Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawór BOV - czy ktoś ma ?


Gość Badix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wiele słyszalem dobrego na temat zastosowania tego zaworu - w prostych słowach oprócz charakterystycznego świstu przedłuża żywotnośc turbiny. Po zastosowaniu zaworu upustowego, samochód żywiej reaguje na pedał gazu po zmianie biegu. Zwykły DV zamykając układ, powoduje, że przez cały czas krąży w obiegu podgrzane powietrze, które za każdym razem jest dodatkowo podgrzewane poprzez turbinę. W samochodach wyposażonych w icoller, część tej temperatury daje się zredukować, w skutek czego powietrze wpadające do kolektora ssącego, jest gęściejsze, niż to, które opuszcza turbinę. Dlatego po zastosowaniu BOV’a, gdy nadmiar powietrza, zamiast trafiać z powrotem przed turbinę zostaje wypuszczony do atmosfery, w układzie znajduje się chłodniejsze powietrze, a co za tym idzie, gęściejsze, bogatsze w tlen, które spala się efektywniej, czemu może służyć wzrost parametrów silnika.

I teraz pytanie - czy ktoś zastosował to u siebie ? Jeżeli tak - jaki byście polecali - chodzi o markę.

Jak wygląda sprawa z montażem - czy dlugo to tra i czy dam sobie rade sam będąc machanikiem średnim na jeża ?

Poz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 2.5TDI również zakładją BOV-a ale poza sapaniem nic on nie daje.

Tak BTW podepne sie do tematu, może ktoś wytypować mi z Etki nr. DV. Przeleciałem Etke i nie znalazłem nr. tego k**estwa.[br]Dopisany: 03 Wrzesień 2007, 17:57 _________________________________________________Podpowiem,że w grupie głównej 1 i podgrupie 33, nr. rysunku 133-85 są oba zawory DV, ale nie ma przy nich nr.

dodam,że moja eSa to 1998 r[br]Dopisany: 03 Wrzesień 2007, 18:02 _________________________________________________Tu masz jak działa taki zaworek w dieselku http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=47259&highlight=blow+off+diesel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

034 145 710A

to jest ten sam co 1.8T. lepiej kup z koncowką 710N

Dzieki. Jeszcze nie wiem ,czy to one mi brużdżą, ale wymieniam wszystko po kolei co może mieć wpływ na przeładowania.

U mnie w etce wogóle ta cześć nie wystepuje. Nic dziwnego ,że nie mogłem znaleść :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...