Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Problem z drzwiami od kierowcy


marzec39

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich dzis po otwarciu dzwi od strony kierowcy przestalo swiecic swiatelko i glosnik przestal grac okazalo sie ze jest zwarcje w laczeniu dzwi kierowcy a karoseria usunelem zwarcie glosnik gra swiatelko nie swieci i centrany zamek nie dziala w tych jednych dzwiach z kluczka zamykaja sie wszystkie i otwieraja z pilota nie dzialaja od kierowcy. Bezpieczniki sprawdzilem modul komfortu by padl wyciagalem go nie widac przynim zadnego bezpiecznika. Nie wiem gdzie i czego szukac pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tam bylo zwarcie 4 przewody byly przelamane a dwa wogule rozerwane naprawilem wszysztko i awaria jak otworzylem dzwi do konca poczulem jak by cos sie palilo odlaczylem kleme i to wlasnie w tej oslonie gumowej bylo to zwarcie i teraz jest cos gdzies sie zrobilo nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miernik w Dłoń i trza szukać :) Sprawdż jeszcze od strony słupka A z przodu na dole , jeszcze gdzies jest zwarcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwarcia juz nie ma sprawdzalem miernikiem jest ok. Od strony slupka wewnatrz auta nic nie widze jest wiazka kabli i gdzies sie rozchodzi po samochodzie vaga nie posiadam tak ze bede musial gdzies pojechc zeby sprawdzili modul komfortu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwarcia juz nie ma sprawdzalem miernikiem jest ok. Od strony slupka wewnatrz auta nic nie widze jest wiazka kabli i gdzies sie rozchodzi po samochodzie vaga nie posiadam tak ze bede musial gdzies pojechc zeby sprawdzili modul komfortu

Sprawdz Vagiem błędy w module komfortu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ma ktoś może rozpiskę za co odpowiadają poszczególne kabelki w tej wtyczce miedzy drzwiami a słupkiem, wiem że dwa to głośniki, kolejne dwa grube to masa i plus... a interesują mnie te cztery cienkie, (bo mam zajebistyczny problem...) a i może ktoś wie jak się dostać do gniazda tej wtyczki w słupku... to do czego wtykamy wiązkę z drzwi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i po problemie audi ma solidne zabezpieczenia do dzwi kierowmcy idzie kilka plusy wiec po pojechaniu na warsztat oj bylo tego troche wiec stwierdzil ze szukac w dzwiach trzeba wiec znalazlem brak zasilania szukalem okazalo sie ze kabel jeden jest uszkodzodzony dalem zasilani dzialat zabralem nie dziala wiec szuka okazalo sie ze kabl by przelamany wymienilem i jest okt dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ma ktoś może rozpiskę za co odpowiadają poszczególne kabelki w tej wtyczce miedzy drzwiami a słupkiem, wiem że dwa to głośniki, kolejne dwa grube to masa i plus... a interesują mnie te cztery cienkie, (bo mam zajebistyczny problem...) a i może ktoś wie jak się dostać do gniazda tej wtyczki w słupku... to do czego wtykamy wiązkę z drzwi...

Te cztery kabelki: dwa to magistala Can ( pomarańczowe z paskiem ), a dwa to centralny, kolorów teraz nie pamiętam.

Co do gniazda, to po zdjęciu plastiku musisz znaleźć wiązkę, która jest osadzona w piance od wewnętrznej strony słupka za mocowniem kostek.

Samo gniazdo jest mocowane na zatrzaskach, żeby można było je wyjąć trzeba przesunąć różowe zabezpieczenie między drzwiami a słupkiem, tam też są zatrzaski gniazda.

Jak będziesz się do tego dobierał zobaczysz, że nie jest to nic skomplikowanego. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie jest tak, że nie działa zamykanie drzwi kierowcy z pilota (wszystkie pozostałe się zamykają... no i od środka przyciskiem nie działa...zamykanie a dodatkowo nie działa ogrzewanie lusterka kierowcy..) hmm kilka razy wcześniej był problem z kabelkami w gumie, zostały poklejone i wszystko zaczynało działać... a tym razem wymontowałem całą wiązkę od słupka przez gumę do sterownika drzwi (kabelki polutowane, wstawki nowe, miernikiem obadane, na 200% git) ale jak wkładałem wtyczkę to jakimś cudem się okazało ze w gnieździe tej wtyczki czyli w słupku jest o jeden pin mniej niż we wtyczce czyli są cztery (2 X głośniki, plus, masa no i w pionie 3 od tych cienkich kabelków - pewnie od sterowania funkcjami..) no i teraz się zastanawiam jakim cudem jeden pin zaginął w akcji... no i jak to teraz naprawić... rozbierał ktoś ten słupek od środka? da się tam jakoś sensownie dojść do tej wiązki i wtyczki bez rozbierania popowy auta? już myśle jak ten kabelek doprowadzić czy raczej obok wtyczki go jakoś połączyć, po podejrzewam że złamał się pin.. a w wiązce idzie 8 kabelków.. i problem jak go z powrotem zrobić w gnieździe w słupku... [br]Dopisany: 09 Styczeń 2012, 23:53_________________________________________________ma ktoś może jakiś skrypcik jak to rozebrać, albo z jakiejś etki schematy jak idzie ta wiązka kabli do słupka kierowcy?

lub które plastiki rozbabrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby dostać się do wtyczki, musisz ściągnąć pierwszą osłonę progu - jest tylko na spinkach metalowych - nie ma żadnych śrub. Musisz ją ciągnąć do góry. Jak już ściągniesz - to zaczną się schod :wink4:Niestety ta wtczka jest w mega ciulowym miejscu. Żeby ją wymontować musisz zwolnić blokadę (takie fioletowe "coś") która przesuwa sie w poziomie. tylko nie pamiętam teraz czy jest ona od stron kabiny czy od strony drzwi. Jak porozbierasz wszystko to będziesz wiedział co i jak. Skoro brakuje Ci pinu w gnieździe wtyczki - to obstawiam, że się wysunął. Będziesz musiał obadać w jakim jest stanie i ewentulanie odgiąć blokadę tego pinu lub przylutowac nowy pin i włożyć na swoje miejsce.[br]Dopisany: 10 Styczeń 2012, 16:24_________________________________________________Kolego w pierwszym poście tego tematu:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=111331.0

znajdziesz zdjęcie dotyczące rozbiórki tego plastiku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mega ciulowe miejsce do grzebania... dobrze to nazwałeś...[br]Dopisany: 10 Styczeń 2012, 17:05_________________________________________________a w ogóle może ktoś sprawdzić jaki jest numer tego gniazda/wtyczki w aso? może jak to rozbiorę to warto założyć nowe gniazdo... przełożyć kable, od razy bym nową gumę założył bo ma połamane 3 zatrzaski...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz się bawić w przekładanie pinów w gnieździe i wtyczce w takim zajedwabistym miejsu to powodzenia (wyciąganie pinów bez wyjmaków to istna masakra co nie znaczy, że się nie da). Wtyczki zostaw w spokoju. Możesz wymienic przecież sam peszel gumowy.

pozdr :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

guma to przy okazji bo w niej wszystko już jest ok, problem tkwi z tym gnieździe... bo wydaje mi się że powinno być 8 kabli (pinów) a jest 7, w wiązce od drzwi mam 8... no i stąd nie działający prawidłowo zamek no i brak podgrzewania lusterka..

ps. może ktoś się akurat grzebie z tą wtyczką i chce zajrzeć do gniazda i policzyć piny? czy jest 8? bo drzwi już przeanalizowałem dokładnie no i tylko zauważyłem że brakuje tego pinu no i tym tłumaczę sobie awarię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W różnych samochodach jest różna ilość kabelków w kostce - zależy kto co ma w drzwiach (fotochromy, pamięć itp. itd.). Najlepiej zrób tak jak Ci pisałem - czyli demontaż progu i obejrzenie tgo gniazda. Skoro masz 8 kabelków we wtyczce a 7 pinów w gnieździe (i dodatkowo cos Ci nie działa), to nie ma siły i jeden pin musiał się wysunąć/uszkodzić z gniazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mega ciulowe miejsce do grzebania... dobrze to nazwałeś...[br]Dopisany: 10 Styczeń 2012, 17:05_________________________________________________a w ogóle może ktoś sprawdzić jaki jest numer tego gniazda/wtyczki w aso? może jak to rozbiorę to warto założyć nowe gniazdo... przełożyć kable, od razy bym nową gumę założył bo ma połamane 3 zatrzaski...

Numer gniazda w słupku: 8e0972701, tylko po co wymieniać ciężko je zepsuć :mysli:

Wtyczka do tego gniazda: 8E0972702

Osłona gumowa: 8E0959845B , żeby wymienić osłonę gumową trzeba wyciągnąć wszystkie piny z wtyczki wiązki drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i zabrałem się za demontaż plastików, aby obejrzeć gniazdo od środka i zobaczyć co i jak.... no i moje podejrzenia się sprawdziły jeden pin złamany... kabelek wchodzi ale pinu jest połowa... szczerze to dostęp jest dobry jak już się te gniazdo wyjmie do środka auta,

dzięki za numerki wtyczek, hmm wydaje mi się że ją już przełożę na nową bo ta różowa zawleczka jest połamana i gniazdo słabo sie blokuje w słupku, (chyba coś już wcześniej ktoś tam grzebał, przynajmniej przy tej zawleczce..) więc dla spokoju kupię nową chyba że będzie problem z jej kupieniem, tak samo chcę 4 nowe założyć piny, aby mieć pewność że już jakiś czas to będzie trzymać.... a usterka powstała po tym jak w gumie się kabelki przecierały więc szarpałem za wiązkę w gumie no i pomagało na jakiś czas...aż wiązka została solidnie naprawiona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...