Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Pytanie o zasadności podwójnego mandatu


moro99

Rekomendowane odpowiedzi

no przyznam że mnie to zaskoczyło

na moje może wystawić jeden za połączone naruszenie przepisów, ale dwa osobno - coś mi tu nie teges

a tak nawiasne - miał koleś ciśnienie, 130 z samego rana lecieć przy takim ruchu

jak na moje to :thumbdown:

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem ten materiał filmowy i wydaje mi się, a wręcz jestem przekonany, że taka kara nie powinna mieć miejsca, w powyższym przypadku.

Samochód został "zmierzony" dwukrotnie na jednym odcinku drogi, w związku z czym powinien otrzymać mandat 500zł i 10pkt karnych, oczywiście za to wyższe wykroczenie (czyli drugi pomiar). Pomijam kwestię, że za pierwszy pomiar grozi taka sama kara, ale to już nieistotne :).

Tak samo sprawa wygląda, jakby ten pojazd został zatrzymany przez policję, a jednocześnie zostałaby zrobiona fotka z fotoradaru (na tym samym odcinku drogi, w tym samym czasie) - wtedy również obowiązywałby jeden mandat, w myśl przepisu mówiącego, iż za jedno wykroczenie nie można karać dwukrotnie.

No chyba, że się coś zmieniło w ostatnim czasie...? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu popieram kolegę...

Jeden pomiar, co innego pasy,podwójna ciągła albo czerwone światło to mogą sumować punkty i mandaty.

Ale nie prędkości na jednym pomiarze. Przecież można jechać 130,140, 160 i co za każdą prędkość płaci się osobno?.

Raczej bym nie przyjął mandatu i czekał na decyzje sądu grodzkiego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karać, jeb...ć, nie wyróżniać

niech sie cieszy że tylko 1000zł i 20pkt

w innym kraju idzie siedziec albo dostaje mandat wysokości 1/4 rocznej pensji i po krzyku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karać, jeb...ć, nie wyróżniać

niech sie cieszy że tylko 1000zł i 20pkt

w innym kraju idzie siedziec albo dostaje mandat wysokości 1/4 rocznej pensji i po krzyku

to fakt :good: , ale prawo nie może być interpretowane w różny sposób, w zależności jak pasuje policjantowi :wink4: (równie dobrze mógł go przeciągnąć pałą po plecach bo źle zrobił :cool1: :?: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa osobne mandaty to nic przy tym, co wycznyniał na tym początku tego filmiku policjant na motorze :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielka szkoda że sie nie wyje...ł :polew: :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje to z podstawą może być trudno, ale na pewno jest to jedna z zasad prawa że nie można karać dwa razy za to samo. Ja na miejscu tego kierowcy drugiego mandatu na pewno bym nie przyjął a w sądzie moim zdaniem sprawa na 100% do wygrania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak już go przyjął to po pitoku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa... bo ostatnio oglądałem filmik jak koleś seatem jeździł na złość w koło jednego foto radaru i zrobiło mu chyba 7 zdjęć a dostał jeden mandat i było tam powiedziane dlaczeog

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mamy jakiegoś milicjanta na forum, niech się wypowie.

z milicjantem może być problem a policjant jeden jest na forum :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pałki pewnie znajdą jakieś wytłumaczenie, bo przecież władza ma zawsze rację, ale według mnie jest to illegal, a przynajmniej tak mi się do tej pory wydawało z tego na ile się naczytałem tego i owego.

Ale skrobnąłem maila do TVNu, że widzą w błąd wprowadzają :decayed: - zobaczymy, czy się odezwą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...