Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Sonda lambda


norek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam sprawa wygląda tak, jak kupiłem auto to się okazało że była padnięta sonda. Jak to zwykle bywa pierwsze co to opcja szukaj na stronie www.allegro.pl, i znalazłem, a przy okazji dałem się nabrać na zakup uniwersalnej sondy boscha 4 przewodowej. Przy okazji wymiany rozrządu podpiełem auto pod kompa i jak się okazało owa kupiona na allegro za 80 złociszy sonda nie rysowała sinusoid (wykres wyglądał tak: pojawiał się sygnał i nagle wychodził poza zakres. Przez chwile nic się nie działo i nagle jak gron z nieba powracał sygnal i znowu chwila przerwy i tak w kółko). Teraz do obecnej chwili mam zamontowaną tą sondę. Wydaje mi się że moja A4 jest bardzo przymulona i jutro mam zamiar wypierdykać tą sądę i kópić taka jak powinna być. W związku z tym proszę was o podanie całego numeru sondy jaka powinna być i moc grzałki. Jestem tylko ciekaw czy po zamontowaniu taej właściwej sądy poczuje różnice w mojej A4. Z góry dzięki za wszelkie info. Pozdrawiam

proszę uzupełnij profil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dzięki za info, ale dzisiaj pojechałem ze starą sondą glow do sklepu i sprawdzałem po oznaczeniach z tej sondy czy to była właśćiwa sondado mojego auta i jak się okazało to była właściwa a numery na niej są inne niż te które ty podałeś( nr Audi: 058906265, nr Bosch: 0258006014/015) Nowa sonda w tym sklepie w którym pytałem kosztuje 310 zł. Tak ięć nie wiem co jest z tymi numerami które ty podałeś być może są to nowe numery boscha które obecnie podaje bosch na sondach do tego typu silnika. Koleś mówił że te bosch co kilka lat zmienia numery bąź zastępuje te stare nowymi. Pozdrawiam

Proszę o poprawę pisowni!! Pisze się:

SONDY, SONDę, SONDĄ

HACK

Dzięki za wskazanie błędów. Pozdrawiam[br]Dopisany: 23 Maj 2007, 17:41 _________________________________________________Witam, dzisiaj nadeszła chwila na montaż orginalnej sondy boscha ( nr sondy: 0258003740-760)w mojej A4 1.8T. Po jeździe próbnej nie zauważyłem jakiś zmian w porównaniu do starej nieorginalnej sondy jak pisali na forum inni posiadacze A4 którzy podobnie jak ja zmienili wcześniej używane sondy uniwersalne na orginalne i pisali o jakiś zmianach na lepsze. Być może że w moim przypadku jest tak, że odczuwam już niedosyt mocy i momentu w mojej A4 i to dlatego ciągle wydaje mi się że jest jakaś mółowata. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam gdzie mogę kupić najtaniej oryginalną sonde i przepływke do Audi 1.8T sonda 256006014/15 ostatnio zamówiłem sonde i miała być oryginalna otwieram paczke a tu lipa jakiś zamiennik bosch i oddałem mam problem z wolnymi obrotami to znaczy jak zimny trzyma 900 jak się zagrzeje po przegazowaniu spada na 600 i po chwili stabilizują sie na 900 co to może być w cale nie odczuwam ssania ale to chyba normalne przy 1.8T AEB myślicie że wymiana tych części pomoże? prosze o pomoc [br]Dopisany: 04 Luty 2009, 23:56_________________________________________________

Witam gdzie mogę kupić najtaniej oryginalną sonde i przepływke do Audi 1.8T sonda 256006014/15 ostatnio zamówiłem sonde i miała być oryginalna otwieram paczke a tu lipa jakiś zamiennik bosch i oddałem mam problem z wolnymi obrotami to znaczy jak zimny trzyma 900 jak się zagrzeje po przegazowaniu spada na 600 i po chwili stabilizują sie na 900 co to może być w cale nie odczuwam ssania ale to chyba normalne przy 1.8T AEB myślicie że wymiana tych części pomoże? prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpinam się pod temat.

właśnie dzisiaj wymieniłem dwie sondy, i mam pytanie. Sondy które kupiłem były cztero omowe (chyba tak się to nazywa :gwizdanie:) a założone wcześniej były podobno 12 omowe. Wie ktos może jakie powinny być, czy nie ma to większego znaczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wy myślicie, że kto robi oryginalne sondy do AEB?

Oczywiście bosch. :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem na tym właśnie etapie i także dałem się nabrać na sondę z końcówką AG. Nie pasuje do naszego AEB z 95r Do naszego silnika jest tylko jak już jeden z kolegów wspominał :

Sonda lambda PLANARNA o numerach Bosch 0258006014 lub Audi 058906265 bez końcówki.

Oryginalna kosztuje od 427zł do około 600zł.

Pozdrawiam

Ps. Co do sond 4 omowych czy 12 omowych To są sondy 12W oraz 25W(taka jest właśnie AG)

Nie może być inna gdyż ECU wyrzuca dwa błędy związane z podgrzewaniem sondy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...