Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z rozruchem po naładowaniu akumulatora


maciek711

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio miałem problem z rozruchem samochodu(A4 2.0 TDI 140KM 2006r) z powodu słabszego akumulatora( parę razy musiałem wspomóc się kablami). Wczoraj podłączyłem pod prostownik odpinając klemy + i - . Ładowałem do wczoraj 8 godzin dziś 10 . Po włożeniu akumaulatora zaczeły mrugać wszystkie diody dodatkowo powtarzający się sygnał błędu z tablicy rozdzielczej o rozruchu nie ma mowy . Co się stało ? :shock3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aku pewnie do wymiany, już ładowanie mu nie pomaga. Możesz jeszcze posprawdzać napięcie na nim i będziesz wiedział czy już nadszedł jego czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, możesz go niby ładować a on zwyczajnie prądu z prostownika już nie przyjmuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie jest wieczne :-P sprawdź napięcie na aku. Jak masz aku od nowości to raczej jego czas dobiegł końca. Ja też mam auto z 2006 roku i na jesień wymieniłem bo już pojemności nie trzymał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołacze się do tematu , czy doładowując akumulator przy pomocy prostownika trzeba koniecznie odłączyć go od instalacji samochodu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy np jaki masz prostownik, są takie że nie trzeba odłączać od instalacji.

no mam taki starej daty to pewnie bez odłączenia sie nie obędzie ,a po odołączeniu i podłączeniu akumulatora poza rozkodowanym radiem co może się jeszcze posypać ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, choć wiadomo, że różnie może być, ale to trzeba mieć już pecha. Ja jak wymieniałem teraz akumulator to nawet radia nie musiałem kodować, jedynie ustawić datę i godzinę na wyświetlaczu:wink: Przez chwilę na desce świeciła się jeszcze ikonka ESP, ale po przejechaniu kilkudziesięciu metrów zniknęła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...