Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Automatyczna skrzynia w b6 - ogólne informacje


padre24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mój ojciec w tym miesiącu sprowdził z usa A4 1,8T 03r z 6 stopniową skrzynią dsg. W usa był wymieniony olej w silniku natomiast w tej chwili zastanawiam sie nad skrzynią biegów. Co ile kilometrów sie wymienia olej czy tylko sie dolewa? W jaki sposób sprawdzić poziom oleju w skrzyni? Czy isnieje tradycyjny bagnet oleju do sprawdzania poziomu? Oraz prośba do bardziej doświadczonych użytkowników automatów o wskazówki w jaki sposób obchodzić sie z tym typem skrzynią aby nie mieć potem kosztownych problemów. THX! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mój ojciec w tym miesiącu sprowdził z usa A4 1,8T 03r z 6 stopniową skrzynią dsg. W usa był wymieniony olej w silniku natomiast w tej chwili zastanawiam sie nad skrzynią biegów. Co ile kilometrów sie wymienia olej czy tylko sie dolewa? W jaki sposób sprawdzić poziom oleju w skrzyni? Czy isnieje tradycyjny bagnet oleju do sprawdzania poziomu? Oraz prośba do bardziej doświadczonych użytkowników automatów o wskazówki w jaki sposób obchodzić sie z tym typem skrzynią aby nie mieć potem kosztownych problemów. THX! :)

napewno nie masz skrzyni dsg

tylko jak juz to multitronic chyba ze masz Quattro to masz tiptronic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki zgada sie to jest multitronik. sprawdzilem po kodach.[br]Dopisany: 29 Listopad 2008, 09:47_________________________________________________dodam ze autko ma ok 32k mil tj. 52k km. przebiegu. Jeździło głównie po N.Y. dlatego taki mały przebieg. Myslicie ze za 8k km. zmieniać olej? Jaki jest na obecny dzień takiej przyjemności?[br]Dopisany: 29 Listopad 2008, 10:12_________________________________________________zjadłem koszt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniaj, olej MUSISZ zmienić co 60k km. Inaczej powolni (lub całkiem szybko) zarzniesz skrzynie. W przypadku multi wymiana oleju jest sprawa kluczowa. Dopilnuj żeby Ci wymienili tez na właściwy rodzaj. Do tej skrzyni pasuje tylko jeden ATE :szukaj: na forum, aktualnie nie pamiętam typu.

Koszt w aso to jakieś 850 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniaj, olej MUSISZ zmienić co 60k km. Inaczej powolni (lub całkiem szybko) zarzniesz skrzynie. W przypadku multi wymiana oleju jest sprawa kluczowa. Dopilnuj żeby Ci wymienili tez na właściwy rodzaj. Do tej skrzyni pasuje tylko jeden ATE :szukaj: na forum, aktualnie nie pamiętam typu.

Koszt w aso to jakieś 850 pln.

zgadzam sie z Diego ze podstawa to wymiana tymbardziej ze maly przebieg robiony pewnie ciagle w miescie.Co do cen w aso wv za wymiane licza 600 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://bitnet.ro/vw/vindecoder/

Po wpisaniu vina i wybraniu silnika + skrzyni, pojawią Ci się wszystkie zalecenia. Polecam

Ja wymieniłem 1 raz olej przy 120.000km, skrzynia chodzi wzorowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...