Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zatrzask klapy od subwoofera i cos brzeczy gdy sprzet gra


peju

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z domykaniem klapy od subwoofera i wzmacniacza:

2af61a8c363c8aced3f273c7ba72f50d19127.jpg

Juz na zdjeciu widac ze nie jest dobrze spasowana. Dosc ciezko sie zamyka i trzeba nia niestety trzasnac by zalapala.

Tak juz mam od momentu zakupu. Pomyslalem, auto ma swoje lata ma prawa tak byc i w zasadzie to pier**la.

Ale dopiero niedawno spostrzeglem co trzyma ow klape.

Mianowicie na zatrzasku wewnatrz jest jakas blaszka typu bardziej homemade niz cos oryginalnego:

79bd7e629129a8210a82e79498eab34117692.jpg

Czy to tam ma byc?

Co ciekawe, nie jest na nic przykrecona tylko wsunieta ale bez niej nic a nic nie trzyma mi zatrzask klapki.

Zrobilem tez zdjecie mechanizmu w klapce od srodka:

41030e4c1bcf2359b3c90e323115bda913991.jpg

Ale nie nic nie wskazuje na to by coś tu brakowało bądz bylo wyłamane.

Druga sprawa...

subwoofer zaczał mi brzeczec przy basach. Wpierw myslalem ze to ta klapka lata niedocisnieta ale docisniecie jej reka nic nie daje.

Juz myslalem ze mi sprzet zaczal nawalac ale jednak pomaga reczne docisniecie w miejscu czerwonej strzalki:

944502ca1513998d608a76da90d8743a17654.jpg

Ale mimo to, wyglada na solidnie przykrecony. Sprawdzilem dostepne tutaj sruby, trzymaja ok, ta na zielono zaznaczona jest chyba przekrecona bo moga nia krecic i krecic i nic sie nie dzieje.

Co wy na to? Trzeba bedzie bardziej rozebrac boczki bagaznika i sprawdzic reszte srub??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może klapki z dekompresji bagażnika Ci latają-wtedy wydaje sie ,jak gdyby coś pierdziało tam w środku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najczesciej brzeczy poprzeczka plastikowa przy szybie ( to ramie gdzie jest prowadzona roleta ) druga sprawa to bass reflex niestety jest tak skontrutowany, ze powietrze z sub'a dmucha w taka kratke ,ktora powoduje brzeczenie, jak Ci sie chce to mozesz zdemontowac sub'a i ta kratke zakleic, to jest kratka wentylujaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbierz boczek podłóż podkładki filcowe pod śruby pod subem i problem z głowy. Śruby od basów się poluzowują i przenosi się rezonans na nadwozie i boczek. Robiłem taki zabieg 2 tygodnie temu a teraz jak ręką odjął. :D Ps co do klapki to problem leży w dolnym mocowaniu nie górnym zamku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzieki

cenne wskazowki

.Pablo,

sprawdze dolne mocowanie klapki, ale powiedzcie mi, ta plytka metalowa normalnie ma byc? Macie cos takiego u siebie ??

EDIT:

Niestety pierdzi subwoofer... :facepalm:

To juz chyba do wymiany bedzie, nie?

A co do dolnego mocowania klapki to tam nie ma zadnego mechanizmu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzieki

EDIT:

Niestety pierdzi subwoofer... :facepalm:

To juz chyba do wymiany bedzie, nie?

A co do dolnego mocowania klapki to tam nie ma zadnego mechanizmu :/

Co do mechanizmu klapki to z dołu jest tylko zaczep podłoga opada i nie trzyma prawidłowo zamek na górze. Co do suba to pierdzi bo luźny jest miałem identyczny objaw po podłożeniu podkładek cisza nic nie pierdzi :D

---------- Post dopisany at 11:21 ---------- Poprzedni post napisany at 11:19 ----------

Ps płytki metalowej tam nie ma być ale patent <hahaha>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by rozwiazalo problem?

Wystarczy samam klapka:

AUDI A4 B6 B7 DEKIEL OSŁONA BOCZNA BAGAŻNIKA PRAWA (2421207240) - motoAllegro

czy caly boczek:

AUDI A4 B7 AVANT PRAWY BOCZEK BAGAZNIKA IGIEŁKA (2420838988) - motoAllegro

??

I jeszcze jedno.

Jak dopasowujecie kolorami odcienie poszczegolnych elementow? Patrze na te zdjecia i juz sam nie wiem czy to ten sam kolor/material co moj czy moze nieco inny. Raz jestem pewiem jaki mam a po chwili wychodzi ze to nie ten odcien. A moze nie ryzykowac takich zakupow tylko wymieniac po calosci - cale boczki wraz z podloga bagaznika ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem ten sam problem z boczkiem....poradziłem sobie podklejając gąbke do uszczelniania okien, w rowku podłogi.

nadmiar obciąłem nożykiem...nic nie widać a wreszcie klapa siedzi na swoim miejscu...

tak jak mówi @.Pablo. ...podłoga opada nieznacznie i zaczep nie sięga... tę blaszkę wywal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...