Treść opublikowana przez maciek333
-
A4B8 2.0TFSI CDNB
Trzeba się kiedy na rejsika ustawić i sprawdzić jak te koniki Twoje jeżdźą
-
A4B8 2.0TFSI CDNB
Kreski niczego sobie bezawaryjnego śmigania
-
Stage I vs Stage II w A4 B8 2.0 TFSI
Katalizator to czyste zło, można wstawić sporotowego kata wiadomo badania lepiej przejść ale i taki kat troche kosztuje a jak komuś zależy na mocy to nie bawi sie w sportowe katy
-
Stage I vs Stage II w A4 B8 2.0 TFSI
Są 2 opcje zrobić długi Dp do połowy auta z łączeniem przy środkowym tłumiku , lub krótki Dp przy łączeniu zaraz za katem , na pewno im dłuższy tym lepiej , silnik ma czym oddychac
-
B8 2.0 TFSI Quattro S-Tronic
apetyt rośnie w miarę jedzenia i po jakimś czasie zawsze jest mało
-
Turbosprężarka 2.0 TFSI
Dokładnie tak jak wyżej kolega napisał kup hybrydę i zawsze będziesz miał potencjał do modów
-
B8 2.0 TFSI Quattro S-Tronic
Ja u siebie przy 280/463 po sofcie na 18" felgach 245/40 i tiptroniku 8 biegowym robilem na racelogicu 0-100 5.6 oraz 100-200 18.6/7 powtarzalne czasy na płaskim terenie w jedną i 2 stronę
-
Stage I vs Stage II w A4 B8 2.0 TFSI
Jak żeliwo jest całe i nie popękane to przebieg nie ma znaczenia
-
Stage I vs Stage II w A4 B8 2.0 TFSI
Koszt gotowej hybrydy 4-4,5 tys , natomiast jak ma się dawce tzn całe żeliwo wtedy 2-2,5 tys zl , jak rozumiec to ze fabrycznego nie warto przerabiać ?
-
Stage I vs Stage II w A4 B8 2.0 TFSI
Dużo taniej wyjdzie kupic k04 z s3 i przerobić ją do b8 niż kupować w APR
-
Stage I vs Stage II w A4 B8 2.0 TFSI
K04 z s3 jest ale wymaga to sporo przeróbek , teraz bym zrobił hybrydę p&p na tą moc , chociaż wiadomo ze z k04 można zrobić hybrydę i celować w 400, fmic 600x300x76 z orurownaiem 2,5" , wkładka pipercrossa i zmodyfikowana puszka filtra oraz sztywny TIP 3" oraz wydech 3,5>3>2.75" , zimą będę robił branie oleju prawdopodobnie oraz wydajniekszy wkład pompy wysokiego ciśnienia autotecha i jak ktoś w Polsce bedzie w stanie zrobić soft skrzyni do 8 biegowego tiptronika to i wleci hybrydyda i 400+ powinno byc
-
Stage I vs Stage II w A4 B8 2.0 TFSI
Dokładnie tak , tylko że DP robisz aż po połowy auta do łączenia się wydechu na złączce przed środkowym tłumikiem
-
Stage I vs Stage II w A4 B8 2.0 TFSI
Zmieniałem cały wydech , ale teraz wiem że nie ma takiej potrzeby na takie moce , wystraczy DP 3-3,5" do połowy auta i połączenie tego z seryjnym wydechem i na moce 350 km spokojnie starcza , jedynie jak zrobisz cały wydech masz fajna barwę dźwięku, ja na początku miałem sam DP 3,5" potem zejście na 3" i w seryjny wydech 2,5" to idealne rozwiązanie na trasy i miasto cichutko można powiedzieć jak seria , dopiero jak się butowało było słychać że to nie seria
-
Stage I vs Stage II w A4 B8 2.0 TFSI
Seryjne wtryski są wydajne , natomiast pompa wysokiego ciśnienia w 2.0 tfsi w b8 starcza do 340, max 350 km i wtedy moc jest w okolicach 6300-6500 obrotów , ja mam u siebie taki problem że tiptronic zmienia biegi 6200 i mam 340 km przy 6000 tys, największy problem jest z paliwem w górnych partiach obrotów od 5000 tys , aby wykorzystać potencjał k04 przydał by się wkład pompy wysokiego ciśnienia od autotecha
-
Gdzie hybrydę IHI pod stage 3
Możesz śmiało robić wyczyść tylko kolektor z nagaru i zawory
-
Dolot 2.0 tfsi
Ja mam u siebie zmodyfikowaną puszkę , filtr pipercrossa i sztywnego dużego TIPA i na stage 3 daje rady jak najbardziej
-
Gdzie hybrydę IHI pod stage 3
Jak chcesz wykorzystać potencjał turbiny i nie masz zrobionego brania oleju to lepiej zrób pierw branie oleju, widze po swoim jak zaczął brać na k04 a jeszcze nie jest finalnie wystrojony, pozatym znam przypadki rozwalenia motoru z tego powodu przy takich mocach
-
Błąd 4619 Bank1, fuel meansuring system 2
Może mieliście do czynienia z błędem w opisie 4619 oraz 4698 ? Stage 3 na pokładzie na razie 1.3 bara dmuchane i wyskoczyl mi ten błąd 4 razy, co mnie dziwi błąd jest związany z ukladem paliwowym a blad wyskakuje najczęściej podczas butowania na pół gazu i w przedziale 2-3 tyś czasami zdarzy się też na pełnym bucie.Macie z tym jakieś doświadczenie ?
-
turbo od S3 czy pasuje do 1.8 TFSI
do 2.0 tfsi nie pasuje p&p trzeba parę rzeczy przerobić . Obadaj temat IHI hybrydy z 2.0 tfsi wydatek takiej suszarki jest 5 % mniejszy niż k04 z s3 . A jaka suszarka siedzi w 1.8 tfsi seryjnie ?
-
Stage I vs Stage II w A4 B8 2.0 TFSI
Ja mam u siebie downpipe 3,5">3" do polowy auta a potem 2,75" do samego końca na 2 tłumikach przelotowych magnaflow , jest także k04 , fmic 600x300x76 z orurowaniem 2,5" gdzie do b8 wchodzi idealnie, tipa i przerobiony dolot i czekam na finalne strojenie, teraz jest 1.2bara . Na codzień wydech w sam raz nie za głośno ale jak sie przyciśnie to fajnie gada dla porównania po programie na 280km/463nm 0-100 5.6 sek powtarzalne i 100-200 18.6 / 18,7 sek oczywiście na racelogiku na płaskim terenie , na aktualnym setupie po wstępnym strojeniu bez kompletnego wydechu 0-100 5.1 sek i 100-200 13,6 / 13,7 sek . Jak sie wytroi finalnie to zamieszcze czasy
-
Dolot 2.0 tfsi
Rozmawiałem już na ten temat chyba ze wszystkimi tunerami w polsce i nie robią jeszcze:)
-
Temat odnośnie kół do Audi A4 B8
A są do sedana 2.0 tfsi quatrro eibachy -30 bo z tego co widziałem są tylko -35
-
Temat odnośnie kół do Audi A4 B8
Wsumie racja ale gdzies na forum czytalem że komuś obcierało na eibachu -35 i 8.5" et29 i oponie 245 40 18. Chciałbym uniknąć też szorowaniu podwoziem na policjantach, dlatego kombinuje co by sensownego wlozyc
-
Temat odnośnie kół do Audi A4 B8
Ale 225 45 18 jest zamiennikiem 245 40 18 taka tolerancja jest jak najbardziej dopuszczalna. A czy można do 1BA założyć sprężyny z 1BV lub 1BE bo jednak eibachy -35 będą obcierać o przód i bedzie nisko i auto straci na użyteczności.
-
Temat odnośnie kół do Audi A4 B8
Panowie pytanie. Założyłem dziś felgi 18" 8,5" et 29 opony 245 40 18 , na zawieszniu 1BA sedan , wiadomo straszna koza , przód od ziemi do nadkola 68,7 cm , tył 69,3 cm , chce wsadzić sprężyny eibacha pro kit -35 i pewnie przód będzie obcierać , dlatego chce z przodu założyć opony 225 45 18 na przód bo niby nie obciera ten rozmiar i optycznie będzie wyglądać na bardziej schowaną . I ile to może usiąść w dół na zawieszeniu 1 BA czy nie będzie za nisko ?