Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Nierówne hamowanie tylko na morej nawierzchni.


maq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problemik jak w temacie. Na mokrej nawierzchni i tylko przy dużych prędkościach (zauważam to tylko na autostradzie) tzn od jakich 140 km/h wzwyż przy lekkim naciśnięciu hamulca auto dziwnie się zachowuje. Jest tak jakby hamowała mocniej lewa strona- czasem przez dłuższy odcinek ( podczas hamowania) czasem tylko przez sekundę może dwie a potem się wyrównuje i prostuje tor hamowania :confused4:. Przy prędkości około 100 km/h już tego nie czuć. Na suchej nawierzchni ten problem nie występuje w ogóle. Czy to może być problem z oponami - Opony DUNLOP SP Sport 01. Czy może być tak że nierówno łapią hamulce i na suchej nawierzchni tego nie zauważam a na mokrej się to nasila?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do rozbiorki zaciski, cala prawa strona, sprawdz tez zawieszenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawieszenie sprawdzane ostatnio i wszystko jest OK. Czy możesz trochę jaśniej?- chodzi mi o to czy możliwe jest nieodczuwanie nierównego hamowania na suchej drodze ( nawet przy prędkości 180) a na mokrej jest to mocno odczuwalne - ale tylko powyżej 140? Jutro podjadę na stację diagnostyczną w celu sprawdzenia siły hamowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to coś z osłoną tarczy, jak długo jedziesz po mokrym i nie używasz hamulca to prawa tarcza i klocki mocniej łapią wilgoć.

Potem przy hamowaniu ich skuteczność wraca dopiero jak wyschną pod wpływem tarcia ?

A klocki na obydwu kołach są tej samej firmy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie miałem różnice siły hamowania z jednej strony z przodu 2x więcej niż z drogiej i praktycznie tego nie odczuwałem dopiero przy dużych prędkościach mocniejsze naciśniecie hamulca i w pierwszej hwili delikatnie szarpało autem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A klocki na obydwu kołach są tej samej firmy ?
Jasne, że tak :cool1:. Nowe - wymieniane niedawno. Tarcze Brembo klocki ferodo. Nie zdążyłem jeszcze podjechać na stację z tym - nie mam ostatnio w ogóle czasu- Dobrze, że narazie nie pada tak mocno :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy był wymieniany płyn hamulcowy??

sprawdź prowadnice zacisków hamulcowych jak i klocki czy swobodnie się pracują w jarzmach- jeśli to jest OK to proponuje przepompować układ hamulcowy świeżym płynem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...