Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[INNE] Rolka alternatora -jak wymienić?


ajnas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie czy możecie mi podpowiedzieć jak wymienić tą rolke krok po kroku moze macie jakieś zdjęcia albo film jak to zrobić będe bardzo wdzięczny za każdą odpowiedz

moje autko to vw Passat silnik 1.9 TDI 101KM nr silnika AVB

z góry dziękuje i pozdrawiam

su9t0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wymontować alternator i mieć specjalny klucz do tej rolki.Ta rolka to sprzęgiełko alternatora

http://allegro.pl/item1197390132_klucz_serwisowy_do_alternatora_vw_audi_mercedes.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz objawy, że wymieniasz tą rolkę? Pytam bo też to będę wymieniał. U mnie są takie objawy: skacze napinacz, skwierczenie przy maksymalnym skręcie koła, skacze pasek przed rolką alternatora i za rolką, słychać buczenie po załączeniu klimy ale przez kilkanaście sekund i ogólnie silnik głośniej chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz objawy, że wymieniasz tą rolkę? Pytam bo też to będę wymieniał. U mnie są takie objawy: skacze napinacz, skwierczenie przy maksymalnym skręcie koła, skacze pasek przed rolką alternatora i za rolką, słychać buczenie po załączeniu klimy ale przez kilkanaście sekund i ogólnie silnik głośniej chodzi.

To będzie to :)

Warto przyjrzec sie tez napinaczowi i ewentualnie go wymienic, bo zatarta rolka na alternatorze szybko rujnuje tez napinacz paska...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie objawy od kilku dni więc myślę, że reszta będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zwróćcie uwagę jaki macie alternator bo do Valeo ściągacz musi mieć klucz Torx T50 ale do Bosch'a musi być z kluczem Spline M10 - żeby nie było zaskoczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rolka alternatora wymieniona, wszystkie objawy zniknęły :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...