Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ADR] Pompa oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

Zamówiona pompa,uszczelka miski,olej,filtr i w piątek rozbieram :naughty:

Dam znać czy się poprawiło,ale wszystko wskazuje na pompę ol. :hi: :hi: :hi:

  • 9 miesięcy temu...
Opublikowano

czy wykręcenie pompy wiąże się z rozebraniem połowy auta jak przy wymianie rozrządu? ile zajmie sprawnemu mechanikowi wymiana pompy oleju w adr`ze ? (pytanie głupie - ale nie znam sie na tym a wszystkie obiawy wskazuja że musze zmienić)

Opublikowano

mojemu specowi zajeło to ze dwie trzy godziny i skasował mnie na 250 pln

Opublikowano

sama robota czy razem z pompą ?

Opublikowano

sama robota , plus pompa zamiennik około 100 no i oczywiście olej i filtr oleju ewentualnie uszczelka pod miskę u mnie akurat jest na pastę. podobno nie tak łatwo się tą miskę ściąga, jest na forum

Opublikowano

jak za pompę dałeś 100zł to zobaczysz jak długo ci ona pochodzi domyślam się że pewnie topran :wallbash:ja za całą robotę płaciłem 900zł(olej,robocizna i pompa(febi 600zł) :hi:

Opublikowano

witam miałem ten sam problem miesiąc temu kontrolka oleju mi się zaświecała na nagrzanym silniku jak powiedzmy przejechałem trochę ostrzej ( parę kilometrów do 6 tyś obrotów) a potem spokojnie jadąc zapalała się kontrolka oleju, albo jak pozostawiłem go na 10 minut na wolnych obrotach to samo. to były objawy.

Zmierzone ciśnienie oleju najniżej spadało do 1 bara

Zdjąłem miskę olejową pompa wyglądała ok niby nie zatkany smok trochę syfu było ale niby nic nie poprzetykane.

Znajomy mówi, że ciśnienie przez panewki może spierniczyć zdjąłem panewki korbowodowe, po wcześniejszym sprawdzeniu miały lekkie luzy, na początek nic się nie rzucało w oczy żadnych rys czy coś w tym stylu, po przetarciu panewki było widać że jest już zgrzyta porostu przetarta wierzchnia warstwa panewki do koloru coś jak miedź, po wymianie pompy panewek niby ok na razie musze jeszcze sprawdzić ciśnienie raz i wszystko będzie jasne ale kontrolka jużsię nie zaświeca, także radzę sprawdzić stan panewek jak już miska jest zdjęta.

puzdro

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

dzisiaj po wymianie panewek korbowodowych oraz pompy oleju i po przejechaniu 500kilometrów postanowiłem ponownie sprawdzić ciśnienie oleju i pokazało się co następuje:

bieg jałowy po rozgrzaniu silnik chodził z 40 minut na wolnych obrotach

jałowy- 2,1 bara

2 tyś obrotów- 4,8 bara

3 tyś obrotów 6,5 bara

czyli poprawiło się i to bardzo co sądzicie o tej naprawie myślę że takie ciśnienia są teraz w normie

A przy wymianie panewek robiłeś szlif wału?

Wymieniałeś też panewki główne?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.