Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Glośnik niskotonowy do A4 z zestawem Nokii


moro99

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka

Poszukuje jakiegos podstawowego glosnika niskotonowego (tuby czy jakiegos pudla) coby mi basik lepiej gral od fabryki.

Jestem laikiem i nie wiem czego szukac. Na alledrogo jest pelno tego typu zabawek ale co wybrac ?

Jak ta nowa zabawke wpiac do istniejacej zabudowy?

Czy taki dolozony glosnik bedzie wspomagac ori sub czy ori bedzie wylaczony a jego miejsce przejmie dodatkowy (czy to kwestia podlaczenia)

Poprosilbym was o jakis podstawowy zestaw (z tego co zgaduje to bedzie pewnie wzmacniacz + glosnik).

Nie jestem audiofilem wiec jakosc nie musibyc superhiper zajebuchowyjebongo - ma poprostu przyzwoicie grac.

Radyjko ktore mam w aucie to Pioneer DEH 2900

Cena - szczerze to chcialbym sie zmiescic w 500 pln - realne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz orginalny woofer nokian?? bo jesli tak i chcesz poprostu skorzystac z tej zabudowy i wymienic glosnik to bylo to omawiane nie raz na forum i nie ma to najmniejszego sensu a jesli on jest to zadbaj tylko zeby boczek ktory przylega do glosnika mial do niego dystans a zobaczysz ze akustyka sie znacznie poprawi , oczywiscie nie mozesz liczyc na cuda ale bedzie duzo lepiej. a jesli chodzi o calkowicie odrebny glosnik ze wzmacniaczem o poszukal bym jakiegos nie dluzego magnata w orginalnej zabudowie do tego nie wielki wzmak 2kanalowy i bedzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcie dodac skrzynie z glosnikiem do bagaznika

co mozecie powiedziec o firmie Magnat / MAC - bo to chyba to samo ?

Cenowo mieszcze sie w widelkach.

Dodatkowo zauwazylem ze chcialbym skrzynie zamknieta - tak ze caly glosnik jest w skrzyni - wiecie jak to jest - nie wozi rzne rzeczy a niechialbym znalezc np srubokreta lub marchewki wbitej w glosnik :) (nie mam bajzlu w bagazniku - poprostu analizuje wszystkie za i przeciw :P)

powiem ze cos takiego mi wpadlo w oko

http://allegro.pl/item972393918_mac_audio_st_112_skrzynia_1000w_sklep_w_wa.html

i

http://allegro.pl/item984958178_mac_audio_mpx_2000_moc_500_watt_fa_vat_pl_gw.html

padaka czy ujdzie ?

jeden z kolegow z forum zaproponowal mi cos takiego

Axton cab256 (10calowy głośnik w ok 28L bass-reflex)

Alpine 3547 (stara dobra seria)

Zestaw kabli Dietz (10mm2 zasilanie, komplet do podłączenia wzmacniacza)

mozna o jakies opinie prosic ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moro99, daruj sobie te MAC itp....

Alpine 3547 fajna stara dobra seria, ale ma 90 W tylko... A to naprawdę malutko....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego oczekujesz od zestawu?

Uzupełnienia dolnego pasma?

Czy masażu pleców?

A może chcesz, aby ładnie grało a czasami mocniej walnęło?

Jakiej muzyki szukasz?

Masz już okablowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce zeby zestaw uzupelnil mi bas.

jak teraz slucham audio z tloczonych plyt cd jest dobrze (nie idealnie ale calkiem dobrze) radio i mp3 to juz porazka.

Nie chce masazu plecow

A może chcesz, aby ładnie grało a czasami mocniej walnęło?

Dobry opis - moze cos takiego

Jakiej muzyki szukasz?

W drodze glownie Jazz (plyty) lub radio

Masz już okablowanie?

Jedyne co mam to ori zestaw Nokii (7 glosnikow) bez dodatkowego okablowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kosztów:

- okablowanie około 100-150 zł (6 metrów kabla zasilającego około 20mm2, kable sygnałowe, bezpiecznik, oprawa bezpiecznika, konektory)

- wzmacniacz hmm używki proponuję stare serie alpine, philipsów, axtonów, sony (mowa o seriach XM) około 150-300 zł będzie trzeba dać ;-)

- subwoofer myślę, że jakaś mała a konkretna 10" w skrzyni zamkniętej powinna dać radę pod Twoją muzykę!

Skrzynka ma być gotowa? Czy zrobisz sobie sam??

Żeby zamknąć się w budżecie 500 zł trzeba będzie naprawdę się naszukać ;-)

Ale spokojnie... Coś wymyślimy!

Zobaczę co dam radę załatwić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycja co do 3547 i axtona cab256 padła ode mnie.

moro99 rozmawiając ze mną ustawił budżet na 400zł. W tej kwocie chciał zmieścić wzmacniacz, subwoofer (głośnik + paczka), przewody i akcesoria instalacyjne, co jest ciekawym wyzwaniem, jeśli nie szukamy tylko burczybasa.

3547 tak jak pisze kolega AudioBas ma 90rmsu w mostku, ale lepsze 90w ze starej alpinki niż 200 z nowego magnata, mac audio czy innego pierdzinga, co oczywiście dla ludzi, którzy troszkę ugryźli branży jest oczywiste.

W tym konkretnym zestawieniu 90w z alpinki w tandemie z axtonem jest całkowicie wystarczające. Axton przyjmuje w okolicach 150w rms. I dopiero po spięciu i wrzuceniu do auta widać, że papierowymi danymi można się podetrzeć.

Teraz widzę, że budżet zwiększył się do 500zł, oraz pojawiły się jakieś preferowane style muzyczne.

Sam lubię jazzik i w tych klimatach świetnie sprawdza się 8, maks 10" w zamkniętej.

Zastanowiłbym się nad sprawdzonym IT 8" lub AS HX 8" Graja w pojemnościach nie przekraczających 10L i nie są zbyt wymagające mocowo. Myślę że awaryjna stówka extra się znajdzie, by to wszystko miało ręce i nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno przy skrzyniach zamknietych "traci" sie moc glosnikow :\ ("bass reflex")? - przypominam ze o CA wiem tyle - jak wlaczyc radio

co do budowy zamknieta pewnie bym sklecil :) - ale moze jednak chcialbym cos gotowego ?

co do muzyki tu masz jakies 2 kawalki ktore mam w jakiejs kolekcji moze z tym "jazz'em" to troche za oglonie - bardziej specyficznie Uptempo Smooth Jazz

I Maniaci Dei Dischi - Our House

Salome De Bahia - Taj Mahal (+lyrics)

I generalnie taka muzyjka u mnie leci :)

I spalanie sie zmniejsza i poziom mojej frustracji na innych - same plusy (i nawet nie mam spotkan z miasiakami :P)

Co do budzetu moze jakas stowke jeszcze znajde - ale sami wiecie jak to jest sa rozne wydatki a z drugiej strony czlowiek nie chce zeby kaska poszla w bloto na zasadzie - dzizas co za *(&)^*%%&*& moglem dolozyc 100wke czy 2 i miec "wypas"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje ci osłuchania się i forumowe gadule nie ułatwią ci roboty. Z prostej przyczyny:

"...gust jest jak h.., każdy ma swój"

Od czegoś musisz zacząć, ale na pewno nie od doszukiwaniu się smaczków brzmieniowych, bo w przypadku b5 sporą część budżetu pochłonie przygotowanie drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście rysiuu masz w zupełności rację ;-)

Miło mi, że jest tu ktoś na forum co proponuje coś lepszego niż firsty peilingi i inne dziadostwo!

moro99 rozmawiając ze mną ustawił budżet na 400zł. W tej kwocie chciał zmieścić wzmacniacz, subwoofer (głośnik + paczka), przewody i akcesoria instalacyjne, co jest ciekawym wyzwaniem, jeśli nie szukamy tylko burczybasa.

W zupełności się z Tobą zgadzam, co już wyżej napisałem ;-)

3547 tak jak pisze kolega AudioBas ma 90rmsu w mostku, ale lepsze 90w ze starej alpinki niż 200 z nowego magnata, mac audio czy innego pierdzinga, co oczywiście dla ludzi, którzy troszkę ugryźli branży jest oczywiste.

Dlatego nie skreśliłem go, tylko napisałem, że moze być troszeczkę za mało. ;-)

Zastanowiłbym się nad sprawdzonym IT 8" lub AS HX 8"

Naprawdę super przetworniki, ale czy nie będzie małego niedosytu w kombiaku?

Nie wiem jak w audi (dopiero zagłebiam się w ten model), ale w innych kombiakach taka mała 8" może tylko uzupełnić pasmo.

Nie mówię tutaj, żeby w aucie czuć masaż pleców, ale osobiście lubię subiki, które super uzupełniają pasmo, ale również niekiedy pokażą pazurki ;-)

Tak wiem rysiuu, że za 400 czy 500 zł będzie to mega kosmiczne do wykonania, ale może się coś uda upolować z okazji.

Albo zwiększyć budżet o te parę stówek...

Graja w pojemnościach nie przekraczających 10L

No tutaj AudioSystem tak, ale Intertechnik potrzebuje sprawdzone 15 litrów ;-)

podobno przy skrzyniach zamknietych "traci" sie moc glosnikow :\ ("bass reflex")? - przypominam ze o CA wiem tyle - jak wlaczyc radio

Każda skrzynka ma swoje plusy i minusy!

Moim zdaniem BR przy Twojej muzyce może być problematyczne. Będzie się trzeba pobawić strojeniem, żeby subik się nie gubił.

REASUMUJĄC!

Jeżeli fabryczne nagłośnienie spełnia Twoje oczekiwania, a chcesz jedynie uzupełnić dolne pasmo, nie ma co cudować bierz w ciemno alpinke + axtona, do tego dobre kabelki i będziesz zadowolony.

Jeżeli jednak chciałbyś oprócz uzupełnienia pasma od czasu do czasu wykrzesać coś wiecej z suba, to trzeba dorzucić coś więcej do budżetu!

Najlepiej byłoby jakbyś przygotował sobie instalacje (poprowadził okablowanie) i udał się na jakiś spot, zlot lub coś podobnego w celu odsłuchania różnych subów oraz wzmacniaczy ;-)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

No i chyba zaczne od poprowadzenia kabelkow tak jak mowicie :)

A powiedzcie jeszcze

Pozbieram kaski i zamiast na hura robic, kupie cos lepszego - bedzie na pozne lato ale zawsze to cos :)

Jakich firm szukac podzespolow ?

JBL? Alpine? Clarion ?

::teoretycznie::

mamy budzecik 1000 pln - czego szukac , od czego zaczac, ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moro99 a jakie dziewczyny polecasz?

Blondynki, brunetki???

Ja proponuję najpierw je zobaczyć ;-)

Tak samo jest ze sprzętem car audio. Jeden będzie się zachwycał czymś, a na drugim nie zrobi to wrażenia.

Na pewno odradzam wynalazki z napisem 10000W (first, peiling, i inne shity!)

A przód chcesz zostawić taki jak jest fabrycznie?

Bo ja bym zaczął od przodu, bo tak trochę od d*py strony zabieramy się za to ;-)

No chyba, że w zupełności Ci to wystarcza ;-)

Zacznij od zakupu okablowania!

Kup kabelek 20-25 mm2 będzie przyszłościowy.

Nie zapominając o oprawie bezpiecznika i bezpieczniku blisko akumulatora.

Do tego dobre kabelki sygnałowe (dobre nie znaczy drogie), osobiście jeżeli nie zależy Ci na wyglądzie polecam Phonocar'a podwójnie ekranowany, tani a naprawdę sprawdzony:

f3a62b4060e852cf69e7283798f6c98f.jpg

Ewentualnie troszeczkę droższe, a ładniej wykonane Sinuslive CA50:

6f77591662b12d74851e454d80e12883.jpg

Do tego konektory, jakiś peszelek (oplot nylonowy), parę termokurczy.

Całą instalację połóż zgodnie z "biblią Car Audio" i z takim zestawem udaj się na jakiś spot, zlot, lub inne miejsce gdzie będziesz mógł podłączyć sobie zestaw do odsłuchu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AudioBas czyli K@mil z SCA?

8ka trzęsienia nie zrobi, ale do jazu, bluesa będzie jej w sam raz (cały czas mówimy o Avancie)

Fakt IT potrzebuje troszkę więcej niż AS, ale

moro99

Nie, że się czepiam, ale coś szybko ci się zwiększył budżet.

Klepiemy posty tylko po to, by pobudzić Twoją fantazję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budzet na teraz jest taki jaki jest

A zwiekszenie odlozy zakup o ok 4 miesiace (mniej wiecej tyle bede zbieral te dodatkowe 500 pln) - ja biedny student :P

Co do tego ze sie budzet zwiekszyl i ty i kolega mowicie ze te 500 pln to za malo na cos co bedzie grac w miare. W sumie jestem za biedy zeby kupowac marny sprzet - tak jak w tym przyslowiu ze biednego nie stac na oszczedzanie.

Zapytalem bo chcialbym aby ktos mnie chociaz ciut pokierowal w dobra strone a nie w strone "buczybasow"

Nie powiem chcialem kupic "na hura" - ale gdy emocje opadly i przemyslalem co mi napisaliscie wole sie wstrzymac i kupic cos co ewentualnie zabiore do nowego auta - kiedys

Kumpel w acordzie ma cos zalozone (musze zapytac co to) ale plecki masuje ladnie i gra soczyscie - a glosnosc ustawiena w radiu ma na "1" - przy 9 czuc juz na plecach i wlosach ze cos gra :P - ja takiego efektu nie szukam - ma poprostu ladnie grac.

Kupie kabelki zrobie instalacje - i przejade sie do jakiegos magika zeby podlaczyc buczybas i jakis bardziejszy sprzet.

Po czym bede decydowac co mi potrzeba[br]Dopisany: 05 Kwiecień 2010, 21:34_________________________________________________

Kup kabelek 20-25 mm2 będzie przyszłościowy.

Tak sobie czytam i czy potrzeba 25mm2 ? w moim przypadku nie wystarczy 10mm2 ?

opieram sie na http://www.strefacaraudio.pl/forum/topics5/kable-kable-kable-vt1690.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AudioBas czyli K@mil z SCA?

;-) No ba.... Moje kultowe fotki mnie zdradziły ;D

Nick K@mil był zajęty ;-)

moro99

Nie, że się czepiam, ale coś szybko ci się zwiększył budżet.

Klepiemy posty tylko po to, by pobudzić Twoją fantazję?

Hmmm dobra sugestia, ale nie skreślajmy od razu chłopaka, może chce mieć coś lepszego ;-)

Tak sobie czytam i czy potrzeba 25mm2 ? w moim przypadku nie wystarczy 10mm2 ?

W miarę jedzenia apetyt rośnie.

Różnica nie jest duża w cenie, a później dwa razy robić to samo to trochę lipa ;-)

16 mm2 też może być pod jeden mały piecyk, ale znając życie na nim się nie skończy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mam jeszcze pytanko

jak dobiera sie wzmacniacz do glosnika basowego ?

powiedzmy z glosnik ma 20W RMS

to wzmak powinienmiec wiecej iz 200W RMS czy mniej czy niewazane ?

Pomijam marke chodzi o sama teorie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mam jeszcze pytanko

jak dobiera sie wzmacniacz do glosnika basowego ?

powiedzmy z glosnik ma 20W RMS

to wzmak powinienmiec wiecej iz 200W RMS czy mniej czy niewazane ?

Pomijam marke chodzi o sama teorie

Rozumiem, że literówka z tym głośnikiem 20W (miało być 200?)

Z tymi mocami to jest różnie.. Są waty i waty!

Powiem szczerze, że 50 W starej serii kultowych alpinek zagra lepiej niż 200 W jakiegoś magnata czy tam 100000W Firsta.

Jeżeli potrafisz używać sprzęt z głową (mianowicie wiesz kiedy głośniki mają dość) to możesz mieć głośniki 50W a wzmacniacz 500W... Oczywiście mija się to z celem po co taki wzmacniacz jak wykorzystamy jego 1/10 mocy ;-)

Nie ma jednej zasady 50W głośnik 50W wzmacniacz...

Osobiście lubię, żeby wzmacniacz był ciut mocniejszy od głośników zawsze to zapas mocy pozostaje ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalu jestem zdecydowany na wzmacniacz JBL GTO 2060 - za rozsadne pieniazki mozna juz miec

Zastanawiaja mnie jeszcze 2 rzeczy co do wzmacniaczy

Ktory lepszy GTO 2060 czy GTO 4000 (pomijam ze jeden ma 2 a drugi 4 kanaly) Puki co ma byc podlaczony pod niego tylko SUB. <- macie jakies doswiadczenia z tymi wzmacniaczami ?

Widzialem tez wzmacniacze firmy PEIYING na papierze wygladaja naprawde dobrze a jak jest w rzeczywiscosc ? Dziala to ? Czy kolejne chinskie g****

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...