Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Źle działające czujniki parkowania


kornel

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, prośba o poradę: mój brat posiada Audi A6 C5 Avant z czujnikami parkowania jedynie z tyłu. Do niedawna czujniki działały bez zarzutu, natomiast od ok. 1 miesiąca czujniki zaczynają piszczeć dopiero, gdy do przeszkody pozostaje jedynie ok 30 cm. Najpierw piszczą przerywanym sygnałem, a zaraz potem ciągłym. Nie jestem pewny czy są to ori czujniki, ale dodam, że po wbiciu wstecznego słychać 1 krótki dźwięk z głośniczka umieszczonego gdzieś z lewej strony bagażnika. Tam też jest centralka - umieszczona w schowku, z lewej strony.

Wszystkie tematy, które znalazłem dotyczą całkowicie niedziałających czujników. Te działają, ale włączają się zdecydowanie za późno. Spotkał się ktoś z Was z podobnym problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem czujnik wariuje bo kończy swój żywot

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś bardziej szczegółowo? Co "kończy swój żywot"? Same czujniki, centralka, a może okablowanie?

A może ktoś by miał jakieś inne pomysły? Niestety nie mam vaga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega pisał wcześniej , jeden z czujników kończy swój żywot. Dostała się do niego woda z solą i zaśniedział w środku i będzie działał od czasu do czasu . Vagiem możesz sprawdzić czujniki , a jak nie masz vaga , to przykładasz ucho do każdego z czujników i nasłuc**jesz . Sprawne czujniki wydają cykający dźwięk .

Po wbiciu wstecznego jeden krótki dźwięk z głośnika oznacza ze działają , a jak będzie dłuższy dźwięk to nie działają i wtedy nasłuc**jesz który czujnik nie cyka .

Miłej zabawy , ja to przechodziłem już ze dwa razy z czujnikami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety - nie jest to ten problem. Sprawdziłem wszystkie czujniki - wszystkie cykają, a po przyłożeniu do każdego z nich osobno ręki, odzywa się sygnał z głośniczka.

Dodam, że po wbiciu wstecznego odzywa się jeden krótki sygnał, a więc to też potwierdza, że same czujniki są ok.

Podsumowując: wszystkie czujniki działają i wykrywają przeszkodę, ale ze zbyt małej odległości - ok 30 cm. Nie ma przypadkiem możliwości, że gdzieś się ustawia czułość czujników? Może coś się rozjechało w kompie? :eusathink:

---------- Post dopisany 03-04-2013 at 15:23 ---------- Poprzedni post napisany 01-04-2013 at 10:56 ----------

Może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł? :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę tylko tyle pomóc .

Kodowanie sterowników w Audi A4 (B5 - 1995-2001) page 2

Kodowanie sterownika "Pomoc w parkowaniu"

Wybierz moduł 76

Kodowanie sterownika - funkcja 07

Przykład numeru kodu : 11103

?xxxx - niedostępne

x?xxx - rodzaj skrzyni biegów

0 - Skrzynia manualna

1 - Skrzynia automatyczna

xx?xx - potwierdzenie funkcji

0 - nieaktywne

1 - aktywne (standard)

xxx?x - rodzaj karoserii

0 - sedan

1 - avant

xxxx? - model auta

3 - Audi A3

4 - Audi A4

6 - Audi A6

8 - Audi A8

Adaptacja sterownika

Wybierz moduł 76

Adaptacja sterownika - Funkcja 10

->Kanał 01 - Głośność sygnału ostrzegania

Wartości do ustawiania głośności są pomiędzy 2 i 7. Podczas wprowadzania nowej można testować sygnał wrzucając bieg wsteczny.

->Kanał 02 - Wysokość dźwięku sygnału ostrzegania

Wartość wysokości dźwięku wybiera się pomiędzy 0 i 4 (0,5 - 2 kHz). Testowanie jak wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...