Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ADR] [b5 1,8 125KM] Dzwięk wydechu.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

moje A4 z silnikiem 1,8 20V wydaje dziwny dzwięk z wydechu, tak jakby coś się gruchotało gdzieś w środku, taki metaliczny dzwięk. czego to może być przyczyna??? Czy to oznaka ze wydech jest do wymiany??? zaczyna mnie to trochę denerwować :confused4:

Opublikowano

Może katalizator Ci się posypał. Autko nie jest przymulone? Zależy gdzie gruchcze,w tylnej części,w przedniej? Całego wydechu nie wymieniasz,no chyba ,że na całej długości jest w tragicznym stanie,w co wątpie.

Opublikowano
  • Autor

no o to chodzi ze katalizatora już nie ma i to tak jakby w srodku gdzieś. i nie jest przymulone

Opublikowano

Nazwij temat poprawnie.

W środkuu gdzieś...ale w której części wydechu? Środek,tył,przód?

Jak "brzęczy", to może raczej jakiś luz na połączeniach lub mocowaniach przy silniku, albo też jakiś blaszanych osłon itp. No chyba,że tłumik środkowy sięrozpadł i jego cześci lataja... Jak sam widzisz to może byc wszystko.Nikt nie jest w stanie napisac Ci,co to jest nie słyszac tego brzęczenia. Najrozsądniej będzie podjechac chocby do warsztatu samochodowego,gdzie jest podnośnik i zdiagnozowac upierdliwe odgłosy...

Opublikowano

To normale że dzwoni w wydechu po wywaleniu wkładu katalizatora.

Błędem jest czyszczenie kata i zostawianie samej puszki, oczywiście wiem z własnego doświadczenia :D

Trzeba wstawić rurkę w miejsce kata albo w środek.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Witam

Mam rowniez problem z wydechem ;/ Najgorzej jest zaradpo odpaleniu silnika kiedy jest zimny dzwiek jest okropny pierdzi brzeczy ;/ po dodaniu gazu jeszcze bardziej. Kiedy silnik jest rozgrzany ten dzwiek na wolnych obrotach duzo mniej slychac ale kiedy dodam gazu to znowu sie wydobywa dzwiek porownywalny z fiatem 125p ;/ Zastanawiam sie czy to katalizator ? Auto ma przebieg 168 tys. Mam dla was filmik z dzwiekiem co prawda nie odzwierciedla to tak bardzo rzeczywistosci ale cos tam slychac..... http://www.jasna.tarnow.pl/~ttomek/MOV00046.3GP Prosze o obejrzenie i o pomoc ;] Dodam jeszcze ze autko cos duzo pali ...

Opublikowano

mialem tak samo az do dzisiaj

nowy katalizator i cisza az przyjemnie posluchac silnika

zaden lacznik elastyczny czy przegrody w tlumiku srodkowym, uniwersalny kat za 220 zl i po klopocie, a propos rurki - tez sie nie sprawdzala - bylo identycznie jak z pustym katem :thumbup:

Opublikowano

Hmm...lub jakas dziura w ukladzie ..coraz bardziej mi to pierdzi;/

Opublikowano

Hmm...lub jakas dziura w ukladzie ..coraz bardziej mi to pierdzi;/

Jak pierdzi coraz bardziej to wskakuj do kanału i osłuchaj wydech.

Opublikowano

Hmm...lub jakas dziura w ukladzie ..coraz bardziej mi to pierdzi;/

Jak pierdzi coraz bardziej to wskakuj do kanału i osłuchaj wydech.

Bede musial w pon z tym cos zrobic bo nawet przy wiekszych predkosciach jak przygazuje to slychac w aucie :angry:

Opublikowano

TTom3k sprawdź czy przypadkiem nie sa luźne szpilki kolektora. lub czy on sam nie jest pęknięty. takie pierdzenia właśnie występuje przy nieszczelnościach przedniego układu wydechowego.

Opublikowano

Najpierw zacznij od sprawdzenia plecionki. Nie czuć zapachu spalin jak otworzysz drzwi na zapalonym silniku?

Opublikowano

Najpierw zacznij od sprawdzenia plecionki. Nie czuć zapachu spalin jak otworzysz drzwi na zapalonym silniku?

Wlasnie musze ci powiedziec ze zalatuje troche gazem ;/ i dziwne ze to coraz glosniej sie klekocze ale dopiero w poniedzialek bede mogl cokolwiek zdzialac.

A jesli sie okaze katalzator do wymiany to kupowac ori ? uniwersalny ? duza roznica?

Opublikowano

żadnej różnicy nie ma, kup uniwersalny albo wywal w ogóle.

Opublikowano

Problem rozwazany ;)

Przyczyna:

dsc00008wq1.jpg

Koszt naprawy 120zl ;]

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.