Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pytanie dot. rowerów


tomaszu

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do kupna rowerku dla siebie. Co prawda sezon powoli mija, ale może to jest dobry moment na niższe ceny(?)

Otóż interesuje mnie rower górski (fachowo chyba MTB, tak?). Od razu mówie, że nie uznaje tego typu zakupów w marketach.

  • Czy wg Was uda mi sie kupic cos w miare profesjonalnego za ok 1000zl? Nie interesuja mnie zadne amortyzatory ani inne tego typu wynalazki, po prostu potrzebny jest mi trwaly, w miare lekki rower.
  • Czym powinienem kierowac sie przy wyborze roweru, na co zwracac uwage?
  • Czy warto rozgladac sie tez za uzywanymi rowerami?

Z gory dziekuje za profi odpowiedzi. :decayed:

P.S. Czy sa moze rowery :audi: ? :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Czy sa moze rowery :audi: ? :naughty:

Jasne , że są ale w 1000zł się nie zmieścisz :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. do tysiąca dobry rower... coś się znajdzie:

Giant Rock - http://www.bikeman.pl/product_info.php/products_id/375 <kolega ma i nie narzeka, a szczerze to jeżeli chodzi o jazdę nim po np. mieście lub po prostej w miarę równej drodze to jeździ mi się nim lepiej niż moim lepszym rowerem ;( ale to tylko dlatego że ja mam z tyłu nie oryginalne koło i jest cięższy o jakieś 300g i ja mam inne przełożenia do których się przyzwyczaić nie mogę :( >

Unibike Mission - http://www.unibike.pl/mission.html - Unibike to Polska marka ale robią super rowery z dobrym osprzętem w dobrej cenie <nie ma tutaj zjawiska że płaci się za markę- każdy kto się w miarę zna poleci ci tą markę>.

Rozejrzyj się też za rowerkami Merida, a najlepiej to odwiedź fora rowerowe http://www.forumrowerowe.pl i http://www.forumrowerowe.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Nie kupisz nic profesjonalnego za 1000PLN. Zawodowcy (Włoszczowska, Szafraniec, Galiński) jeżdżą na sprzęcie za grubo ponad 20 tys PLN :)

- Za 1000PLN nie kupisz również roweru lekkiego. Waga na którą możesz liczyć przy tego typu budżecie to około 15kg.

- Dobrze, że rozważasz kupno roweru pod koniec sezonu. Na pewno uda Ci się trafić na duże obniżki cen w związku z wyprzedażami jesiennymi. Ceny mogą byc niższe nawet o 40% w stosunku do tych z początku sezonu. Niestety wybór modeli może być ograniczony.

- Dobrze, że nie bierzesz pod uwagę supermarketów. To co tam jest sprzedawane powinno być nazwane sprzętem "roweropodobnym".

Po pierwsze musisz zadać sobie pytanie do czego Ci będzie potrzeby ten rower. Jeśli tylko do jazdy po parku czy po ścieżkach rowerowych w mieście rower rzeczywiście nie musi mieć żadnej amortyzacji, nie musi być lekki i posiadać osprzętu z wyższych grup. Ale w tym przypadku zalecałbym raczej rower trekkingowy albo po prostu miejski. Bez problemu zmieścisz się w budżecie 1000PLN.

Jeśli jednak zamierzasz pokonywać choćby niewielkie wzniesienia i jeździć w odrobinę trudniejszym terenie konieczny będzie precyzyjnieszy osprzęt. Tylna przeżutka powinna mieć przynajmniej 8 przełożeń i pochodzić z grupy Shimano Deore lub Sram 7. Pozwoli Ci to na w miarę szybką i bezproblemową zmianę przełożeń. Wszystko co poniżej zaczyna szwankować w trudniejszym terenie i wymaga ciągłej regulacji. Przydałby się również chociaz przedni amortyzator ale przy budżecie 1000PLN amortyzatory dodawane do rowerów to tylko "atrapy". Albo będziesz musiał zwiększyć budżet żeby kupić rower z amortyzatorem typu Roxk Shox Judy (absolutne minimum jeśli chodzi o amortyzację przednią) albo kuppic rower z tzw. "potencjałem na rozbudowę" czyli na razie ze sztywnym widelcem przednim i planem zakupu amortyzatora w przyszłości. Absolutnie zapomnij o tylnym amortyzatorze. Rowery z dobrą tylna amortyzacją zaczynają się od 4 tys PLN.

Kupno roweru używanego jest dobrym pomysłem. Na pewno można ustrzelić okazję. Ale, żeby wybrać coś z allegro czy z giełdy trzeba się trochę znać na sprzęcie. Poza tym zawsze istnieje niebezpieczeństwo, że trafisz na sprzęt kradziony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za odp.

Malik, rower jest potrzebny do sprawnego przemieszczania sie raczej w lekkim terenie, chociaz swoim poprzednim sprzetem (Schwinn) często jezdzilem po łąkach, polach, piachach itd. Tak czy siak rower nie musi byc ekstremalny. Ma byc miękko w 4 litery, w miare lekki (15kg jest do przyjęcia) i... no i tyle, dlatego też wydaje mi się, że te 1000zł spokojnie wystarczy. No chyba ze jakis konkretny model mi sie bardzo spodoba to bede w stanie wyłożyć troszke więcej zł. Po prostu chyba musze sie wybrac do jakiegos salonu i poprobowac kilka modeli.

Jak coś tylko kupie to się oczywiście pochwale. No chyba że kupie za rok - ale to też się pewnie pochwale. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja niedawno zakupilem taki rowerek:

http://rowery.onet.pl/4,35,139222,6394,maxim_highlander_301,sprzet.html

mysle ze dla amatora jezdzacego raz na tydzien wystarczy..

Oo, podobuje mi sie taki. I cena przyjazna. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...