Treść opublikowana przez mbedi
-
Cabrio B6 B7 szyba drzwi pomocy!
Wymieniałem moduł jak kupiłem auto i nonstop mam błędy sterowników drzwi tylnych (w tym aucie nie ma drzwi tylnych ale moduł je obsłuży jakby były jest uniwersalny) i CANBUS ale one były od początku bo może złe kodowanie sterownika było ale mimo tego oboje drzwi działały prawidłowo. Napisałem że na 200% nie jest to wina Komfortu bo i prawe by działały źle a działają jak trzeba. Uważam że jest to wina czegoś w drzwiach tylko czego????? Lewe zaczęły głupieć jakiś miesiąc temu ale dziś już szyba nie opada wogóle tylko przy zamykaniu muszę powoli zbliżyć drzwi do słupka, szyba opadnie i mam ułamek sekundy na zamknięcie bo zaraz się podnosi. Tak samo jest przy otwieraniu. Szyba opada na ułamek sekundy i podnosi się jakby były już zamknięte.
-
Cabrio B6 B7 szyba drzwi pomocy!
Witam wszystkich, mam A4 Cabrio z 2005 roku, problem mój polega na tym że nie wiem co jest odpowiedzialne za uchylanie szyby w drzwiach kiedy je otwieram aby nie zaczepiały o dach. Szyba po otwarciu drzwi opadała około centymetra i po zamknięciu domykała się. Od jakiegoś czasu szyba opada i za chwilę się podnosi co powoduje że jak zamykam drzwi to haczy o dach i grozi jej rozbicie. Zaś kiedy przymknę drzwi lekko do prawie zamknięcia to opada na chwilę i wtedy mogę je domknąć a kiedy przymknę je i nie zamykam szyba zaczyna wariować i opada i podnosi się o ten centymetr aż je zamknę. Moje pytanie brzmi CO JEST ODPOWIEDZIALNE ZA SYGNAŁ OPUSZCANIA I PODNOSZENIA SIĘ SZYBY. Do niedawna działała ok i nadmieniam że prawa chodzi dobrze. Wygląda to jakby jakiś switch w drzwiach albo złamany przewód miał wpływ na taką reakcję ale myślę że złamany przewód by robił problemy przy różnym uchyleniu drzwi a problem jest tylko przy ich otwarciu odrobinę bo jak je otworzę szerzej to nie ma szans by szyba opadła jeśli nie opuści się od razu. Myślę że nie jest to problem modułu komfortu bo prawa chodziłaby też źle. Problem tkwi w drzwiach. Czy jest tam jakiś czujnik uchylenia otwarcia czy cos takiego????????
-
Olej ATF do skrzyni tiptronic [JAX] 6HP19 / 6HP19A 3.0 TDI
Tak właśnie myślałem. Jutro podlacze kompa zobaczymy jakie mam błędy i typ skrzynki. CVT to dobra skrzynia? Coś powinienem wiedzieć na jej temat? Jeżdżę teraz Honda Jazz ze skrzynia CVT z lopatkami na kierownicy, zabawa fajna i przy nie wkrecaniu wysoko auto bardzo malo pali. ---------- Post dopisany 22-04-2014 at 19:00 ---------- Poprzedni post napisany 21-04-2014 at 13:55 ---------- No to mam tak: Numer osprzętu ECU 8E0 910 155K Typ systemu ECU V30 01J 1.815VT Rdw Wersja prog/kalibr. 3120 Numer Hardware 01J 927 156HH A błąd jaki mi się pojawia to: Obwód czujnika zakresu skrzyni biegów - F125 (diagnoza VAG w interfejsie ACTIA) Wygląda to na to że mam multitronica. Chyba będę musiał przenieść swój temat do tematu przyklejonego na temat diagnostyki skrzyni multitronic.
-
Olej ATF do skrzyni tiptronic [JAX] 6HP19 / 6HP19A 3.0 TDI
Racja odświezylem tylko swoje pytanie. Po swietach podniose go na podnosniku i zobacze. Zauwazylem tez ze chyba to jest skrzynia bezstopniowa bo na D jak jadę to do ok 70km/h mam caly czas ok 1500 obrotów i nie jest wyczuwalna zmiana biegow jak w typowym automacie oraz nie widac tego na obrotomierzu. Obrotomierz stoi a predkosc rosnie no chyba ze jade ostrzej to obroty rosna.
-
Olej ATF do skrzyni tiptronic [JAX] 6HP19 / 6HP19A 3.0 TDI
Odświeżam temat, nie umiem znaleźć modelu skrzyni i tym samym nie wiem jaki filtr i olej kupić i ile wiem jednak że jest z 2003 roku bo widziałem wytłoczenie na obudowie, wiem też że jest 6-cio biegowa bo na TIP... jadę od 1 do 6 i zmienia bieg za każdym razem. Czy ktoś wie jaki to może być model? Auto A4 B6 Cabrio 1,8T 163KM napęd przedni. Jak będę znał model skrzyni to znajdę olej do niej. Możliwe że skrzynia była wymieniona bo auto jest 2005 rok.
-
Olej ATF do skrzyni tiptronic [JAX] 6HP19 / 6HP19A 3.0 TDI
Witam, jestem świeży posiadaczem A4 Cabrio 2005r 1,8T i u mnie podczas wymiany chłodnicy niekontrolowanie wypłynął olej ze skrzyni ponieważ miałem odczepione przewody z chłodnicy oleju. Znalazłem taki olej w IC Febi FE 34608 po ok 60zł do skrzyni automatycznej 6cio biegowej. U mnie chyba jest taka bo przy przełączeniu na TipTronic pokazuje się 1,2,3,4,5,6. Nie latałem jeszcze furą bo ją składam ale po wycieku około 1,5 litra oleju teraz jak odpalę auto to wszystko jest ok ale jak przegazuję go to zaczyna migać PRND a na tiptronicu miga 123456. Myślałem o zakupie tego FEBI i wymianie całości statycznie 2-3 razy tylko czy ktoś może mi powiedzieć czy mogę ją zalać takim olejem?? Pomóżcie bo nie chcę sobie zepsuć skrzyni. Dotąd nie miałem problemów z automatami ten jest kolejny ale na dzień dobry zrobił mi taką niespodziankę.
-
Problem z dachem B6 B7 Cabrio.
Witam, mam problem z otwarciem dachu lub zamknięciem w zależności w jakiej pozycji go pozostawię po ręcznym otwarciu lub zamknięciu. Mianowicie wyświetla mi na liczniku coś w stylu że dach ma nieprawidłową pozycję i miga kontrolka dachu a podłączając auto do VCDS mam taki błąd: 02000 - Switch Position 008 - implausible signal Błąd da się skasować ale kontrolka nadal miga i błąd wraca po naciśnięciu przycisku otwierania.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Właśnie składam mojego czarnucha A4 B6 Cabrio ale przerabiam go na B7 bo kupiłem bez przodu. Witam wśród AudimaniaQff