Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Problem z elektryka i centralnym zamkiem


letallec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Problem pojawil sie kilka dni temu. Mam ustawione ryglowanie >15km/h. Problem polega na tym ze teraz, podczas jazdy, kazdorazowo jak zejde z prędkością poniżej 15km/h, to po przyspieszeniu i przekroczeniu 15km/h, centralny zamek rygluje drzwi. Wydaje mi sie ze dotyczy to tylko dzwi prawych tylnych, ale moze to dotyczyc calego auta. Macie jakies pomysly? Mam podejrzenia co do wiązki w dzwiach kierowcy, ponieważ jest problem z lampka obrusowa(dziala tylko do polowy otwarcia drzwi. Przy pelnym otwarciu lampka gasnie :disgust: ). Czy ktos ma moze schemat tej wiazki? Czy to moze miec wplyw na centralny w calym samochodzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem czesciowo rozwiazany. Sprawdzilem wiazke w drzwiach kierowcy i 1 kabel byl przerwany. Pozostale sa poprzerywane. Naprawilem to i teraz centralny juz sie kazdorazowo nie zalacza. Natomiast pojawil sie problem z podswietleniem i dzialaniem przycisku blokowania odblokowania dzwi(nie dziala). Teraz pytanie czy wyciagac wiazke i ja naprawiac, czy moze kupic nowa?

Moja wiazka ma numer 8e1 971 029 B

U Gajosa nie wystepuje wiazka z literka B, wiec musze znalezc na co ja zamienić :mysli: Koszt to 404PLN :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem czesciowo rozwiazany. Sprawdzilem wiazke w drzwiach kierowcy i 1 kabel byl przerwany. Pozostale sa poprzerywane. Naprawilem to i teraz centralny juz sie kazdorazowo nie zalacza. Natomiast pojawil sie problem z podswietleniem i dzialaniem przycisku blokowania odblokowania dzwi(nie dziala). Teraz pytanie czy wyciagac wiazke i ja naprawiac, czy moze kupic nowa?

Moja wiazka ma numer 8e1 971 029 B

U Gajosa nie wystepuje wiazka z literka B, wiec musze znalezc na co ja zamienić :mysli: Koszt to 404PLN :shocked:

...ja robiłem to w ten sposób:

wyciągnołem całą wiąche z dzrzwi i polutowałem nowe kabelki.Ori wiąche skróciłem , potem naddałem brakujący kawałek(ok 30 cm) ori kabelkami.Miejsce lutowania pozostawiłem nizej w drzwiach tak zeby otwieranie dzrzwi nie powodowało ruchów przy miejscach lutowanych.Od amtej pory spokój z problemami drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem czesciowo rozwiazany. Sprawdzilem wiazke w drzwiach kierowcy i 1 kabel byl przerwany. Pozostale sa poprzerywane. Naprawilem to i teraz centralny juz sie kazdorazowo nie zalacza. Natomiast pojawil sie problem z podswietleniem i dzialaniem przycisku blokowania odblokowania dzwi(nie dziala). Teraz pytanie czy wyciagac wiazke i ja naprawiac, czy moze kupic nowa?

Moja wiazka ma numer 8e1 971 029 B

U Gajosa nie wystepuje wiazka z literka B, wiec musze znalezc na co ja zamienić :mysli: Koszt to 404PLN :shocked:

...ja robiłem to w ten sposób:

wyciągnołem całą wiąche z dzrzwi i polutowałem nowe kabelki.Ori wiąche skróciłem , potem naddałem brakujący kawałek(ok 30 cm) ori kabelkami.Miejsce lutowania pozostawiłem nizej w drzwiach tak zeby otwieranie dzrzwi nie powodowało ruchów przy miejscach lutowanych.Od amtej pory spokój z problemami drzwi

Dzieki, bede musial to zrobic u siebie.... Masz moze srednice tych kabli, ktorych uzyles? Czy nie mialo to dla Ciebie znaczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...z tego co pamietam to zasilanie i masa (czerwony i brązowy) 2,5

głośnik chyba 2 lub 1,5

cany 0,5

i 2 kabelki sterujące po 0,8 zdaje sie :mysli:

jak coś podskocz do mnie to sprezentuje Ci takie ori :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro wyciagne te wiazke i ja dokladnie obejrze. Wtedy podejme decyzje co do dalszych krokow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wyjąć wtyczkę trzeba przesunąć różowy plastik w bok, wtedy wtyczka wyjdzie bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...