Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sposób, na fajki świec żarowych :)


karolasterka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:hi:

Na wstępie zaznaczam że nie robiłem foto z operacji naprawy uszkodzonych, starych fajek od świec żarowych.

Jak zapewne spora ilość użytkowników a4 w tdi ( bynajmniej B5) i ja borykałem się z problemem popękanych fajek od świec żarowych. Przy większych mrozach przy porannym odpalaniu pojawiał się mały problem, gdyż trzeba było chwilę dłużej "pokręcić" by odpalił, po odpaleniu przez chwile pracował baaardzo nierówno... pierwsza myśl - świece żarowe - pewnie spalone:facepalm: Po zdemontowaniu górnej osłony silnika okazało się, iż przedmiotowe "fajki" są uszkodzone, kruszą się i nie trzymają się na świecach. I teraz miałem dwa wyjścia albo kupić jakąś używkę albo nowe, jedno i drugie okazały się drogie ( używki 4 szt -100zł -zażyczył se kolega z forum, nowe 43zł za szt:whistling:)

Po chwili wpadłem na pomysł by zastąpić oryginalne fajeczki konektorami (zdjęcie zapożyczone z neta):

601029_1.jpg

Ja akurat kupiłem je w sklepie z car audio.

Koszt 0,50 zł szt:grin:

Wymiana była banalnie prosta. Ucinamy stare fajeczki, ja do owych konektorów dołożyłem jeszcze trochę przewodu( z 4 -5 cm) by można było je swobodnie nałożyć na świece. Następnie lutujemy ze sobą stary przewód pozostały po wycięciu fajki i ten co mamy dołożony do konektora. Owijamy taśma izolacyjną, ja użyłem koszulek termokurczliwych. Konektory pasują idealnie na świece, trzymają się pewnie i nie spadają. Od wymiany starych fajek nie mam problemów z porannym uruchamianiem silnika, pali od strzała przy każdym mrozie:cheesy:

To jest mój pierwszy temat w tym dziale ale myślę, że się przyda i opisałem to jasno:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka Średnica 5mm??

zdaje się że tak, z resztą nie widziałem tam mniejszych czy większych konwektorów, 5mm jest w sam raz:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny pomysł pewnie będe musiał zrobić u siebie to samo bo też fajki mi kruszą się:kwasny:
Polecam, pracy raptem z pól godz.:) Zrób kilka foto przy okazji :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł naprawde ok ale czy lutowane połączenie wytrzyma? Świece troche prądu ciągna,nie stopi to cyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł naprawde ok ale czy lutowane połączenie wytrzyma? Świece troche prądu ciągna,nie stopi to cyny?

Nie ma szans:decayed: Jeżdżę z tym już miesiąc czasu, ostatnio sprawdzałem i jest wszystko ok:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli czas zrobić to u również u mnie. Może zacznie lepiej palić bo teraz troche kuleje na mrozie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...