanascie razy czasami trzeba sie pobawic, tak jak u ciebie, Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zrobilem to tak :D

Wzmacniacz zasiliłem kablem P.CONT z radia (czyli + na wzmacniacz brany z radia lub elektryczna antena) bodaj że dolny środkowy pin w miniISO(mała żółta wtyczka).

Na końcu kabla minusowego głośnika tylnego lewego z wtyczki ISO wlutowałem rezystor 100om/1W.

Na końcu kabla minusowego głośnika tylnego prawego z wtyczki ISO wlutowałem rezystor 100om/1W.

Zmostkowalem je i podpiołem pod minus wtyczki miniISO (środkowy pin na wtyczce)

Plus głośnika tylnego lewego z wtyczki ISO wpiołem w lewy pin wtyczki miniISO

Plus głośnika tylnego prawego z wtyczki ISO wpiołem w prawy pin wtyczki miniISO

Dodanie tych 2 rezystorów spowodowało to że nie mam trzasków w głośnikach tylnych jak ich nie było to trzaskało bo sa zmostkowane 2 masy z radia.

A dodam że wzmacniacz mam NOKI i głośniki tylne też, natomiast przednie głośniki wymieniłem na nowe.Efekt jest za***isty a koszt jaki poniosłem to 10 zł (nowa wtyczka ISO audio na 4 głośniki, koszulka termokurczliwa,2 rezystory, wsuwki do gniazda miniISO) facet w warsztacie caraudio chciał za to 100zl i powiedział że nie da się tego zrobić i chciał mnie jeszcze naciągnąć na nowe głośniki i nową instalacje

Mam nadzieje że jakaś w miarę prosto to wyjaśniłem

A radio jakie mam to KENWOOD

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...