Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Avant - wymiana anteny dachowej


wolf525

Rekomendowane odpowiedzi

Jak temat odkopany to może ktoś pomoże lub podzieli sie refleksjami na temat odkręcania ślizgającej sie nakrętki bata :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anteny z tamtej firmy na allegro jakoś nigdy za dobrze nie chciały mnie działać,a miałem kilka wersji. Potem kupilem jakąś na stacji benzynowej bez wzmacniacza, ale z 5 m kabla niby dedykowana, podpiąłem pod to wzmacniacz Abasco i byłem zadowolony. Dziś mam Sirio Twin Car do tego Abasco i jest idealnie w każdym lesie, mieście itd.

Tapnięte z Nokia Lumia 1320

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok musiałem niestety pilnie zakupić ta antenę, okazało się że śruby nie dało się wykręcić od tego wzmacniacza więc musiałem sobie poradzić brzeszczotem :-)

Wstawiłem nowa Antenę Zakupioną na giełdzie z wzmacniaczem lecz okazuje się że mam takie coś:

00424398455993838304.jpg

Co teraz zrobić :) ?

Radio gra teraz nieźle nawet gdy jest nie podłączona antena a wymieniałem stara dlatego że była zrobiona na silikon, nie dało się wykręcić bata i pękła cała góra na myjni. Na oryginał mnie niestety nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie końcówki takie same czy inne. Bo może w elektrycznych sklepach dostaniesz taka beczkę złącze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że takie same :P

---------- Post dopisany 31-07-2014 at 18:50 ---------- Poprzedni post napisany 26-07-2014 at 15:41 ----------

Ok wszystko podłączyłem razem z Przejściówką ale niestety jakość tragiczna VOX FM szumi... Dziwne jest to że mam zaprogramowane stacje i one działaja ale jak już dam wyszukaj automatycznie na radiu to nie znajduje żadnej...

Jest jeszcze jakaś dodatkowa opcja na polepszenie sygnału? czytałem o jakimś separatorze, daje to cos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak antena i wzmak z tyłka, to nic nie pomoże...pewnie nie wyszukuje z automatu, bo za słaby sygnał, a jak jest na sztywni to jakoś zagra...tak to jest

Tapnięte z Nokia Lumia 1320

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegow zakupilem taka antenke do zwyklego a4 b5 1996r avant i chce podepnac tylko radyjko pod nia co mam dokupic i jak to wpiac tzn wzmacniacz bede wdzieczny za odpowiedz ;)

http://www.directupload.net/file/d/3733/tnzaex5z_jpg.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

odgrzebuje, mam pytanie :) mam avanta 98 rok czyli plus do wzmacniacza nie idzie na osobnym kabelku, a w kablu antenowym. Ale po sprawdzeniu miernikiem kabel + masa - nie ma żadnego napięcia, a wg tego co wyczytałem powinno być 12v z oryginalnego radia symphony. Czy może ktoś potwierdzić czy na kablu antenowym faktycznie jest 12v?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj chcialem odkręcić antenę i niestety ale nakrętka z anteny stoi w miejscu . Potraktować to boschem panowie i uciąć ? I tak musze nowa zalozyc ze wzmacniaczem bo radio gra jak chce i kiedy chce

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie do avanta z 2000r pchać antenke z wbudowanym wzmacniaczem czy bez ??

Czy coś takiego podejdzie bez rzeźbienia ??

Radyjko nieorginalne - Pionier (panel) przed urwaniem ori anteny śmigało świetnie

http://allegro.pl/antena-dachowa-audi-80-a3-a4-a6-raku-2-wzmacniacz-i5307701827.html

czy

http://allegro.pl/antena-dachowa-audi-80-a4-a6-wtyk-raku-2-i5489457002.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie do avanta z 2000r pchać antenke z wbudowanym wzmacniaczem czy bez ??

Czy coś takiego podejdzie bez rzeźbienia ??

Radyjko nieorginalne - Pionier (panel) przed urwaniem ori anteny śmigało świetnie

http://allegro.pl/antena-dachowa-audi-80-a3-a4-a6-raku-2-wzmacniacz-i5307701827.html

czy

http://allegro.pl/antena-dachowa-audi-80-a4-a6-wtyk-raku-2-i5489457002.html

Kolego nie podejdzie bo najprawdopodobniej masz inne wejście ROKA a nie RAKU 2 i byś musiał przerabiać końcówkę. Uważaj abyś nie uszkodził jej przy odczepianiu od wzmacniacza starej anteny, a to się po prostu podciąga i jest na sprężynie jakby. Te w/w anteny mają odwrotne mocowanie niż oryginał bo przykręcasz je śrubą od spodu a stara od góry się trzymała. Mam nadzieje, że woda nie będzie przeciekać ponieważ dzisiaj wymieniłem u siebie na podróbkę marnej jakości, identycznie wyglądającą jak z twojej aukcji ale tylko z wejściem ROKA. Radio odbiera porównywalnie jak na oryginale, brakuje mi jeszcze separatora do zasilenia wzmacniacza to może się jeszcze poprawić odbiór.

Edytowane przez fazi1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

??

http://allegro.pl/antena-dachowa-aktywna-roka-zasilacz-audi-vw-skoda-i5325087410.html

jak z wtyczką ROKA to ta powinna być ok

odbiór porównywalny z ORi anteną mi wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak identyczną kupiłem ale jednak może sprawdź czy na pewno u ciebie takie jest ROKA, wystarczy odczepić lampkę od podsufitki i na złączu jest napisany typ, niestety małym drukiem. Odbiór jest porównywalny na radiu nie fabrycznym więc mi także wystarcza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Po dłuższym czasie odświeżam temat. Pytanie czy ktoś dysponuje takim wzmacniaczem anteny 4B9 035 501 B???? Jeżeli nie udało by sie znależć takiego wzmacniacza wiem że jest opcja anteny na kablu do radia. Tylko jak poprowadzić ten kabel do radia?????????? Podziękowałbym za wszelkie informacje na ten temat.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem co koledzy a mianowicie podczas odkręcania anteny po prostu ona pękła i został taki metalowy krzyzyk który wchodzi w zmacniacz. Auto to A4 Avant FL 2000r. czyli kable wchodzą w wzmacniacz i są dwa z prawej i lewej a antena jest przykręcana do wzmacniacza, czy wymiana samej anteny i wyrzucenie tego wzmacniacza pomoże? Nie chce puszczać nowego kabla bo nie mam na to czasu.. Proszę o pomoc... A założenie anteny np z B6 albo B7 da radę czy wtedy nowy kabel musi być?

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...