Treść opublikowana przez alcapone86
-
Przeplywomierz?
a czy przeplywomierz moze byc uszkodzony pomimo tego ze na vagu nie ma bledu i pokazuje ze daje dobra dawke powietrza?
-
Przeplywomierz?
co jeszcze moze powodowac wieksze spalanie?
-
Przeplywomierz?
w jaki sposob mozna sprawdzic egr ? I czy egr moze powodowac wieksze spalanie?
-
Przeplywomierz?
Witam samochod to a4b7 1.9 tdi bke 115km problem dotyczy tego ze samochod zaczal wiecej palic a w jezdzie nie widac zadnej roznicy poza tym ze jest reoche mulasty z dolu . Wczesniej przy 140 komputer pokazywal 4,8 spalanie a teraz przy tej predkosci 7,2l . Vag nie pokazal zadnych bledow poza turbina ze przeladowuje kilka razy byl notlauf ale teraz juz sie to nie zdarza. Ma ktos moze jakis pomysl gdzie szukac co to moze byc ? I drugie pytanie czy jak odepne wtyczke od przeplywomierza to czy wyskocza jakies bledy jak ja spowrotem podepne i czy tym odpieciem tej wtyczki moge cos narobic w aucie?
-
2.0 tdi BRE
No wlasnie i to jest dobre pytanie czy z tym silnikiem mozna jezdzic spokojnie bez stresu pomimo tego ze jest zadbany bo mechanicy to roznie mowia
-
ruszanie na 1 biegu
a czy jest normalne to ze jak odpalam auto po nocy i mam wcisniete sprzeglo to czuje jak by cos tam gruchotnelo a pozniej juz jest ok powiedzcie mi czy przeplywomierz moze powodowac spadek mocy samochodu z dolu ? czy jak odepne przeplywomierz zeby sprawdzic czy jest jakas roznica to wywali mi po jego ponownym podlaczeniu blad? . Jak mi czyscili i mechanika przeplywomierz to cos tam gadali ze ten drucik w srodku jest cieniutki juz czy jakos tak
-
2.0 tdi BRE
czyli nie ma co sie obawiac tego 2.0 tdi bre jesli jest z pewna historia ?
-
2.0 tdi BRE
To w tym silniku 2.0 bre jesli chodzi o ta pompe oleju to mowisz ze juz nie jest na lancuchu tylko zebatki i jedyny problem to zbierak tak? Moj wojek ten imbusik niedawno wlasnie wymienial na nowy i jakis wzmocniony wiec mozna powiedziec ze problem z glowy?
-
2.0 tdi BRE
Witam mam pytanie odnosnie silnika 2.0 tdi bre czy jest on tak bardzo awaryjny jak to sie slyszy . Obecnie posiadam a4b7 1.9 tdi bke ale wojek ma na sprzedarz a6c6 z silnikiem 2.0 tdi bre autko serwisowane do konca. Chcialbym zamienic swoje a4 na ta a6 tylko obawiam sie tego silnika pomimo tego ze jest z pewna historia . Przebieg to 200tys 2006 rok . Slyszalem tez ze te silniki z oznaczeniem bre to sa jakies poprawione wersje . Prosze o wasze opinie
-
ruszanie na 1 biegu
witam ja dodatkowo zaobserwowalem u siebie ze to czy u mnie samochod jest mulowaty ma zwiazek z temperatura na zewnatrz czym jest zimniej to samochod sie lepiej zachowuje moze to byc przeplywomierz? i przy odpalaniu jak samochod jest zimny i jak wciskam sprzeglo w podloge to czuje ze cos pod nim gruchocze jak by dwumas czy co?
-
uszkodzony akumulator?
zwyklym miernikiem dwobiegunowym mierzylem to przy zapalonym bylo 14.7v jakos a przy zgaszonym troche mniej pozatym jak by nie bylo ladowania to bym trasy 150 km nie zrobil tak mi sie wydaje akumulator jest chyba od nowosci w aucie a auto ma 9 lat
-
uszkodzony akumulator?
Witam moj problem dotyczy akumulatora tak mi sie wydaje a chodzi o to ze z samochodem wszystko bylo ok i nigdy nie mbylo problemu z odpaleniem az tu nagle dzisiaj chce odpalic samochod i nic cos tam moze ze 2 razy zakrecil i kaput . Odpalilem go na popych i odpalil odrazu i zrobilem trase 150km za godz wracam do samochodu i znowu nie chce odpalic gdzie po trasie powinien sie naladowac na tyle zeby po godz modz odpalic? co to moze byc uszkodzony aku czy moze cos ciagnie na lewo prad? Samochod to a4b7 1.9tdibke
-
dym z bagnetu i z pod korka
czyli po zdjeciu obudowy filtra powietrza ma nie byc kompletnie nic slychac jezeli auto jest sprawne? ma nie byc zadnego basowego dzwieku nawet najcichszego?
-
dym z bagnetu i z pod korka
pytam jeszcze raz czy po zdjeciu obudowy filtra powietrza ma byc taki basowy niezbyt glosny dzwiek czy raczej nic ma nie byc slychac
-
dym z bagnetu i z pod korka
Witam dzisiaj po wyjeciu bagnetu przy odpalonym rozgrzanym silniku polecial mi dym a przy odkreceniu korka od oleju to tak jakby cisnienie go wypchalo do gory czy to jest normalne ? samochod to audi a4b7 1.9tdi BKE 115 . Rowniez mam problem bo silnik bierze olej po przejechaniu 5tys km na bagnecie pokazuje ze jest mniej nic w polowie miarki a bylo na max dolaczam filmik . I jeszcze jedno mi sie przypomnialo jak zdejme przy odpalonym silniku obudowe filtra powietrza to taki basowy dzwiek jest ale niezbyt glosny tak ma byc?
-
ruszanie na 1 biegu
czy po odlaczeniu egr wyskoczy jakis blad jak go spowrotem podlacze ?
-
oznaczenia na pasku rozrządu
23 03 05 to jest tak jak powiedzieli w aso data waznosci paska i one niby maja 4 czy 5 lat waznosci czyli wychodzilo by na to ze twoj pasek byl wyprodukowany w 2000 roku z kolei w 2 aso troche byli zmieszani i na poczatku mi mowili ze to data produkcji a pozniej sie poprawili ze to data waznosci
-
ruszanie na 1 biegu
i jak ? rozwiazal ktos problem u siebie w autku?
-
oznaczenia na pasku rozrządu
mialem ten sam problem i pojechalem do aso i tam mi powiedzieli ze to jest data do ktorej pasek moze byc zalorzony a po jej przekroczeniu ma byc zlomowany
-
ruszanie na 1 biegu
witam ja tez mam dokladnie ten sam problem identyczne objawy gdzie szukac? na kompie wyszlo tylko ze przeplywomierz cos nie tak i go przeczyscili i bledow juz nie pokazuje ale problem zostal czytalem tez ze to moze byc zaworek n75
-
Brak mocy z dolu
jestem pewien bo tak samo mi sie zdawalo ze cos jest nie tak i kolegi taka sama a4 zbiera sie lepiej
-
Brak mocy z dolu
Witam . Wczoraj bylem u mechanika sprawdzic sprzeglo bo cos troche mi sie slizga i mechanik jak sie przejechal samochodem to powiedzial ze fajnie jedzie ale nie zbiera sie z dolu tak jak powinien mowil ze powinien troche miec wiekszego buta . Gdzie teraz szukac ubytku tej mocy , wtryski sprawdzone na kompie i sa ok , rozrzad sprawdzony , co jeszcze gdzie szukac
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Czesc jestem nowy na forum