Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

damiandp007

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez damiandp007

  1. A właśnie, że może tankować 95 E10 i nic mu się z silnikiem nie stanie! I nikt, nie jest zmuszony tankować 98 E5! A dlaczego? - odpowiedz i wyjaśnienie dlaczego, już dawno padło w tym właśnie wątku. Ale zamiast przeczytać cały temat ze zrozumieniem, wy dalej zadajecie jedno i to samo pytanie. Ludzie przeczytajcie temat od A do Z a wszystko stanie się jasne! Pozdrawiam.?
  2. Od jakiegoś czasu słyszę, że zaworek 06B 133 459 D odpowiadający za wentylację oparów paliwa w zbiorniku dziwnie głośno zaczął pracować / cykać. Chodzi o ten zaworek: Raz pracuje cicho a Raz słyszę go nawet w kabinie samochodu jak klekocze. Wie ktoś czym może być to spowodowane? Kończy się jego żywot czy co? Zmieniać go czy czekać aż przestanie działać? VCDS błędów w komputerze żadnych nie pokazuje, a za pomocą aplikacji wykonałem "test emisji" (o ile ma to jakiś związek z tym zaworkiem) to wyszło wszystko ok: Ktoś miał może podobny problem z tym zaworkiem?
  3. W baku i tak znajduje się jakaś ilość wody, przez skraplanie w wyniku różnicy temperatur. Poza tym baki w naszych Audi są z tworzywa sztucznego - "plastiku". W latach około 2000 (+/- 10 lat) jaka była w Polsce jakość benzyny na stacjach paliw? Ile razy tankowaliśmy "chrzczone paliwo" nawet o tym nie wiedząc i jakoś te silniki jeździły a nawet jeżdżą do dziś. Jak ktoś się boi o nadmierną ilość wody w baku, to są dodatki do paliwa wiążące wodę z paliwem a jak ktoś ma obawy, że paliwo będzie za suche (z tymi dziesięcioma procentami alkoholu - z czego wody w tym to może 0,2%) może dodać przed tankowaniem olejek, który stosuje się do silników dwusuwowych? Tak na marginesie, najwięcej wody w baku jest wtedy jak w okresie zimowym w baku znajduje się mała ilość paliwa, - czyli ktoś jeździ na rezerwie i tankuje tylko za "stówkę". Jak tankuje się do pełna, a wyjeżdża paliwo tylko do połowy stanu to skropliny nie mają za wiele miejsca, żeby się osadzać na ściankach zbiornika - dzięki czemu wody w paliwie jest znikoma ilość.
  4. Każdy starszy samochód może jeździć na tym E10, nic mu nie będzie. Było już tyle razy pisane... Obejrzyjcie film:
  5. Podsumowując temat, do naszych benzyniaków AUDI można lać do baku "nowe paliwo" o oznaczeniu 95 - E10 (silnik ewentualnie będzie więcej palił). Można tankować też, 98 - E5 (sterownik silnika/silnik się dostosuje). Co do samochodów z zamontowanym Ogrzewaniem Postojowym, również można tankować paliwo, 95 - E10 i 98 - E5 ponieważ (z tego co napisał kolega @Langista) te webasto "przepalą wszystko". p.s. Jak coś źle napisałem, poprawcie mnie - edytuję post. Pozdrawiam?
  6. Może nie o to chodzi, czy kogoś stać czy nie stać na paliwo 98 ale w moim przypadku jest przez producenta zalecane/wskazane paliwo -> 95 benzyna bezołowiowa. Silnik to 1.8T AVJ 150km bez ogrzewania postojowego. I teraz pytanie, które zło wybrać? 95 - E10 Czy 98 - E5?? Teoretycznie jak kolega @Langista pisze wyżej, silnik i tak się dostosuje... ale co dla niego będzie lepsze? A może 50/50 połowa 95 a połowa 98? ??
  7. A Niemcy testują już palio E20 tak BTW... Przez tą unię, polscy kierowcy / posiadacze starszych samochodów mają tylko coraz to więcej problemów. Jak nie wprowadzanie norm Emisji spalin, to paliwo E10, podatki od aut spalinowych itd... eh... szkoda słów??‍♂️
  8. Bo to Polska, nie elegancja Francja... U nas zawsze musi być bałagan i rzucanie kłód pod nogi... !?
  9. 95 będzie tylko -> E10. Natomiast 98 będzie nadal -> E5. Jaki masz silnik w swoim Audi? Pytanie za 100pkt. to czy gdzieś w Audi można znaleźć oznaczenie/wlepke do jakiej ilości (t.j. E5 / E10) dodatkowych biokomponentów można tankować paliwo? Bo na klapce wlewu paliwa jest tylko, że benzyna bezołowiowa 95, ale nie ma żadnego oznaczenia E5 czy E10. Lub gdzie znaleźć oznaczenie, jakie E5 czy E10 można tankować do swojego samochodu? Na tej naklejce w bagażniku obok koła zapasowego lub w rozkodowanym numerze VIN znajdują się takie informacje??
  10. Witam, ponownie osoby zainteresowane tematem. Wizyta w urzędzie, Wydziale Komunikacji, w moim przypadku zakończyła się pomyślnie i przebiegła bez żadnych komplikacji. Na miejscu otrzymałem, wpis/adnotacje w dowodzie rejestracyjnym o Emisji Spalin: EURO4. Na aktualizację bazy CEPiK, czas oczekiwania to około 3h: Przed: Po aktualizacji: Dokumenty jakie były potrzebne w Wydziale Komunikacji do wprowadzenia zmian z systemie CEPiK: -dowód rejestracyjny -dowód osobisty (plastik) -dane samochodu w formie papierowej, wzięte z ASO/salonu AUDI (pieczątka salonu, na stronie z numerem VIN oraz obok normy spalin - osoby wystawiającej/autoryzowanego dealera) -wydrukowane zdjęcie tabliczki znamionowej z Nr. VIN, EU4 -wydrukowana korespondencja e-mail, z "Zespołem Programu CEPiK2.0". Wyżej wymienione dokumenty, zostały zeskanowane w urzędzie tj. Wydziale Komunikacji natomiast oryginał zostały mi oddane. Przy sobie miałem również wydrukowane: - raport z "historiapojazdu.gov.pl", gdzie widniały błędy, m.i. błędna Norma EURO3* -dane samochód pobrane, ze strony producenta (w.w. dokumenty tylko do wglądu, dla Pani w urzędzie - nie były brane pod uwagę jako dowód potwierdzający deklarowaną przez producenta, Normę Emisji Spalin.) Pozdrawiam?
  11. Sam nie wiem co Ministerstwo Cyfryzacji, sobie myślało tworząc do tego celu algorytm, który uzupełniał naszym pojazdom normy emisji spalin. Algorytm musiał obsłużyć, ponad 15milionów samochodów, zarejestrowanych przed 2018r. Więc i błędy w CEPiK pewnie będą teraz liczone w setkach... tysięcy zgłoszeń o błędach. Nawet bym się tym nie zainteresował, bo te całe "strefy czystego transportu", mnie jak na razie nie dotyczą, ale jak mają wprowadzić podatek od Aut spalinowych, który ów podatek będzie wyliczany od normy spalin widniejącej w CEPiK, to lepiej czym prędzej wyprostować te błędy algorytmu. Mam jeszcze taką nadzieję, że Ministerstwo Cyfryzacji pójdzie po rozum do głowy, przyzna się do błędów algorytmu i ułatwi obywatelom wyprostowanie tych norm u urzędach. Chociaż czarno to widzę...
  12. Samochody rejestrowane do 2018r, nie mają w dowodzie wbitej normy emisji spalin, gdyż do 2018r nie było to wymagane. W karcie pojazdu również nie ma takiej adnotacji. Ja na przykład, Briefu nie mam, bo moje Audi jest z Polskiego salonu kupione. Jeżeli indywidualne dane techniczne mojego samochodu, wraz z pieczątką salonu tj. autoryzowanego dilera AUDI, nie wystarczą jako dowód potwierdzający, że mój samochód spełnia normy EURO4 (a w Wydziale Komunikacji wszystko jest możliwe) to jedynym wyjściem będzie, załatwić: -> wyciąg ze świadectwa homologacji<-. Koszt w ASO - AUDI, takiego świadectwa to 250zł oraz około miesiąca czasu oczekiwania.
  13. To się zgadza, normy spalin dla samochodów sprzed 2018r nie były wpisane w CEPiK. W tym roku, (w związku z wprowadzaniem "stref czystego transportu", które będą obowiązywały w poszczególnych miastach, między innymi w Krakowie, od 2024r.) Ministerstwo Cyfryzacji stworzyło algorytm, który wprowadzał do systemu CEPiK, normy spalin dla samochodów zarejestrowanych przed 2018r. Niestety ów algorytm nie uwzględnił, że samochody produkowane przed 2005rokiem (norma Euro 4 obowiązkowo weszła w Europie z dniem 1.01.2005.r.) również mogły spełniać lub spełniały wymogi wyższej normy tj. EURO4, już od roku 2000. Na przykładzie naszych AUDI z lat 2000 - 2005, gdzie obowiązywała jeszcze norma EURO3, silniki w naszych autach, spełniały już normy EURO4. I stąd wzięły się te błędy w CEPiK. Tak, jak pisałem w poprzednim poście, dzwoniłem dzisiaj do Ministerstwa Cyfryzacji, do działu: USŁUGICEPIK2.0 Zespół Programu CEPiK 2.0, gdzie otrzymałem informację, aby w przypadku błędnie wprowadzonych danych do systemu CEPiK kontaktować się z zespołem Programu - drogą elektroniczną, wysyłając wiadomość z opisem problemu na adres: [email protected] e-mail z opisem problemu wysłałem do "Zespół Programu CEPiK 2.0" Po czym otrzymałem następującą odpowiedź: "Dzień dobry, W przedmiotowej sprawie proszę się zwrócić do Wydziału Komunikacji i poprosić o wprowadzenie do systemu CEPIK prawidłowej wartości do rubryki: EURO poziom emisji spalin. W razie problemów technicznych organ może założyć zgłoszenie w swoim help desku, firmie DXC." Tak więc, jutro wybieram się osobiście do wydziału komunikacji. Dam znać co udało się załatwić. Wracając z pracy, pojechałem również do salonu AUDI / ASO gdzie udało mi się otrzymać w formie papierowej, dane techniczne mojego samochodu z numerem VIN, udokumentowaną normą EURO4 itd... na dokumentacji poprosiłem o pieczątkę salonu. Jutro okaże się czy takie dokumenty z danymi technicznymi wystarczą w urzędzie/wydziale komunikacji do wprowadzenia zmiany w systemie CEPiK...
  14. Witam, Ja również w tym całym CEPiK, mam wbitą normę EURO 3* dla AUDI (z silnikiem 1.8T, 150KM, AVJ), a powinno być EURO 4. Co potwierdza nawet strona: Audi A4 B6 – www.vwgolf.pl – portal miłośników aut grupy vag https://www.vwgolf.pl/dane-techniczne/audi-a4-b6/ Co z tym teraz zrobić? O tym co można z tym zrobić, wyjaśnia MotoDoradca w filmie na YT: A jeszcze, żeby tego było mało znalazł się też drugi błąd w danych mojego pojazdu, w "Podrodzaj" jest wpisane: "HATCHBACK" zamiast "SEDAN". ?? Wysłałem e-mail, w tej sprawie na adres: [email protected] (teoretycznie tylko SKP, za pomocą formularza mogą zgłaszać tam błędy, ale... co tam... wysłać nie zaszkodzi, zobaczę czy / coś odpiszą?) Natomiast jutro zadzwonię, do wydziału komunikacji w moim mieście, również z zapytaniem co radzą w takich sytuacjach. Ewentualnie jeszcze z samym CEPiK, spróbuje się skontaktować telefonicznie: Infolinia Ministerstwa Cyfryzacji: 222 500 110 (czynna w dni robocze w godz. 8.00 - 16.00.) Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców (CEPiK) : Informacje dotyczące CEPiK Infolinia CEPiK: 422 535 454, 422 535 499 Certyfikaty Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK) 22 245 5717 22 245 5906 22 245 5488 Jeśli otrzymam jakieś konkretne informacje, podzielę się oczywiście z kolegami na forum. Pozdrawiam.
  15. Czyli wychodziłoby na to, że nie ma dobrego filtra paliwa do 1.8T - a każdy zakup to loteria? Znalazłem kiedyś taki opis co do sprawdzenia wydajności i ciśnienia pompy paliwa: ale nie wiem za bardzo o co w nim chodzi, może ktoś coś więcej z tego rozumie? Jak ten pomiar się wykonuje? A może VCDS-em w blokach pomiarowych da się gdzieś sprawdzić ciśnienie paliwa?
  16. Nawet filtr Bosch F 026 403 016 - ma złe opinie, natomiast Maxgear 26-1138 już o wiele lepsze?? Ewentualnie jeszcze zostaje może: Hengst Filter H199WK Filtr paliwa
  17. PP836/8 - został wycofany z produkcji, jest to informacja z oficjalnej strony producenta: Na "popularnym portalu aukcyjnym" PP836/8 które są oferowane to tylko podróbki.
  18. Tak, ja mam dwa na dwa, Dwa na jedno jest do Quattro :
  19. Langista - a tak przy okazji zapytam, jak zmieniłeś filtr paliwa to wymieniłeś też uszczelniacze na przewodach? Jeśli tak to są one w zestawie z filtrem czy trzeba je dokupić osobno?
  20. Ja mam dwa wyjścia i dwa wejścia, czyli tak jak powinno być, sprawdzałem bo chciałem kupić taki sam ale mój obecny filtr jest tak stary, że żadnych numerów już na nim nie widać i dodatkowo jest na nim trochę konserwacji? która dodatkowo utrudnia odczytanie jakichkolwiek jego parametrów...
  21. A znasz jakieś opinie o filtrze paliwa z FILTRONa do 1.8T? Filtron chyba też właśnie "piszczy"... Aha no i filtron poza tym nie ma w ofercie filtra do 1.8T - AVJ z przednim napędem, produkują tylko filtr paliwa do Quattro...
  22. Ktoś może w takim razie polecić filtr innej firmy niż Oryginalny? Lub Montował ktoś filtr -> Mann-Filter WK 720/6 ?
  23. Podobno sporo ludzi ma problem po zamontowaniu oryginalnego, oraz sam producent nie zaleca montażu oryginalnego jeśli pompa nie ma odpowiedniej wydajności.
  24. A co z:
  25. Witam, Jakiej firmy filtr paliwa Panowie polecacie do A4 B6 1.8T AVJ (napęd tylko przedni) 2001r. Myślałem o zakupie: Mann-Filter WK 720/6 Filtr paliwa, ponieważ oryginalny z Audi ma w sobie membranę i z racji na wiek pompy paliwa, ta membrana w filtrze może ograniczać ciśnienie paliwa. Mann-Filter będzie dobrym wyborem według was, czy może szukać filtra innego producenta? Pozdrawiam.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.