Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B5 1.9 TDi AFN sedan. Autorstwo: quick


quick

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

18.01.2014 r. stałem się posiadaczem sedana Audi A4 B5 1.9 TDi (110 KM)

Jest to obecnie moje drugie Audi w którego to jestem posiadaniu. I w sumie stąd potrzeba posiadania A4. Ale póki co o przedmiotowym aucie..

Auto udało mi się znaleźć niedaleko domu bo ~25 km. Początkowo szukałem A4 B5 w wersji avant w srebrnym kolorze, chromach dookoła szyb, srebrnych relingach oraz drewnianym dekorze.. Niestety, auta, które znajdowały się w niedalekim zasięgu nie spełniały moich oczekiwań lub były poza zasięgiem finansowym. Postanowiłem więc zweryfikować swoje oczekiwania oraz rynek sprzedawanych aut. I tak oto, dzięki trzeźwemu podejściu znalazłem ten oto egzemplarz. Auto bardzo zadbane i będące wcześniej w posiadaniu pedantycznych właścicieli. Co rusz, napotykam na oryginalne naklejki Audi, które utwierdzają mnie w trafności zakupu.

Wiadomo, samochód nie nadaje się na okładkę kalendarza klubowego ale nie przeszkodziło mi to w jego zakupie bo oczami wyobraźni widziałem moje kroki, które pozwolą wydobyć z niego należyte piękno.

Wyposażenie:

- kierownica z poduszką powietrzną,

- poduszka powietrzna dla pasażera,

- klimatyzacja,

- podgrzewane fotele,

- hak holowniczy :grin:

- kto widzi coś jeszcze..? :wink:

Plany:

- rozrząd oraz inne rzeczy, które należy zrobić po zakupie auta,

- alufelgi na lato. Raczej coś klasycznego, wykluczam "naleśniki". Może być niskoprofilowo ale i praktycznie.

- lampy zespolone (tak to się nazywa w przypadku A4?),

- i inne rzeczy, które wpadną do mi głowy przy oglądaniu tutejszych fur :beer:

Czy coś więcej? Nie wiem.. chyba muszę poznać auto oraz liczyć na waszą pomoc :wink:

Z uwagi na to, że auto kupiłem niedawno to nie miałem okazji zrobić sensownych zdjęć, więc wklejam zdjęcia poprzedniego właściciela oraz 3 (ostatnie) moje, które także pokazują przyczynę zakupu A4 :wink:

3878912238.jpg

3878912238_1.jpg

3878912238_2.jpg

3878912238_3.jpg

3878912238_4.jpg

3878912238_5.jpg

3878912238_6.jpg

3878912238_7.jpg

image.jpg

Z powodu tego auta musiałem zakupić coś bardziej praktycznego

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

77053727.jpg

22671806.jpg

49297714.jpg

20110917185a.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

22.03.2014 r. - zakup RH Twist Turbo 18' 8J ET35 z oponami 225/45/R18

2014_03_22_3623.jpg

2014_03_22_3624.jpg

2014_03_22_3626.jpg

2014_03_22_3628.jpg

2014_03_22_3632.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne cabrio!A 4 też niczego sobie.Aha popraw 1.8 na 1.9 bo Tdi AFN to tylko 1.9:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

enzo83, dzięki za miłe słowo oraz cenną wskazówkę :wink: Od 3 lat cabrio stoi w garażu i jest jeżdżone tylko w słoneczne dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 2.6 ABC, koła RH ZW1 9,5J/8,5J, auto w całości polakierowane, fotele Recaro, lampy soczewkowe, przedni oryginalny zderzak od Audi S2, tylny zderzak poliftowy, lampy tylne US/JAPAN.. na szybko to tyle. Auto mechanicznie 100% fabryka (tj. nie zwiększałem mocy itp.), skupiłem się na aspekcie wizualnym. Dla mnie 2.6 jest wystarczające i nie czuję potrzeby niczego zmieniać.

(zdjęcia Audi Cabrioleta przerzucone to pierwszego posta)

W tym roku chcę zakupić dystanse na przód bo jak dla mnie koła za bardzo schowane przez co psują całościowy efekt..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deny_yn, dziękuję ale są lepsze projekty ;-)

prokulski, kołpaki wyszły fajnie bo leży na nich Meguiar's. 100% tajemnicy.

---------- Post dopisany 25-01-2014 at 09:47 ---------- Poprzedni post napisany 20-01-2014 at 22:11 ----------

Pani i Panowie, mam problem z nawiewem. Otóż, wieje tylko zimne/letnie powietrze. Auto było podłączone pod VAG - wszystko ok. Przewody doprowadzające ciepło do kabiny są nagrzane natomiast nie dostarczają ciepła. W czym może być problem? Rozważam płukanie nagrzewnicy.Co może być jeszcze przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto widziane codziennie na Al. Jerozolimskich hehe :) Cabrio prezentuje sie w realu za***iście sam zawiesiłem na nim oko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na to, że dostaję masę wiadomości - nie wiadomo dlaczego w sprawie cabrioleta.. - to wklejam kilka zdjęć z rozpoczęcia sezonu, który zapoczątkował u mnie katar.. Mimo wszystko, warto było :wink:

Zdjęcia zrobione komórką, spontanicznie, więc profesjonalna sesja to nie jest.

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

Co to TDi'ka to szukam jakiś kół na lato, więc jak by ktoś coś miał to proszę pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna 80'tka - kiedyś też o takiej myślałem:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie bardzo dobre wozidła :thumbup1: Ostatnio choruję na 80 ale z dachem + zderzaki S i cacucho :D A taką A4 w sedanie z dieslem sprzedałem dwa miesiące temu i kupiłem A4 w Avancie :P

PS. wydaje mi się, że w Cabrio coś zderzak nie spasowuje z lampami, albo lampy jakoś zadarte są ku górze od wewnętrznej strony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Audi Cabriolet a nie Audi 80 ;)

Co do zderzaka to te zderzaki (od S2) tak mają. Oczywiście można bawić się równanie tego na styk ale.. zawsze coś mi staje na przeszkodzie aby to zrobić ;) Widziałem kilka takich zderzaków ułożonych bardzo równo ale chyba miały jakieś dodatkowe patenty zrobione..

W kwestii porównania dynamiki 2.6 V6 vs 1.9 TDi, to jestem pod wrażeniem mocy diesla.. Pierwszy diesel oraz trzeba było przyzwyczaić się do "harlem shake" jak wyłącza się silnik ;)

---------- Post dopisany 22-03-2014 at 19:37 ---------- Poprzedni post napisany 16-03-2014 at 11:45 ----------

Stało się. Czas zmian nastał. Dzisiaj zakupiłem alufelgi RH Twist Turbo 18' 8J ET35 z oponami 225/45/R18.

Opony będą sukcesywnie wymieniane (przy pozostawieniu ich parametrów) a koła poddawane renowacji - chociaż wizualnie daję im ocenę 4 na 6.

Jestem zadowolony z tego jak auto usiadło z tyłu ale z przodu.. KOZA ;) Coś muszę z tym zrobić.. Zwracam się więc do Was z prośbą o wskazanie odpowiedniej sprężyny, która wizualnie sprawi, że oko nie będzie boleć ;)

Auto brudne i w ogóle więc zdjęcia nie oddają tego jak fajnie prezentuje się w rzeczywistości ;)

2014_03_22_3623.jpg

2014_03_22_3624.jpg

2014_03_22_3626.jpg

2014_03_22_3628.jpg

2014_03_22_3632.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...