Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[INNE] Opel astra 2.0 dtl 99r. nie odpala- jakieś sugestie?


tatra-mario

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czytając forum wiem że jest tu dużo specjalistów- i właśnie pytanie do nich.

Kumpel ,,ściągnął,, Astrę 99r. Silnik diesel 2.0 dtl błędy jakie były dały się skasować op-com. Odpiąłem przewody od filtra paliwa i połączyłem przewody od pompy z przeźroczystymi przewodami połączone pompką ręczną do paliwa a przewody umieściłem w bańce z ropą-odpowietrzałem - próbowaliśmy odpalić lecz bez skutków. Popuściłem rurki od wtryskiwaczy i podczas kręcenia podawane jest paliwo na wtryskiwacze. Po podaniu plaka w rurkę od kolektora ssącego odpala ale tylko przez czas podawania plaka- później gaśnie. Przewód powrotny czy zasilający nie zawierają wcale pęcherzyków powietrza, bańka z ropą umieszczona 0,5m nad silnikiem. Błędy nie pojawiają się. Nie wiem czego się czepić. Może ktoś podpowie. Z góry dziękuje.

Screen z błędami poniżej.

opel_astra_dtl_vp44.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj na forum Opel Vectra Klub Polska - tam ten silnik chłopaki mają w jednym palcu...

Temat przerabiałem osobiście tylko że na 2.0 dth i skończyło się regeneracją pompy wtryskowej.

Wiem że to ból,ale te silniki mają to do siebie i po objawach u Ciebie raczej bym już na Twoim miejscu się rozglądał za dobrym pompiarzem a z tego co pamiętam to dobrze i szybko robią w Krotoszynie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedys astre z 2,0dth i niestety pompy słabe.

tak jak kolega wyzej oglądał bym się za pompiarzem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli mowa o pompach to nie one są słabe tylko ich sterowniki (to samo co w 2.5TDI audi) i to one padają...

:gwizdanie: - zanim zregenerujesz pompę to podpinaj wtyczki przy pompie i przeczyść i sprawdź piny czy łączą bo mojego ojca jeden mechanik chciał naciągnąć na to że zregenerował pompę a okazało się że tylko przeczyścił niełączącą kostkę - gdy chcieliśmy rachunek od firmy regenerującej nie był w stanie nam tego przedstawić :thumbdown:

...ople mają to do siebie że czasami nie łączą kable, kostki itp...w pierwszej kolejności to posprawdzaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówisz że jak popuściłeś rurki,to paliwo jest podawane?Znajomemu padła pompa przy wektrze,to też były odkręcane rurki i paliwko było podawane,ale było tak słabe ciśnienie że po zatkaniu palcem nie chciała tłoczyć ropy.Wcześniej nie było żadnych objawów,auto nie odpaliło po nocy.Tydzień temu mój znajomy z pracy też regenerował taką pompę,nie wiem gdzie ale kosztowało go 2200pln.Mogę się dowiedzieć jutro,jak chcesz to pisz na Pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za informacje - właśnie tez tak myślę ze to przez pompę- pewno do wymiany (naprawy) - tylko dziwi mnie ze błędy po wykasowaniu raz wcale się nie pokazują.Wtyczki sprawdzałem żadnych oznak korozji itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najczęściej sterownik pompy siada w tych sflaczałych silnikach

warto tez pozbyc sie kata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...