Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Kolor płynu do wspomagania


gjwp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poczytałem na forum o rodzajach płynów i mam problem

Przy dolewaniu płynu sprawdzałem jego kolor, wyszlo że żółty i taki dokupiłem (FEBI)

Teraz czytam i wychodzi że mineralny to zielony, jak to jest?

uzupełnij profil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem na mysli płyny zalecane przez producenta lub Febi a te z tego co wiem to są takich kolorów jak wyżej napisałem ;)

http://www.allegro.pl/item298169840_plyn_do_wspomagania_febi_vw_skoda_seat.html

http://www.allegro.pl/item298352366_plyn_do_wspomagania_febi_audi_vw_seat_skoda.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gjwp jeżeli jeszcze nie dolałeś tego płynu co kupiłeś to podjeć do ASO i poproś o dolanie tyle ile ci brakuje zapłacisz za każdą wlaną 100ml płynu - będzie to zielony G 004 000 M2 1l kosztuje 40-42zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO może być Skody Seata VW lub Audi jeden pies. A żółty FEBI jaki ma numer? Powienien być zielony!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dziwne bo powienien być FEBI 06161 odpowiednik G 004 000 M2

Polecam sprawdzić tutaj: http://www.febi.com/

PO pokeśleniu rodzaju i typu auta następny wybór to ostania pozycja z listy "części zgodne z DIN i inne"

Zdaje się że ten co ty podajesz nadaje się do aut Audi przed A4 czyli B4, B3 itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki miałem zalany

widać ktoś przede mną (jakiś szwajcar coś namieszał)

skoro i tak mam wymieniać to zamienię z powrotem na zielony, czyli febi 06161[br]Dopisany: 23 Styczeń 2008, 12:29 _________________________________________________Na wlewie mam napisane G 002 000 czyli odpowiednik febi 6162[br]Dopisany: 24 Styczeń 2008, 09:47 _________________________________________________Na wlewie mam napisane G 002 000 czyli odpowiednik febi 6162

O co ztym biega?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poczytałem na forum o rodzajach płynów i mam problem

Przy dolewaniu płynu sprawdzałem jego kolor, wyszlo że żółty i taki dokupiłem (FEBI)

Teraz czytam i wychodzi że mineralny to zielony, jak to jest?

mysle ze juz pora zamknac te wywody i zbedne pisanie na temat plynu.zalej zielonym mineralem i po sprawie.

ps.plynu nie miales żółtego jak twierdzisz tylko zielony czesto zmienia sie w żółto- podobny podczas pracy i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no widzisz Piotruś też nieświadomie wprowadzasz w błąd.

Jestem kategorycznym zwolenikiem stosowania w ukladzie wspomagania fabrycznego płynu - 15zł różnicy to nie majątek. Wszyscy w modelu B5 mają napisane na zborniczku G 002 000 TYLKO MINERALNY. Ale jak zapytasz w ASO o ten olej to powiedzą ci że już go nie produkują i zalecają wlewać G 004 000 M2 a ten jest odpowiednikiem FEBI 06161 i oba są syntetyczne.

Co do zmiany koloru oczywiście zgadzam się w 100%, tak jest że zielony staje się bursztynowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak stosować G 004 000 M2.

W uzupełnieniu informacja handlowa z 2006 roku:

http://www2.moto-profil.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=167&Itemid=2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak stosować G 004 000 M2.

ale gdzie tak jest napisane... Jakaś broszurka Audi, biletyn techniczny.

3 serwisy tak mówią tzn VW Skoda i Audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,jestem tu nowy.Od niedawna posiadam sprowadzone audi a4 1.6 ADP (95) i mam chyba ten sam problem ,musze dolać płyn do wspomagania a gdy pytam w sklepach to odpowiadaja ze nie maja go do a4 z 95r.ale z tego co piszecie moge wnioskowac że płyn ktury jest u mnie w kolorze żółtym to tak naprawde jest o innym kolorze i że moge wlać febi 06161 zielony.mechanik powiedział mi abym wlał żółty ATF. ale raczej takiego nie ma w sklepach.czy mogli byście mi doradzić co dolać. Czy moze lepiej zlać stary a wlać jakiś inny.Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moze lepiej zlać stary a wlać jakiś inny.Z góry dziękuje za pomoc.

Ja bym tak właśnie zrobił..., wymiana płynu to żadna filozofia i chyba lepiej to zrobić niz dolewać i mieszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...