Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] wymiana pompy


MARCIN607

Rekomendowane odpowiedzi

Witam All

jak w temacie muszę wymienić pompkę bo już nie daje rady. czy ktoś już demontował pompę w takiej sztuce?? mam 1.9 tdi 110 kucy rok 96 sedan.

pozdro M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wymiany będziesz potrzebował kanał, komplet kluczy w tym imbusowych, dwa nowe pierścienie uszczelniające 16x22, opaska zaciskowa lub opaska ze śrubą, nowy olej. Najpierw wypuść stary olej procedura tak jak przy wymianie. Ponadto odkręcasz śrube drążoną z przewodu ciśnieniowego to jest ten co idzie do magla oraz zdejmujesz przewód ssący ten który idzie od zbiorniczka do pompy. Nastepnie kluczem w rozmiarze 15 musisz zlikwidować napięcie paska alternatora i ściągnij pasek z koła alternatora oraz pompy wspomagania. Aby odkręcić bez problemu koło pasowe należało by odkręciić wentylator ja tego nie robiłem ponieważ na koło pasowe założyłem stary pasek i druga osoba przytrzymała mi je przy pomocy paska. Trzy śruby z koła odkręciłem przy pomocy imbusa skróconego do długości ok 3-4 cm na który miałem założony kluczyk oczkowy z tego co pamietam w rozmiarze 6. Jak odkręcisz koło zdejmujesz z pompy którą nastepnie odkrecasz kluczami imbusowymi. Ja jako przedłużki uzywałem rurki miedzianej która ułatwiała odkręcenie mi śrub. Po odkręceniu śrub mocujacych pompe wyjmujesz bez problemu. Przed zamontowaniem nowej zdejmij zaślepki i zalej całą pompę nowym olejem chodzi o to aby nie chodziła na sucho i jest to wazna czynność po zalaniu możesz już po zakładać przewody. Skręcanie w odwrotnej kolejności a śruby mocujace koło pasowe pompy przykręć na kleju do połączeń rozłącznych. Dokręcasz śrube drążoną która powinna być dokręcona siłą 50 N.m i wlewasz do wyczyszczonego zbiorniczka nowy olej oraz odpowietrzasz układ procedura tak jak przy wymianie oleju. Ja przy wypompowaniu starego oleju i odpowietrzaniu układu po zalaniu nowym płynem podnosiłem przód auta do góry co ułatwiało mi kręcenie kierownicą. Powodzenia. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o bracie to mi wygląda na Mission impossible 4 :-) ale spróbuję!! już ogion ma dla mnie pompkę czyli powoli zaczyna się układać. dzieki za szczsegółowy opis przyda się :notworthy:

jak mi się uda to się pochwalę :-)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proste jak pierd......e

wydrukuj sobie to co napisał Kolega Rikardo i zrób po kolei tak jak trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...