Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Demontaż tapicerki ramki szyb drzwi tylnych foto relacja


KoJ@K

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Jako, że na forum nie znalazłem opisu odnośnie sposobu demontowania tylnych szyb, to podczas przyciemniania postanowiłem zrobic małą foto porade. ;)
Do całej operacji będą nam potrzebne 3 torxy - 25, 30 i 45 oraz jakiś płaski i gwiazdkowy śrubokręt
aC3I72G.jpg

Na początek musimy zdjąc dekor, a pożniej cały boczek (czerwonymi strzałkami zaznaczone śruby, które musimy odkręcic) a w przypadku korbotronika wysuwamy jedną częśc z korbki i odkręcamy pod nią gwiazdkową śrubkę (standardowo przy zabiegu zdejmowania tapicerki dobrze jest się zaoopatrzyc w kilka zapasowych spinek, które często się łamią ;)
qzSVKnK.jpg
SW1XEeM.jpg

Odklejamy taśmę, która trzyma nam piankę i jakimś ostrym nożykiem odcinamy klej dookoła pianki, żeby dało się ją całkiem zdjąc
fIw8ueD.jpg

W czerwonych kółkach mamy zaznaczone wszystkie śrubki, które będziemy musieli odkręcic, Również te "ukryte" pod zaślepkami i pod piankami
rxbYEZz.jpg
Wl6nYRO.jpg


z obu boków drzwi mamy po jednej "ukrytej" śrubce schowanej pod zaślepkami, oraz jedna od prowadnicy widoczna z boku drzwi w dolnej części
l3FHcYb.jpg
mu1ajbl.jpg
A24rIGN.jpg

taki zestawik śrubek powinniśmy miec po wykręceniu wszystkich
WhIC0j4.jpg

Po odkręceniu trzech śrubek od korbki należy płaskim śrubokrętem powciskac bolce od mechanizmu podnoszenia/opuszczania szyby, no i w sumie z kręcenia to by było na tyle, na koniec jeszcze wyjmujemy delikatnie uszczelkę wokół drzwi i wyciągamy całą ramkę z szybą do góry. :)
1SyEv54.jpg
ZEofR0l.jpg

Ja szybę przyciemniałem, więc włożyłem już ciemną ;)
2hhzu3c.jpg
16kc58o.jpg
jj8iu9.jpg

Aq7lvlH.jpg

9p0VuDK.jpg

Mam nadzieję, że komuś się przyda porada ze zdjęciami. ;)

Edytowane przez wrclaguna
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...