Skocz do zawartości
IGNOROWANY

W korku rośnie temperatura i przestaje chłodzić klima


marajan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem jak w temacie. W upalny dzień jak dziś 32st. jeżdząc w trybie miejskim temperatura potrafi wzrosnąć ponad 90st. Dodatkowo za każdy9m razem gdy staje przestaje chłodzić klima. Wieje tylko "letnie" powietrze. Vag nic nie pokazuje, wiatraki są dwa elektryczne, ten od klimy sie niby włącza ale wygląda na to, że za słabo sobie radzi z przewiewaniem chłodnic... Czy oba wiatraki mają dwa biegi? jak sprawdzić ich poprawność załączania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie Ty masz konkretnie auto i z jakim motorem?

Nikt tu nie jest jasnowidzem i nie wróży ze szklanej kuli, podstawa podczas pisania zapytania , to napisać jakiego sprzętu usterka dotyczy :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z benzynami za bardzo nie miałem do czynienia , ale jeżeli masz dwa wentylatory elektryczne , to raczej powinny działać razem :naughty:

W B6 mają one już bezstopniową regulację mocy ( zmiana wypełnienia fali PWM ) .

Zacznij od sprawdzenia silnika tego co się nie obraca, a także sprawdź drożność chłodnicy pod względem możliwości swobodnego przepływy przez nią powietrza.

Jak jest zabita jakimiś zanieczyszczeniami, to pomaga przepłukanie wodą pod ciśnieniem wodociągowym w przeciwnym kierunku niż przepływa przez nią powietrze.

Broń boże nie karcherem, bo z chłodnicy zostanie frędzel :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie oba wiatraki włączają się jednocześnie, a ich prędkość regulowana jest przez moduł płynnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany! Ktoś dlubal kiedyś przy module i przylutowal odwrotnie kable co skutkowało że jeden wentylator kręcił się nie w ta stronę co trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...