Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B6] Po jakim czasie powinno być 90*C

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Jak w temacie, po jakim czasie temperatura powinna wynosić 90*C???? Bo mam tak że 90 osiąga po ok 6 - 8 km jazdy. ale jak już osiągnie 90 to trzyma cały czas.

Opublikowano

Nie konkretnej zasady po jakim czasie osiągnie wymagane 90*C. Wszystko zależy od warunków zewnętrznych - temperatura, wilgotność, pęd powietrza.

Opublikowano

No i jak gnieciesz pedał gazu.

Opublikowano

ale jak już osiągnie 90 to trzyma cały czas.

i to jest najważniejsze :wink4:

mk

Opublikowano

Jak trzyma znaczy nic sie niedzieje.U mnie akurat jest po okolo 1-2 km. oczywiscie teraz latem :)

Opublikowano
  • Autor

aha w takim razie OK Dzięki za podjęcie tematu :cool1:

Opublikowano

Panowie temperatura raczej będzie zależała od sposobu jazdy, jak u mnie osiągnie 90*C i zacznę jechać z prędkość obrotową w granicach 2000-2500obr/min to zawsze temperatura mi spadnie do 80*C (latem). Ale jak będę jechał powyżej 3000 obr/min to faktycznie temperatura będzie utrzymywana na poziomie 90*C.

Opublikowano

Panowie temperatura raczej będzie zależała od sposobu jazdy, jak u mnie osiągnie 90*C i zacznę jechać z prędkość obrotową w granicach 2000-2500obr/min to zawsze temperatura mi spadnie do 80*C (latem). Ale jak będę jechał powyżej 3000 obr/min to faktycznie temperatura będzie utrzymywana na poziomie 90*C.

Raczej sposób jazdy wpływa na czas osiągnięcia tej temperatury a jeżeli zostanie osiągnięta to choćby się waliło i paliło ma być 90*C i wskazówka ani drgnie - oczywiście w rzeczywistości są jakieś tam niewielkie wahania temperatury, a jeżeli masz kolego 80 to może przyjrzyj się dokładnie układowi chłodzenia

Opublikowano

według mnie temperatura powinna cały czas byc na 90 nie zaleznie od sposobu jazdy,nawet po dluzszym postoju na biegu jalowym powinno byc ciagle 90.

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor

z tym się zgodzę jak osiągnie 90 to tyle ma trzymać nie ważne jak się będzie jechało, ewentualnie może o 1 - 2 stopnie ale nie do 80. obstawiał bym termostat :mysli:[br]Dopisany: 30 Sierpień 2010, 14:13_________________________________________________pozwolę sobie na odświeżenie tematu :wink4:.

Otóż teraz w zimie zauważyłem że jak np włączę nadmuch to wskazówka lubi sobie na chwile spaść z 90* na 80* po czym rośnie na 90* jest to normalne że nagrzewnica odbiera ciepło w takim stopniu?

Opublikowano

z tym się zgodzę jak osiągnie 90 to tyle ma trzymać nie ważne jak się będzie jechało, ewentualnie może o 1 - 2 stopnie ale nie do 80. obstawiał bym termostat :mysli:[br]Dopisany: 30 Sierpień 2010, 14:13_________________________________________________pozwolę sobie na odświeżenie tematu :wink4:.

Otóż teraz w zimie zauważyłem że jak np włączę nadmuch to wskazówka lubi sobie na chwile spaść z 90* na 80* po czym rośnie na 90* jest to normalne że nagrzewnica odbiera ciepło w takim stopniu?

Jeśli dzieje sie to na postoju to jak najbardziej ok sytuacja pod warunkiem właczenia nadmuchu na wsoką temp. Jesli samochód rozgrzany i nadmuch pracuje umiarkowanie to najprawdopodobniej termostat niedomaga lub czujnik temp.

Opublikowano

Jak ledwo co wskazówka wskaże 90oC ( "rzeczywista" temp. dopiero ok 81-82oC ) i włączysz dość "mocno" ogrzewanie ( np. HI i kilka kresek siły nadmuchu ) to normalne że wskazówka troszkę pójdzie w dół bo "rzeczywista temp. spadnie powiedzmy do 77-78oC , natomiast jeżeli wskazówka temp. jest już powiedzmy klika minut na 90oC ( rzeczywista temp. ~ 90oC ) i włączysz ogrzewanie obojętnie z jaką siłą i temp. wskazówka nie ma prawa ani drgnąć :wink4:

Wskazówka jest tak wyskalowana , że wskazuje 90oC gdy czujnik G2 osiąga wart. rezystancji odpowiadające temp. 80-105/110oC

Opublikowano
  • Autor

Bo np. latem wszystko gra tylko teraz wracałem od kolegi jakieś 15 km max 80km/h biegi 4-5 nadmuch coś k. 23*C i kilka kresek nadmuchu a temperatura układu doszła coś do 80*C. Jak np. jadę po mieście biegi 1-2-3 to złapie 90*C i jak wyjadę poza miasto to czasami ( zależy ile wcześniej utrzymywało się 90*C w mieście) wskazówka lubi sobie na chwile spaść pod 90*C. Nie wiem czy ja jestem zbyt przewrażliwiony i szukam dziury w całym czy faktycznie coś jest nie tak.

Opublikowano

Bo np. latem wszystko gra tylko teraz wracałem od kolegi jakieś 15 km max 80km/h biegi 4-5 nadmuch coś k. 23*C i kilka kresek nadmuchu a temperatura układu doszła coś do 80*C. Jak np. jadę po mieście biegi 1-2-3 to złapie 90*C i jak wyjadę poza miasto to czasami ( zależy ile wcześniej utrzymywało się 90*C w mieście) wskazówka lubi sobie na chwile spaść pod 90*C. Nie wiem czy ja jestem zbyt przewrażliwiony i szukam dziury w całym czy faktycznie coś jest nie tak.

Nic prostszego jak podpięcie VAG'a i sprawdzenie co wskazuje G62 i G2 :wink4:

Opublikowano
  • Autor

Jak kupię to podepnę :decayed:

A tak jeszcze jedno ile powinno zająć silnikowi 2.0 benz złapanie 90*C na biegu jałowym? Bo mam też forda escorta 1.8 diesel bez turbo rocznik 92r i on się nagrzewa szybciej niż mój :disgust: myślałem że bezyna o takiej pojemności szybciej się nagrzeje.

Opublikowano

Moje ALT po około 4 km spokojnej jazdy ma 90 stopni oczywiście przy mrozach do -10

Opublikowano

U mnie "normalna" temperatura trzyma sie na poziomie 75*C trasa i miasto. Od kupna moze 2 razy doszła do 90*C i zastanawiam sie co moze byc przyczyną niedogrzania, termostat czy czujnik ?

Narazie czekam na kabelek VAG , zobaczymy co wyjdzie bo przez to niedogrzanie ma tez niezły przepał :wallbash:

Opublikowano

Jak kupię to podepnę :decayed:

A tak jeszcze jedno ile powinno zająć silnikowi 2.0 benz złapanie 90*C na biegu jałowym? Bo mam też forda escorta 1.8 diesel bez turbo rocznik 92r i on się nagrzewa szybciej niż mój :disgust: myślałem że bezyna o takiej pojemności szybciej się nagrzeje.

wszystko jest w normie tylko jak robert. napisał może padać czujnik temperatury i wariować zegar bo mam tak czasem u siebie :wink4: Muszę go wymienić też... Ostatnio wymieniałem termostat właśnie(jedyne 330zł :decayed:) no i nagrzewa się jak jest zimno tak po około 5km. Na postoju nie sprawdzałem ale się schodzi długo :gwizdanie:

Opublikowano

A ja mam pytanko czy to czujnik czy termostat Na vagu temperatura jest 77(szaleje) ,na klima troniku 90 (stała tem) a na wskaźniku 85(raz 70 raz 90) ;/

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.