Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Zamarzająca szyba przednia


bisiu66

Rekomendowane odpowiedzi

Wilgoć w aucie. Sprawdź filtr przeciwpyłkowy, u mnie po jego wymianie parowanie szyby od wewnątrz ustało jak ręką odjął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze jest wywietrzyć sobie samochód od czasu do czasu (po jeździe pootwierać drzwi i poczekać chwile żeby przewiało). Problemem może być jakiś przeciek do wew. wody (linka od maski, dziura pod komputerem itp.) lub przy nagrzewnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałeś go sam czy ktoś Ci to robił? Pytam bo dość popularne jest u niektórych "mechaników" zostawianie starego i kasowanie za nowy. Najlepiej sprawdź wyciągając go w jakim jest stanie. Robi się to w 30 sekund. Jak jest ok to szukaj innego źródła wilgoci w samochodzie, mogą to być faktycznie dywaniki albo np wadliwe uszczelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze na klimie śmigasz? i masz ją do tego zawilgoconą :gwizdanie: i po zgaszeniu auta z nawiewów leci wilgotne powietrze i juz masz odpowiedz. Osadza sie na szybie i przez noc w środku masz więcej szronu w środku niz na zewnątrz :decayed:

Ale pierwszorzędnie sprawdziłbym filtr kabinowy on jest najczęstszą przyczyna parowania szyb a co za tym idzie zamarzania ich w zimie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze na klimie śmigasz?

kompresorek klimy nie załącza sie poniżej 4 stopni :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... a tego to nie wiedziałem :mysli: czyli klimy sobie nie włacze jak jest zimno?? Ja teraz śmigam bez gazu w obiegu i znajomy mi powiedział ze mam nabić gaz bo sprężarka sie sepsuje jak bedzie chodzić na sucho?? to gdzie tu jest prawda? :mysli: Myślałem ze wszystko jest na jednym pasku w B6 i spręzarka chodzi non topa. Jak to w koncu jest??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... a tego to nie wiedziałem :mysli: czyli klimy sobie nie włacze jak jest zimno?? Ja teraz śmigam bez gazu w obiegu i znajomy mi powiedział ze mam nabić gaz bo sprężarka sie sepsuje jak bedzie chodzić na sucho?? to gdzie tu jest prawda? :mysli: Myślałem ze wszystko jest na jednym pasku w B6 i spręzarka chodzi non topa. Jak to w koncu jest??

w A4 do 99 roku , ponizej 4 stopni sprezarka się odłącza :decayed:

Kolega który założył temat ma 98 rok :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w B6 i B7 jest tak jak napisałem? A jest jakieś ryzyko jazdy bez gazu w klimie?? Moze sie coś zepsuc?? Hmm... moze załoze nowy temat w dziale klimatyzacja :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w B6 i B7 jest tak jak napisałem? A jest jakieś ryzyko jazdy bez gazu w klimie?? Moze sie coś zepsuc?? Hmm... moze załoze nowy temat w dziale klimatyzacja :mysli:

załóż :naughty: ale wczesniej poczytaj FAQ działu Klimatyzacja :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że może się tak dziać po wymianie przedniej szyby? np jak by była nieszczelnie założona czy coś...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam źle dolegającą listwę podszybia do szyby co owocuje dostawaniem się wody do filtra przeciwpyłkowego. U mnie tak było. Proponuje wyjąć filtr, wysuszyć oraz posmarować bezbarwnym sylikonem na całej długości tą listwę (na łączeniu z szybą) bądź wymienić listwę na nową. U mnie pomogło :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Również mam problem z zamarzaniem szyby przedniej, wyczytałem w ostatnim poście że mogą być zatkane przewody pod przednią szybą i zastanowiło mnie to ponieważ, 2 tygodnie temu wymieniałem przednią szybą . Może parowanie jest z tym związane? Jak sprawdzić te przewody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...