Symphony II RDS na FIS' ie

szabelek

Witam

Audi A4 z 1999r.Radio Symphony II 2din polaczone mam z licznikiem przez CAN.Kodowanie licznika prawidłowe lecz dane na fis nie sa wyswietlane.Wg.mnie wina dotyczy radia ponieważ po podłączeniu radia ConcertII przez CAN wszystko wyswietlane jest prawidlowo.Istnieje mozliwosc ze CAN w radiu jest wylaczony i wystarczy odpowiednie kodowanie?Moze CAN w radiu jest uszkodzony?

Edytowane przez szabelek

Podlaczenie przez ena clock data nie pomaga.licznik i radio kodowalem wg. wskazowek z forum.radio mialem fabrycznie nie jest dokladane z a6.kodowanie licznika na pewno jest prawidłowe poniewaz concert II dziala prawidłowo przez can

Jak może być fabrycznie Symphony II w B5? Były tylko Symphony I - zrób fotkę co tam masz.

Przepraszam za wprowadzenie w blad.rzeczywiscie mam symphony I

Kodowanie radia 00014 czyli dodatkowy wyświetlacz teoretycznie wlaczony

no to albo radio uwalone lub zamienione przewody ena, clc, data innej możliwości nie ma jakie kodowanie w zegarach ?

No właśnie symphony I ma tylko komunikacje ena data clock. Spróbuj jeszcze w kanale 62 w liczniku wbić 0.

Aha to ty masz ten licznik z A6 polifta - i tak jak z tym obrotomierzem , pewno nie ma komunikacji po ena data clock ponieważ wszystkie radia po lifcie w c5 maja tylko komunikację po can.

niech napisze dokładnie co tam ma bo już sam nie wiem jaki licznik z jakiego auta i jakie dokładnie radio bo my tu się pocimy a błąd może być w braku dokładnych informacji

Dziękuję za pomoc ale zdecydowalem sie na zmiane licznika na inny, z a4 ponieważ poza radiem jest tez problem z obrotomierzem wiec nie ma sensu sie nad tym wysilać bo obrotomierz i tak nie ruszy . pozdrawiam