Treść opublikowana przez verpa
-
[ALL] Kto już założył zimowe opony ?
na wp.pl byl dziś news o Niemcach. zasypalo ich niesamowicie. Ja zimowki juz mam
-
[B5 AHU] Czyszczenie resztek naklejki na szybie oraz kleju na tapicerce
1. Benzyna ekstrakcyjna - wyklejam samochody, wiec wiem co mowie
-
[B6 AWX] Niepokojący dźwięk
no wlasnie nie mam gdzie, jeszcze ani razu tego nie robilem, w sumie samochod mam od niedawna. jak tylko dostane troche wolnej gotowki to zainwstuje w vaga. I oby to byl padniety N75.
-
[B6 AWX] Niepokojący dźwięk
dokladnie tak, powiedzial ze N75 do wymiany ( w nastepnym tyg. ), moge dodac iz chrobotanie slychac teraz na niskich obrotach tj. ~2000. Na wyzyszych nie slychac tego dzwieku i mam nadzieje ze nie uslysze.
-
[B6 AWX] Niepokojący dźwięk
ehhh... fotki mam ale i tak sie nie przydadza, bo po tygodniu dzwiek znow powrocil. Dzis jak jechalem do pracy znow zaczalem slyszec chrobotanie :/ Dzis odwiedze znow moich "mechaniorow" i dam info co i jak. Tylko dlaczego po wyczyszczeniu bylo ok a po tygodniu znow wrocilo.
-
[B6 AWX] Niepokojący dźwięk
Moze sie to komus przyda... mialem ten sam problem z chrobotaniem w turbinie. Czytajac forum i ogladajac filmik zalaczony w 1 poscie stwierdzilem ze to czas odlozyc pieniadze na nowa turbine ( badz z regeneracji ). Pojechalem do mechanika i o dziwo powiedzial ze turbina jest OK. Otoz problem tkwil w sprężarce ktora " przeladowywala" - tyle sie dowiedzialem od mechanika, I oczywiscie nalezalo ja tylko przeczyscic. Dzis odebralem auto i dzwieku nie ma Więc nie warto od razu wywalac kupe kasy na nowe turbo. jesli macie taki sam dzwiek to scisnijcie wężyk nad obudowa silnika, nie powinno byc go slychac - przynajmniej bylo tak u mnie. Jesli bede mial czas to pstryk ne zdjecie tego wezyka
-
[B6 AWX] Dziwny dźwięk z silnika
raczej, tak. Ale i tak nic nie wynika z tamtego tematu. Kazdy co innego pisze, jedni ze tak ma byc inni ze to poduszki a jeszcze inni ze rozrzad. U mnie byl on wymieniony 2tys km temu. Jednak z pewnoscia tak ma nie byc skoro wczesniej takiego dzwieku nie bylo.
-
[B6 AWX] Dziwny dźwięk z silnika
hmmm ale raczej samochod mocy nie stracil
-
[B6 AWX] Dziwny dźwięk z silnika
Witam, mam pewien problem. Dziś zauwazylem ze silnik wydaje dziwny dzwiek ( jakby uchodzacego powietrza ) zmieniając bieg cz tez zwalniajac obroty z wysokich. Dzwiek pochodzi z lewej czesci silnika ( ta od pasazera ). Wydaje mi sie ze to gdzies w dolocie powietrza lub tez cos pod nim. Wczesniej auto nie wydawalo takiego dzwieku, zaczelo sie od dzisiaj. Co to moze byc ? mial ktos cos podobnego?
-
Skrzypiąca roleta bagażnika w Avancie
mam podobny problem, lecz roleta nie skrzypi tylko ze boczki plastikowe pod tylnymi szybami, probowalem je zdjac jednak mi sie nie udalo, nie wiem co tam je tak trzyma... a na wybojach strasznie skrzypia.. ma ktos jakis pomysl jak je zdemontowac? Oglnie na skrzypienia polecam teflon w sprayu. Na zaczeapch od rolety mam nawiniete z 5 warstw izolacji i narazie cisza.
-
[B6 AWX] Rozrząd po raz kolejny
rozrządy wymieniony, czesci zakupione od uzytkownika TOM - cos ponad 500zl (Gates, INA, SKF ) . Polecam
-
[ALL B6] Na fisie pokazała mi się ikonka i nie wiem co to jest ?
odpal samochod i powinien pojawic sie napis ktorego nie zapamietales, u mnie jak padlo swiatlo stop to pojawil sie komunikat " brems licht "
-
[B6 AWX] Słaby rozruch - słaby akumulator ?
hmmm.... u mnie nic sie nie swieci, jezdzi dobrze tylko i wylacznie problem z odpaleniem mam, ostatnio wymienialem rozrząd - przed wymiana odpalal tak jak powinien, mysle ze wina moze tkwic wlasnie w rozrzadzie, mogli go gdzies zle zlozyc, w nastepnym tyg pojade do mechanika co mi zmienial i zobaczymy.
-
[B6 AWX] Słaby rozruch - słaby akumulator ?
a jesli z aku jest wszystko OK to gdzie jeszcze moze tkwic problem z odpaleniem ?
-
[B6 AWX] Słaby rozruch - słaby akumulator ?
hmmm.. no własnie, nie mam ani znajomego mechanika ani nie mam jak sie podpiac pod kompa i poustawiac, wiec chyba pozostanie mi podlaczenie prostownika do aku w samochodzie. Jednak po przejechaniu 100km na trasie troche sie naladowal bo z odpaleniem nie ma teraz problemu...[br]Dopisany: 07 Lipiec 2008, 20:20 _________________________________________________ehhh.... to samo, ledwo odpalil. Gdzie moze tkwic przyczyna? Akumulator? Dodam iz kilka dni temu wymieniany byl rozrzad, moze mechaniory nabroili ? Czy bezpieczne jest podlaczenie prostownika pod aku ktory siedzi w aucie?
-
[B6 AWX] Słaby rozruch - słaby akumulator ?
ale jak naladowac aku? musze go wyjąć z samochodu czy moge bezposrednio kablami podlaczyć? Jesli odepne aku to czy bede mogl uruchomic auto ?
-
[B6 AWX] Słaby rozruch - słaby akumulator ?
Mialem dziwny przypadek, otoz 5 min po zgaszeniu samochodu chcialem go odpalic i pupa, rozrusznik coraz słabiej kręcił i nie mogłem wogóle odpalić samochodu. Dopiero po podłączeniu kabli i pobrania mocy akumulatora z innego samochodu, odpalił. Myślicie, ze trzeba wymienić akumulator, czy moze wystarczy go naladować? Jesli odepne akumulator, naładuje i podłącze spowrotem to bede mogł normalnie odpalic samochod?
-
[ALL B6] Wymiana postojówki
http://www.a4-klub.pl/smf/all_b6_wymiana_zarowek-t35762.0.html wystarczy poszukac
-
[ALL B6] Wymiana żarówek
ja u siebie niedawno wymienialem, zadnego wyciagania lamp nie bylo, zdemontowac wystarczy dolot powietrza. Trzeba odpiac zaczep z tylu lampy, zdjac plastikowa obudowe a nastepnie zarowke. Wymiana 2 postojowek zajela mi okolo 10min. Zarowki to H6w. Dodam iz posiadam ori Xenon. Powodzenia
-
[B6 AWX] Rozrząd po raz kolejny
wpisy w ks serwiswej koncza sie na 105k km a wymiana rozrzadu w krajach zachodnich to 120k km wiec mysle ze przebieg nie jest krecony. Znalazlem sklep z czesciami do Audi i VW w mojej okolicy, mysle ze kupie czesci od nich i zajade do warsztatu na montaz.
-
[B6 AWX] Rozrząd po raz kolejny
znalazlem jakis sklep z czesciami Audi, jutro zadzownie i sie dowiem czy maja i ile by to kosztowalo. Boje sie jezdzic samochodem juz bo nie wiadomo kiedy padnie pasek...
-
[B6 AWX] Rozrząd po raz kolejny
a ile mniej wiecej bym zapłacił u mechanika, nie w ASO ? wydałem prawie cała kase na samochod i niestety nie stac mnie na ASO
-
[B6 AWX] Rozrząd po raz kolejny
Witam, kupilem moja A4 tydzien temu, pochodzi z włoch, w ksiazce serwisowej nie ma wpisu ze byl wymieniany rozrząd. Auto ma przejechane 129tys km. Jestem zaniepokojony faktem ze wczesniejszy właściciel nie zadbał o to. Prosze o porade, czy ten rozrząd sie nadaje do mojego modelu i co o nim sądzicie. Warto kupic? czy rozgladac sie za innym. http://allegro.pl/item384379319_rozrzad_a3_a4_a6_bora_golf_iv_passat_polo_1_9_td.html
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Serdecznie witam i pozdrawiam wszystkich forumowiczów!