Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Podgrzewanie lusterek


freestyle01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak sprawdzić czy mam podgrzewane lusterka?

Bo na samym dole klimatyzacji jest dwa przyciski dotyczące szyb.

Ten jeden to szybkie odparowywanie szyb czy tylko przedniej szyby? Wiem, że ustawia parametry klimy tak, aby jak najszybciej para zniknęła.

Ten drugi jest do podgrzewania tylko tylnej szyby czy do pozostałych szyb i lusterek też?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz podgrzewane,to po włączeniu podgrzewania tylnej szyby będą działać i lusterka ( obsługa jednym przyciskiem )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli podgrzewanie jest tylko tylnej szyby i lusterek w najlepszym przypadku?

A odparowywanie wszystkich szyb?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odparowywanie wszystkich szyb?

bocznych na pewno nie było-przednie boczne masz małe kratki-tylko nawiew na część,gdzie jest lusterko-dla popraway widoczności-nie wiem,czy były montowane podgrzewane przednie-mogły być gdzies w wersjach skandynawskich-osobiście nie spotkałem się z podgrzewaną przednią w A4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli podgrzewanie jest tylko tylnej szyby i lusterek w najlepszym przypadku?

A odparowywanie wszystkich szyb?

Pozdrawiam!

Tak ( szyba i lusterka jeśli masz podgrzewane ) , na odparowanie szyb proponuje używać klimatyzacji .

-osobiście nie spotkałem się z podgrzewaną przednią w A4

Domjenick jeśli się nie mylę to Wrclaguna wyrezał podgrzewaną szybę przednią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domjenick jeśli się nie mylę to Wrclaguna wyrezał podgrzewaną szybę przednią

i wyjął szybę z innej A4,czy po prostu ostra rzezba?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domjenick jeśli się nie mylę to Wrclaguna wyrezał podgrzewaną szybę przednią

i wyjął szybę z innej A4,czy po prostu ostra rzezba?

Nie zdążyłem ,szukałem w temacie .... ( cytat Wrclaguna : nowa szyba ORI w dobrej cenie ) Bartek mnie ubiegł :confused4:

Laguna zakładał ori szybę AUDI z grzaniem...

a w jakich wersjach szły takie szybki?

Dobre pytanie :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ( szyba i lusterka jeśli masz podgrzewane ) , na odparowanie szyb proponuje używać klimatyzacji.

Bez klimatyzacji ten przycisk nie zadziała bo po naciśnięciu ustawia parametry climatronica tak aby szyby szybko odparowały.

Tylko nie wiem czy on działa na tylko na przednią czy na pozostałe też. Skoro klimatyzacja działa na całe auto więc chyba odparowywanie dotyczy wszystkich szyb? Co do pogrzewania przedniej szyby muszę sprawdzić w zimie.

Swoją drogą jeśli coś jest podgrzewanego to chyba powinny być widoczne ścieżki na szybie tak jak na tylnej?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pogrzewania przedniej szyby muszę sprawdzić w zimie.

jeśli masz-na pewno będzie to widoczne gołym okiem,np jak mam w transicie firmowym-cienkie ,jakby nitki w odstępach co 4-5mm,pionowo-z daleka niewidoczne,ale jak sie przyjrzysz z bliska-widać je :wink4: podejrzewam,że jeśli wystepuje to w Audi-jest podobnie :cool1:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz u siebie czy ci nie wychodza kabelki od szyby prawa strona :) tu masz wszystko opisane :naughty:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=141026.15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz widział że szyba jest grzana - jak się dobrze przyjrzysz, widać wbudowaną wiązkę ogrzewającą...

Co do odparowania - przycisk w klimie odpowiada tylko za przednią szybę (cała siła nawiewu zostaje skierowana na kratki na środku przy szybie i z boku przy słupkach A). Aby odparować pozostałe szybki (jak już uporasz się z przednią) włączasz normalny nawiew na maksa, ustawiasz boczne kratki na drzwi i włączasz ogrzewanie tylnej szyby...

Generalnie w instrukcji napisali, że przyciskiem odmrażania powinieneś poradzić sobie także z bocznymi szybami ale praktyka pokazuje, że nie zdaje to egzaminu...

a w jakich wersjach szły takie szybki?

Jest tylko jedna wersja grzanej szyby: 8E0 845 099 L: ogrzewana, zespolona, izolująca, z kolorowym paskiem i numerem nadwozia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli podgrzewanie tylnej szyby można używać także do odparowywania? Nic się nie będzie działo? Pierwotnie myślałem, że podgrzewanie włącza się tylko jeśli szyba jest pokryta np. szronem lub śniegiem i przeważnie w zimie.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bedzie zima to zrob zdjęcia jak to sie odmraża :) a co do ogrzewanych lusterek to jaki to jest kod wyposażenia na wlepce ?? :)

freestyle01 pewnie ze można uzyć do odparowania :good: jak teraz np masz 30 stopni spadnie deszcz to zaparuja szybki razem z tylnia. Odpalasz podgrzewanie tylnej szybki i odparuje :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można użyć, ale na niedługi czas bo jeśli się zapomni wyłączyć to można uszkodzić podgrzewanie prawda?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po 10 min podgrzewanie sie wyłącza samo chyba :disgust: z tego co wyczytałem z niemieckiej inst obsługi :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcji ogrzewania tylnej szyby używa się również do usuwania wilgoci z szyb i zdaje to egazamin.

Ogrzewanie tylnej szyby wyłącza się automatycznie po 10min od uruchomienia jeśli temperatura powietrza jest większa od 0*C.

a co do ogrzewanych lusterek to jaki to jest kod wyposażenia na wlepce ?? :)

6XC - lusterka sterowane elektrycznie

6XD - lusterka sterowane elektrycznie, podgrzewane

6XE - lusterka sterowane i składane elektrycznie, podgrzewane

6XF - lusterko sterowane i składane elektrycznie, podgrzewane, z funkcją pamięci ustawień

6XG - lusterko sterowane elektrycznie, podgrzewane, z funkcją pamięci ustawień

6XJ – lusterko sterowane elektrycznie, podgrzewane, z funkcją samościemniania

6XK - lusterko sterowane i składane elektrycznie, podgrzewane, z funkcją samościemniania

6XL – lusterko sterowane i składane elektrycznie, podgrzewane, z funkcją samościemniania i pamięci ustawień

6XM - lusterko sterowane elektrycznie, podgrzewane, z funkcją samościemniania i pamięci ustawień

6XS – lusterko sterowane elektrycznie, z funkcją pamięci ustawień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam jeszcze takie pytanie: jak mocno podgrzewane są lusterka ? Jak ostatnio włączyłem podgrzewanie tylnej szyby i po jakimś czasie przyłożyłem rękę do lusterka to nie było ono ani ciepłe, ani gorące - po prostu nie było zimne tak jak przednia szyba, ale różnica była minimalna. Co prawda nigdy nie macałem tylnej szyby z włączonym podgrzewaniem, ale czy temperatura wkładu podgrzewanego lusterka nie powinna być wyraźnie odczuwalna ?

Dodam, że podgrzewane lusterka zgodnie z etką mam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącze sie do tematu przy okazji, podobno w audi'ćkach montowane byly Podgrzewane spryskiwacze przedniej szyby - jak to uruchomić tez tym przyciskiem do tylniej szyby ?? :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...