Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] AUTO, cały czas klima ON??


gizmo8

Rekomendowane odpowiedzi

Szybkie pytanko z ciekawości, czy jak mam na panelu cały czas AUTO i śnieżynka świeci cały czas, to czy faktycznie klima chodzi cały czas nawet jak wnętrze trzeba nagrzać ciepłym powietrzem jak na dworze 8*??

Piątek, Wasze zdrówko!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śnieżynka = sprężarka chodzi.

Chodzi do ok. 5 stopni na plusie.

Nagrzać wnętrze możesz nawet przy sprężarce - ustawiasza temperaturę jaką chcesz, ale przy wyłączonej klimie szybciej się wnętrze nagrzewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy wyłączonej klimie szybciej się wnętrze nagrzewa.

Z tym bym polemizował bo nie zauważyłem różnicy, natomiast przy włączonej klimie i ogrzewaniu powietrze jest suche i nie ma mowy o wilgoci w aucie. Ja klimy używam cały rok do momentu kiedy wyłączy się z powodu zbyt niskich temp zewnętrznych i nie wiem co to zaparowane szyby albo zapach wilgoci w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko w tych przed liftem, po liftach nie ma sniezynek, zeby wylaczyc sprezarke wciskamy ECON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na term

przy wyłączonej klimie szybciej się wnętrze nagrzewa.

Z tym bym polemizował bo nie zauważyłem różnicy, natomiast przy włączonej klimie i ogrzewaniu powietrze jest suche i nie ma mowy o wilgoci w aucie. Ja klimy używam cały rok do momentu kiedy wyłączy się z powodu zbyt niskich temp zewnętrznych i nie wiem co to zaparowane szyby albo zapach wilgoci w aucie.

Np to wyłącz klimę przy 10 stopniach na dworze.

Ewidentnie czuć, że szybciej robi się ciepło, ale jest też bardziej "duszno". Dlatego ja też cały czas zapinam na klimie.

Śnieżynka na zegarach oznacza temperaturę ponizej plus 5 stopni, czyli możliwe oblodzenie.

Śnieżynka na klimie oznacza włączoną klimę. Teoretycznie do plus 5 stopni. W praktyce czasami działa przy 2 stopniach a nawet -2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drugim aucie mam manualną klime i zawsze hulała...

To, że świeciła kontrolka na przycisku nie znaczy że klima pracowała. Na mrozie na pewno układ nie był załączany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak tu wytłumaczyć przyspieszone odparowywanie szyb?? Zresztą czuć i słychać działanie klimy, choćby po obrotach silnika. Nie chodzi tu o audi a o forda...

Zresztą to może placebo mi odparowywało szyby i sie myle hehe ;)

Tak czy siak nie ważne, grunt że mam jasność przynajmniej od strony teoretycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...