Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odpalanie przy minusowej temperaturze a świece żarowe


witjacrf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dzisiaj miałem samochód przez całą noc zostawiony na dworze, jeżeli chodzi o temperaturę było -5 max w nocy.

Dzisiaj o 9 wchodząc do mojej audio i odpalając ją było -0.5C. Tutaj pytanie: Czy świece żarowe nie powinny już normalnie grzać przed uruchomieniem? Tzn czy kontrolka z świec nie powinna się dłużej świecić niż pozostałe kontrolki na desce? Nagrałem filmik z odpalania dzisiejszego: Audi a4 b6 1.9 TDI 130km AVF - 0,5 - YouTube

No i tu pytanie czy wszystko jest ok? Czy też pogrzebać w świecach żarowych? Pytam bo mam również mercedesa sprintera CDTI z 2005 roku i tam w podobnej temperaturze świece żarowe się grzeją i kontrolka z świec dłużej świeci niż pozostałe kontrolki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie wszystko jest ok. U mnie jest podobnie przy takich temperaturach. Najlepiej sprawdź vagiem po nocy jakie masz wskazania z czujników temperatury, bo to one decydują jak długo będą grzały świece. świece grzeją jeszcze chwile po zgaśnięciu kontrolki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównuję np z tym filmikiem:

Tutaj ewidentnie kontrolka z świeczek dłużej się świeci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś czytałem że czas świecenia kontrolki nie ma za wiele wspólnego z czasem grzania świec....że najlepiej to sprawdzić przy włączonych światłach lub miernikiem...wyraźnie widać spadek napięcia przez kilka sekund od zimnego startu....

u mnie, chociaż mam temp ok 18st w garazu, kilka razy zauważyłem rozjaśnienie świateł w momencie gdy świece przestały grzać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...