Treść opublikowana przez bigu888
-
Prośba o analizę loga z pomiaru turbiny.
W takim razie nie mam pojęcia co to może być. Wykluczyłeś wszystko co podejrzewałem. Zrób takie same logi ze zdjętym wężykiem z aktuatora-okaże się czy wyjdą tak samo.
-
Prośba o analizę loga z pomiaru turbiny.
No ale zwróć uwagę: w 011bs nie ma żadnej różnicy między ON a OFF!!! W 011dynamicznym prawie do 4000RPM nie nie osiąga zadanego ciśnienia!!! Coś tu nie gra:(
-
Prośba o analizę loga z pomiaru turbiny.
Na moje oko kierownice stoją w pozycji minimalnego ciśnienia, założyłeś wężyki wszystkie i wtyczkę na n75??
-
Prośba o analizę loga z pomiaru turbiny.
Lukaszooo - klapa gasząca w AFN-ie??
-
Prośba o analizę loga z pomiaru turbiny.
Według mnie obie wartości podciśnienia są ok.
-
Prośba o analizę loga z pomiaru turbiny.
Czy turbina była rozbierana w celu czyszczenia?? Bo może masz to:http://a4-klub.pl/index.php?/topic/343712-prosba-o-anailze-logow/
-
Prośba analizy logów niestabilna praca na wolnych obr.
To nie rozwiązanie tylko ucieczka od problemu;)
-
Prośba o analizę logów - 1.9tdi AVG
No i ja również posiada takową maszynę i u mnie koszt 175zł za 4szt. W ogólę zajmuję się wtryskiwaczami jakby ktoś z kolegów coś potrzebował. http://allegro.pl/wtryski-1-9tdi-nowe-koncowki-wzm-216-asv-afn-1z-i5897367856.html
-
Prośba o analizę logów - 1.9tdi AVG
LOG 004BS jest jak najbardziej ok. No ale teraz ten wtrysk co włożyłeś ma taką samą końcówkę jak pozostałe zwykłe?? Jak obecnie dawka i kąt?? Masz serię soft tak??
-
Prośba o analizę logów - 1.9tdi AVG
Dokładnie! Właściwy opór nie gwarantuje sprawności wtrysku sterującego niestety. Szczerze to jeśli masz blisko 120omów to sporo, zazwyczaj jest ciut poniżej 100.
-
Prośba o analizę logów - 1.9tdi AVG
Niecałe 120 mieści się w zakresie, ale szczerze to bym podmienił na próbę.
-
Prośba o analizę logów - 1.9tdi AVG
Opór na sterującym sprawdzasz na wyłączonym silniku, ma być 80-120 omów. Sprawdzasz normalnym miernikiem uniwersalnym na pinach we wtyczce kończącej kabelek idący od wtrysku sterującego. Czujnik w misce pełni 2 funkcje: wskazuje za niski poziom oleju oraz mierzy jego temperaturę.
-
Prośba o analizę logów - 1.9tdi AVG
Na początek weź sprawdź czy masz taką samą wtyczkę na wtrysku sterującym jak wujek w afn i jak masz taką możliwość to je podmień(wtryski sterujące). A zanim to zrobisz, to odłącz wtyczkę u siebie i sprawdź opór na wtrysku sterującym - może od razu wyjdzie winowajca.
-
Prośba o analizę logów - 1.9tdi AVG
Też od początku chodzi mi po głowie wtrysk sterujący! Dobrze by było go podmienić z innym (100% sprawnym)na próbę. Poza tym pytanko: czy filtr paliwa masz świeży?? Może wydać się to dziwne, ale miałem przypadek złej regulacji kąta i przyczyną był zawalony filtr paliwa. Z tego co wiem, za regulację dynamicznego kata odpowiada zawór N108 http://www.fotem.pl/data/d54ca4e0060b7fdd2696f1a81d68f6d.jpg Jego podmiana z zaworkiem z AFN-a wujka nie jest juz tak prosta. Po 1. W afn kabelki od tego zaworka są na osobnej wtyczce wraz z kabelkiem idącym do zaworka N109. U Ciebie są one w jednej wtyczce 10-pin od pompy.(jako 3 dodatkowe).Po 2. Demontaż tego zaworka w pompie znajdującej się w samochodzie jest praktycznie niemożliwy - brak dojścia. Zawór N109, o którym pisze kolega, pełni jedynie funkcję odcinania/puszczania paliwa do pompy i w tym przypadku raczej spełnia swoją funkcję prawidłowo.
-
Prośba o analizę logów - 1.9tdi AVG
Pompy lub wtrysku sterującego. Wrzuć tego loga w końcu i popatrzymy.
-
Prośba analizy logów niestabilna praca na wolnych obr.
Kąt trzeba sprawdzić VAGiem/VCDSem po ustawieniu na znaki (przy wymianie pompy)i ewentualnie skorygować. Z ostatniego logu wynika że masz trochę opóźniony, ale wpływ tego na moc jest marginalna. Zrób logi: 000bs, 011bs, 003bs, 004dyn, 011dyn, 008dyn, 003dyn, 001stat, 004stat i 013stat - jak je zrobisz to wstaw i na pewno coś znajdziemy. Być może przepływka tnie dawkę, a może ta "nowa" pompa średnio sobie radzi.
-
afn logi do oceny
Pompa/wtryski seria afn?
-
Prośba analizy logów niestabilna praca na wolnych obr.
hej W pierwszym i drugim logu wyraźnie widać że obroty falują. Może być że nastawnik zabrudzony. Czemu pompa od 1z?? Niektórzy mówią że jest słabsza niż afn (że ma niską falę, ale opinie są podzielone). Log011 bs krótki trochę, ale na 1st rzut oka geometria stoi. Ciężko określić jaką masz dawkę ustawioną przez te falowanie obrotów, może być tak, że za wysoką i falowanie też może być od tego. Spróbuj nieco ją zmniejszyć, może na początek VAGiem/VCDSem - umiesz?? Jak coś to pisz tu albo prv. Napięcie na zapłonie jest ok (wartości i przeskoki)
-
prośba o anailze logów
Nie ma sprawy:)) Cieszę się że mogłem pomóc. Jakbyś potrzebowal nowe wtryskiwacze - zapraszam na prv.
-
[AFN] Prosba o analize - turbina/00575/drzenie silnika
Kiedy zaczęło się przeładowywanie i przechodzenie w tryb awaryjny?? Jakiś konkretny moment?? Np po czyszczeniu turbiny??
-
Prośba o analizę logów - 1.9tdi AVG
Zrób loga dynamicznego 004
-
prośba o anailze logów
Jak napisałem w pierwszym poście: turbinka źle złożona, obrócony pierścień od geometrii o 180 stopni. Zauważ, że dodałem też, że nie każdą turbinę od afna da się źle złożyć. Miejmy nadzieję, że u Ciebie to właśnie ten problem.
-
prośba o anailze logów
No skoro mówię że tak miałem to jest to możliwe!!! Temat jest znany, pomogłem już 2 forumowiczom na forum vwgolf z tym samym problemem! Mi też pomogł forumowicz z tego forum. Nie jest to możliwe w każdej turbinie oczywiście, ale w afn jest.(tu też montowane były dwa typy turbin, tylko w jednym z nich dało się taki numer zrobić)
-
prośba o anailze logów
Hej Turbina jest źle złożona po czyszczeniu, a dokładnie pierścień od geometrii jest obrócony o 180 stopni. Problem znam z autopsji, kupiłem paska afn właśnie z tak złożoną turbiną.:)Rozebrałem, obróciłem pierścień i wszystko zaczęło śmigać. Potem mi go ukradli, no ale to raczej już nie ze względu na usunięty problem;) pozdro
-
A4 B5
Mój komentarz był do drugiej linijki Twojej wypowiedzi.