Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B5 1.6 - mój granatowy sedanik


xXPiotrekXx19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich po dwóch latach obecności na forum zdecydowałem się przedstawić wam swoje auto jakim jest Audi A4 B5 z silnikiem 1.6 z 1999 roku. Auto zakupiłem w lipcu 2012 roku w niemczech bezpośrednio od właściciela który użytkował to auto od 4 lat jako trzeci jego właściciel.

W audi na początek był zrobiony kompletny rozrząd wraz z pompa wody i wszystkimi filtrami oraz płynami i tydzień po tym auto odstawiłem do firmy NAGAZ Stefanowski w łodzi na montaż instalacji gazowej Landi Renzo omegas z wtryskami Med czarnymi. Po jakimś miesiącu użytkowania tego autka zauważyłem duże zużycie oleju silnikowego co się objawiało tak że zarzucaniem olejem świec zapłonowych, ale od razu po zauważeniu zużycia oleju wykonałem pomiary kompresji na cylindrach i niestety to oznaczało że potrzebny będzie mały remont silnika i w niedługim okresie był wykonany generalny remont głowicy i do tego sprawdzone tłoki oraz komory w których one pracują nie wiem jak się fachowo to nazywa ale były sprawdzane pod względem czy nie ma jakiś rys i czegoś tam jeszcze i przy tych operacjach panowie dopasowali odpowiednie pierścienie na tłoki tak aby było dobrze. Po tak wykonanym remoncie teraz mam spokój z braniem oleju bo od wymiany do kolejnej wymiany co staram się robić co 10 tyś km to na taki dystans muszę dolać około 500 ml przy spokojnej jeździe bo zauważyłem że jak się jeździ pod dużym obciążeniem silnika to znaczy klima i inne podzespoły które obciażają silnik to bierze troszkę wiecej oleju ale nie tyle ile producent w instrukcji przewiduje i nie ma już żadnego zarzucania świec autko chodzi jak należy tylko po zarejestrowaniu się na forum dowiedziałem się że zrobiłem błąd zalewając silnik olejem mobil super 2000 10w40 i dlatego nie czekając za długo postanowiłem zrobić tak jak mi polecaliście na forum czyli płukanka i olej motul 5w40 i tak też się stało auto do chwili obecnej jeździ na tym oleju.

Audi na wyposażeniu po wyjechaniu z fabryki miało :

- centralny zamek z kluczyka

- 2 el. szyby

- el. regulowane lusterka i podgrzewane

- dzielona i składana tylna kanapa

- podłokietnik z tyłu

- alufelgi 15"

- klimatronik

- podgrzewane dysze spryskiwaczy

- podgrzewane wkładki zamków

- radio chorus ( niestety z typową wadą dla tego modelu radia )

- licznik 1/2 fis

- regulowana kolumna kierownicy w dwóch płaszczyznach

- halogeny

Po jakimś czasie obserwacji forum jak inni rezają swoje autka to i oczywiście ja się tym zaraziłem i zacząłem rozmyślać i działać przy swojej A4.

W audi na chwilę obecną zostało wyrezane kilka rzeczy i kilka jest jeszcze w planach ale jak wiadomo do głowy nie raz wpadają nowe pomysły

Zmiany jakie zaszły w A4 i jakie mam jeszcze plany wobec tego auta :

- montaż centralnego zamka i alarmu z pilota typu scyzoryk ( ZROBIONE )

- 4 el. szyby ( ZROBIONE )

- prawe duże lusterko od anglika ( ZROBIONE )

- światła DRL ( ZROBIONE )

- zmiana felg na ori 16" ( ZROBIONE )

- przyciemnione szyby przód+ tył ( ZROBIONE )

- zamiana radia na ori chorus 2 ( ZROBIONE )

- podłokietnik z przodu ( ZROBIONE )

- podświetlane klamki wewnętrzne ( ZROBIONE )

- licznik pełny fis (ZROBIONE )

- wydech środkowy i końcowy od 1.8T ( wydech już zakupiony używany )

- podświetlenie przestrzeni na nogi pasażerów z tyłu ( ZROBIONE )

- podświetlenie podłoża po otwarciu każdego z drzwi ( ZROBIONE )

- pomalować zaciski hamulcowe na kolor srebrny ( ZROBIONE )

- okleić lampy w stylu usa oraz montaż żarówki dwuwłóknowej w kierunkach ( ZROBIONE )

- montaż CB radia ( ZROBIONE )

- ledowe podświetlenie rejestracji ( ZROBIONE )

- ledowe oświetlenie wnętrza ( czeka na swoją kolej )

- czujniki parkowania nie ori ( ZROBIONE )

- demontaż haka bo jest mi nie potrzebny ( ZROBIONE )

- poprawki lakiernicze ( ZROBIONE )

- dołożenie tempomatu (ZROBIONE )

Oczywiście nie pisałem na liście zmian o wymianach takich rzeczy jak tarcz i klocków z przodu oraz o przegubach zewnętrznych z przodu jak i innych częściach które już wymieniłem bo jak wiadomo z biegiem czasu się zużywają i trzeba je wymienić ale teraz gdy już przedstawiłem wam swoje audi to zamierzam informować was na bieżąco co się dzieje w tym temacie bo mam zamiar jak najlepiej potrafię dbać o ten samochód mechanicznie jak i wizualnie bo aż wstyd się przyznać ale zakochałem się w tym aucie.

Poniżej kilka zdjęć jak auto wyglądało przed zimą na kołach letnich 16"

9qczbk7z.jpg

5m6metoi.jpg

vrnt5pef.jpg

tjp7cgmu.jpg

gsrimskt.jpg

k7zqxb3l.jpg

srstyadi.jpg

6gj2fu9d.jpg

nlno39jb.jpg

53qtys2z.jpg

ptk757x8.jpg

m2qpc7n6.jpg

w6gfhh6p.jpg

7uq6mnfu.jpg

xjq7rr72.jpg

6lslq9am.jpg

2ubolalp.jpg

jps67enx.jpg

5ermfe72.jpg

yht4yv7c.jpg

romixp27.jpg

ekaytyma.jpg

wghkj62r.jpg

h85n9e7z.jpg

A tu audi na alu felgach 15" zimowych

6q3zsxzq.jpg

dwjhmhah.jpg

Pełny FIS jak i Tempomat już zamontowane poniżej fotki już po zamontowaniu

dle2c9z8.jpg

niestety po zamontowaniu tempomatu miałem problem z działaniem manetki ponieważ nie zawsze działał suwak znajdujący w manetce, ale dzięki tematowi kolegi soulmaster3m i jego pomocy udało mi się rozebrać manetkę na części pierwsze i wyczyścić całą płytkę ze stykami z brudu i po tym zabiegu jestem mile zaskoczony bo tempomat działa znakomicie nie ma problemu już że sam się rozłącza.

f2judypp.jpg

hzhssqbb.jpg

rgun8nqg.jpg

jakoś w najbliższym czasie będę chciał jeszcze zrobić do tego czujnik poziomu płynu do spryskiwaczy jak i kontrole spalonych żarówek

AUTKO SPRZEDANE KOLEDZE Z FORUM

Edytowane przez xXPiotrekXx19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zrób retusz trzeciego zdjęcia bo widzę cały numer rejestracyjny i ta cała zabawa z zakrywaniem poszła na marne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie to kiedyś robiłem retusz zdjęć i widocznie musiało umknąć mi to jedno ale to mi nie przeszkadza bo teraz jak bym robił fotki to bym już nie retuszował bo to niczemu nie szkodzi że inni widzą moje numery tylko teraz fotki były zapisane na kompie już po retuszu i nie miałem innej opcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna audina kolor mi sie podoba i jak narazie nie zniszczona agrotuningiem :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie zamierzam jej niszczyć takim tuningiem. Teraz tylko się zastanawiam czy zmienić felgi na 17 czy na jakieś ładne pięcio ramienne ale 16 bo też po głowie chodzi pozbycie się chlapaczy ale nie wiem czy to dobry pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak założysz 17 to nie dość, że nie bedzie czym jechać to będzie palił ci dość spore ilości paliwa. Ja mam u siebie 16 i wydaje mi się, że do tego silnika to jest max koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten dylemat z felgami, też mam 1.6 i nie wiem czy zakładać 17 które już mam czy sprzedać i założyć 16...

A audi bardzo ładna :-) Ile z ciekawosci dałeś za kiere ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pozostaje przy 16 ale poszukam jakiś pięcio ramiennych a jeśli chodzi o kierę to taka już była fabrycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym usunął te chlapacze :P

Mam taki sam kolor wnętrza co ty ;)

AUDI na 5

Edytowane przez BARTEKAUDI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten dylemat z felgami, też mam 1.6 i nie wiem czy zakładać 17 które już mam czy sprzedać i założyć 16...

A audi bardzo ładna :-) Ile z ciekawosci dałeś za kiere ?

A ja mam 1.6 i 18' :D i daje rade :)

btw.

Wydech końcowy od 1.8T masz założony czy tylko środkowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym usunął te chlapacze :P

Mam taki sam kolor wnętrza co ty ;)

AUDI na 5

no z tymi chlapaczami to z tyłu spoko bo jest zderzak ale jak to się ma z przodu bo wiadomo wtedy wiecej kamieni bedzie wali ko karoseri chyba że jest jakaś możliwość zabezpieczenia progu w tym miejscu aby nic się nie działo

Też mam ten dylemat z felgami, też mam 1.6 i nie wiem czy zakładać 17 które już mam czy sprzedać i założyć 16...

A audi bardzo ładna :-) Ile z ciekawosci dałeś za kiere ?

A ja mam 1.6 i 18' :D i daje rade :)

btw.

Wydech końcowy od 1.8T masz założony czy tylko środkowy?

i tak szczerze ile ci pali np. w mieście na takich 18 a jeśli chodzi o wydech to po zimie dopiero będę się brał za montaż ale będzie wymieniany środkowy jak i końcowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym usunął te chlapacze :P

Mam taki sam kolor wnętrza co ty ;)

AUDI na 5

no z tymi chlapaczami to z tyłu spoko bo jest zderzak ale jak to się ma z przodu bo wiadomo wtedy wiecej kamieni bedzie wali ko karoseri chyba że jest jakaś możliwość zabezpieczenia progu w tym miejscu aby nic się nie działo

Też mam ten dylemat z felgami, też mam 1.6 i nie wiem czy zakładać 17 które już mam czy sprzedać i założyć 16...

A audi bardzo ładna :-) Ile z ciekawosci dałeś za kiere ?

A ja mam 1.6 i 18' :D i daje rade :)

btw.

Wydech końcowy od 1.8T masz założony czy tylko środkowy?

i tak szczerze ile ci pali np. w mieście na takich 18 a jeśli chodzi o wydech to po zimie dopiero będę się brał za montaż ale będzie wymieniany środkowy jak i końcowy

Powiem ci szczerze ,że nie wiem.Jako iż do nabliższego miasta mam 10km w dodatku pracę mam oddaloną od siebie o 3km(Lotnisko :kox: ) to nie jest w stanie ci powiedzieć ile spali ponieważ nie przemieszczam się na codzień po mieście:)Ale za to w trasie spala 8.5l więc całkiem przyzwoiciejak na audi jadąc średnio 110-120km/h.

Edytowane przez damianw412
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opony tansze zdrowy rozsadek to 16 ale wyglad to 17 wiec od ciebie zalezy co wpakujesz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z oponami to juz małe piwo ale zobaczymy co się predzej fajnego trafi czy 16 czy 17 cali. a powiedzcie jak to jest u was z tymi chlapaczmi po zdjęciu ich jakoś zabezpieczaliście próg czy coś


dzisiaj w końcu okleiłem lampy w styl usa i mam nadzieję że nic nie odejdzie w takie pogody jak teraz mamy za oknem a poniżej fotki jak lampy wyglądały zaraz po oklejeniu jeszcze nie są na aucie bo jutro będę kończył rezać aby jeszcze kierunki się świeciły a taki styl

3fgfqekt.jpg

p3ypysv2.jpg

gbcixe9t.jpg


Nareszcie ukończyłem lampy w stylu usa jak na razie folia się trzyma niesamowicie mocno bo już auto 2 razy myłem pod ciśnieniem i nie omijałem foli i nic się z nimi nie dzieje więc jest spoko dzisiaj zakończyłem podłączanie żarówek aby też świeciły w stylu usa i efekt mojej pracy jest fajny jak będę miał dostęp to zrobię fotki lepszej jakości bo te co są poniżej to niestety ale z telefonu

ofihmr8k.jpg

wna22km3.jpg

j2aalxr6.jpg

qvhwlnex.jpg

5qy3daj5.jpg

3oxvh7yh.jpg

dpoxvy6j.jpg

7rwlpi4n.jpg



fotki po montażu tempomatu jak i fisa w pierwszym poście a autko już powoli szykuje się do lakiernika bo w sobotę jedzie na poprawki i po tym zabiegu porobię fotki autka po polerce całego autka


zastanawiam się również nad oklejeniem halogenów z zderzaku na żółto co wy o tym myślicie ma może ktoś z was u siebie i mógł by się pochwalić jak to wyglada

Edytowane przez xXPiotrekXx19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladnie Piotrus, bardzo ladnie ;) na Twoim miejscu bym odpuscil halo ale co kto lubi. Wolal bym tam bihalogen ;) zbieraj na kolo i gwint! Ja juz od roku zbieram i co chwila cos wyskakuje [emoji14]

send by GT-I9505

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladnie Piotrus, bardzo ladnie ;) na Twoim miejscu bym odpuscil halo ale co kto lubi. Wolal bym tam bihalogen ;) zbieraj na kolo i gwint! Ja juz od roku zbieram i co chwila cos wyskakuje [emoji14]

send by GT-I9505

to oklejenie halogenów ne wiem jak to wyglada na żywo ale na razie sobie od puszcze. ja się nie nadaje do zbierania bo co bym tylko miał wolnego grosza to zaraz wydaje ale nawet jesli chodzi o koło to większego niż 16 to nie chcę moze jedynie inny wzór niż obecnie mam ale to z czasem a jeśli chodzi o gwint to niestety ale to nie dla mnie ja lubie komfort jazdy a na gwincie jest już troszkę inaczej niż na fabrycznym zawieszeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam dylemat ponieważ autko stoi u lakiernika i dzisiaj miałem od niego telefon że zderzaki też polakieruje bo są poobijane i teraz mam dylemat czy może powiedzieć mu żeby pomalował od razu z dokładkami zderzaków co wy na ten temat myślicie będzie to ładnie wygladało czy nie zabardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...